Mezarmı

KOMAGENE

Vip Üye
Bana sorarsan birde bu yigmalarin tam orta merkezindeki boşluk alana bak derim :) gerçekten yığma ise. Üçgenin ortasına yani.
evet iş buraya gider ama burda bitmeyebilir
mal ordaysa tamam ama işaret taşıysa hiçbir cihaz işaret taşına ötmez ve taş sizi metrelerce öteye atar orda ise 2 veya 2.5 metre derinlik olur ki dedektör çekmez
bu işler kolay değil yığmayı açayım malı alayım yok:):)

SiyahBeyaz

Renksiz arkadaş
Kullanıcı
evet iş buraya gider ama burda bitmeyebilir
mal ordaysa tamam ama işaret taşıysa hiçbir cihaz işaret taşına ötmez ve taş sizi metrelerce öteye atar orda ise 2 veya 2.5 metre derinlik olur ki dedektör çekmez
Kıymetli ustam, biz en fazla burdan yorum yapar yardımcı olmaya çalışırız. Arkadaş ne tarz bir cihaz kullanır onun kararını da o vericek. Zaten anlatıldığı gibi bir yapıysa buraya dedektörü ancak acemiler tutar. :)

KOMAGENE

Vip Üye
Kıymetli ustam, biz en fazla burdan yorum yapar yardımcı olmaya çalışırız. Arkadaş ne tarz bir cihaz kullanır onun kararını da o vericek. Zaten anlatıldığı gibi bir yapıysa buraya dedektörü ancak acemiler tutar. :)
ustam tecrubeyle sabittir hiçbir dedektör 1 metreden fazla derinlikte malı bulamaz ya kütle çok büyük olacak ya toprağı kazıp sen metal koyacan veya bulman için dedektörden başka birşey olacak

SiyahBeyaz

Renksiz arkadaş
Kullanıcı
ustam tecrubeyle sabittir hiçbir dedektör 1 metreden fazla derinlikte malı bulamaz ya kütle çok büyük olacak ya toprağı kazıp sen metal koyacan veya bulman için dedektörden başka birşey olacak
Ustam hayatımda dedektöre para vermedim :) Bilgi anlamında bilirim, arazide kullanmışligim da var. Ama bana göre bir iş değil. Yani alsam Minelap Gpx5000 gibi bir cihaz alırım ki dişe değsin :) Onunla uçurtma başlıkla kütlesi büyük malzemeyi 3 metreden algilarsiniz. Yalnız alması bir dert, kullanmayı öğrenip tecrübe etmesi daha büyük bir dert 😅 @ELEKTRONİK TASARIM abimizin yeni tasarımınin çıkmasıni bekliyorum bakalım, kurtaracak bizi yabancı firmaların pahalı cihazlarından inşaallah 😄

Egeli43

Kullanıcı
Ustalar bu yığmaların üst tarafında yani üçgen den uzak kalmadan oturak taşını andıran bi taş var yarın onuda atayım cihaz yok çubukla baktıık

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Ustalar bu yığmaların üst tarafında yani üçgen den uzak kalmadan oturak taşını andıran bi taş var yarın onuda atayım cihaz yok çubukla baktıık
Bu oturak yigmalarin guneyindemi kalıyor yani oturaga oturunca çakıl yigmalar kuzeyde kalması gerekiyor