Mezardan ne çıkar? | Define işaretleri ve anlamları

Mezardan ne çıkar?

tan-er

Kullanıcı
Selamün aleyküm
Bizans Ermeni veyahut daha eski dönem mezarlarından ortalama neler çıkar.. (boş mezarlar hariç)

MAVRAN

Super Moderatör
Selamün aleyküm
Bizans Ermeni veyahut daha eski dönem mezarlarından ortalama neler çıkar.. (boş mezarlar hariç)
Kardeşim öncelikle aramıza hoş geldin hayırlı olsun.
Mezarı nerede aradığına bağlı aslında bu biraz da, eğer benim gibi fakir mezarlığında geziniyorsan yorgunluğun sende kalır, yok kayalarda saklı olan bir mezar bulursan alâ ancak orada da bir sıkıntı var sonrasında bulduklarını ya jandarmaya verirsin ya da uyanıklar vurgun yapar hiç anlamazsın.
Ancak şimdiki gençlik biraz cevval benim gibi değil inşellah bulursun ve iyi değerlendirirsiniz.
Lütfen unutmayın kaçak kazı yasaktır, ve en önemlisi değerlerimizi yurtdışına çıkaracak olan kişilere vermeyelim.
Saygılar sağlıklı günler dilerim.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Çünkü bulan ben bunu buldum demez :)
Yok abi ondan değil. Bir mezarda ortalama birşey imkansızdır. Doneler ve objeler her zaman değişiklik gösterir. Mesela bir mezarda kesin birşeyin olduğunu anlayabilirsin mesela evet bu mezarda bir adet hac bir adet incil ve bir adet kılıç var siyebilirsin ama geriye kalan hiç bir objeyi kestiremezsin. Bu statüye ve o günün koşuluna göre değişir. O yüzden ortalaması yoktur dedim 😂

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Yok abi ondan değil. Bir mezarda ortalama birşey imkansızdır. Doneler ve objeler her zaman değişiklik gösterir. Mesela bir mezarda kesin birşeyin olduğunu anlayabilirsin mesela evet bu mezarda bir adet hac bir adet incil ve bir adet kılıç var siyebilirsin ama geriye kalan hiç bir objeyi kestiremezsin. Bu statüye ve o günün koşuluna göre değişir. O yüzden ortalaması yoktur dedim 😂
:) asıl neden benim söylediğim, bulan bulduğunu söylemezse ne çıkacağı konusunda bir şey söylenemez :) Tersini iddia eden ustalarımız buyursun :) kimler ne çıkardı şimdiye kadar :)

Kader25

Admin
Mezari gorelim.
Az cok ne var TAHMIN etme imkani olabilir. Doneminde işlem gormediyse. Bu husus da cok onemli.

Sitenin birisinde yillar once gorseller paylasilmisti. Makina ile 25 metre kadar inmisler. Icleri kirecle sivanmis 3 oda bulmuslar. Odalar mukemmel yapilmis. Icinden bir civi cikmamis. Mezar odasi olmasina ragmen kemige ve tozuna bile rastlamamislar.

Netice de hazine dahi RIZKIN icindedir. Allah cc ne nasip ettiyse o olur. Fakir mezari dersin ufak bir heykel cikar seni bahtiyar edebilir bilinmez bu işler. 1 yuzuk cikar 1 ev aldirir araba aldirir.

Sunu da soylemeliyim:
Kafir mezari olsada edebince islem yapmayanlarin hicbirisinin yuzu gulmemistir. Edebinle girip metalleri alacan, kemikleri dagitmayacan. Cikisda da orayi kapatacan mahlukat girip dagitmayacak.

Ayrica mezar icindeki malzemenin zehirli olabilecegi ihtimalini ihmal etmeyecen. Mikrobu alirsan omrun en fazla 6 ay. Bu husus da cok cok onemli.

Benden size tavsiye
Mezari bosver.
Pagana calis pagani ögren.
Acilmayan mezar cok az kaldi memlekette zaten.