müştak babanın kıyamet kehaneti | Define işaretleri ve anlamları

müştak babanın kıyamet kehaneti

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
Cevap: müştak babanın kıyamet kehaneti

zamanı çok olan işi yok olan izlesin. (yani raporlular) :D bizim müştak babaya ayıracak vaktimiz yokki ustam. işten eve evden işe arada zaman bulursak burda da 2-3 görsele bakabilirsek ne mutlu bize. :)

light_celal1

Kullanıcı

arkadaşlar kur`an ı kerim bence bir çok şeyi şifrelemiştir
çün kü o allahın kitabi
zaten bütün insanlar cinler ölüler ve doğcaklar bir araya gelse bir ayetini bile yazamazlar denilmesinde bile büyük manalar var baba diye tabir edilen kişi de değerli bir zaat diye biliyorum bazı şifreleri çözmüş ve basit çe şifrelemiş olabilir onuda o proğramdaki adam yanlış yorumluyor olabilir
ayriyeten ben yeni yeni tecvitli kuran öğreniyorum ve kafama takılan okadar soru varki ömer çelakılıda yabana atmayın derim

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

çün kü o allahın kitabi
zaten bütün insanlar cinler ölüler ve doğcaklar bir araya gelse bir ayetini bile yazamazlar denilmesinde bile büyük manalar var baba diye tabir edilen kişi de değerli bir zaat diye biliyorum bazı şifreleri çözmüş ve basit çe şifrelemiş olabilir onuda o proğramdaki adam yanlış yorumluyor olabilir
ayriyeten ben yeni yeni tecvitli kuran öğreniyorum ve kafama takılan okadar soru varki ömer çelakılıda yabana atmayın derim

ustam adamin adı bile. benim icin iki kere düşünun diyor baksanıza. Ömer ÇELAKIL.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

çün kü o allahın kitabi

selamunaleykum,

öncelıkle herkezın cuması mubarek olsun.

celal dostum guzel kardeşim,kuranda şifre aramak cok fazla yanılgıdır,kuranda arancak birşey var ise oda manadır.

benım bahsettıgım programda bu müştak baba dedıklerı kısı gelecekle ılgılı ve kıyamet ıle ılgılı şifreler buldugunu soylemıs.

sormak lazım bu müştak baba ya ve çelAKIL a bu kişiler sahabelerden dahamı iyi ebu hanifeden imam şafiden ahmed bin hambel den imam malik ten dahamı iyi kuran tefsir etmişler.

veya bu meshep imamları hıcmı şifre merak etmediler.bence etmediler neden biliyormusun.

Ve kezâlike enzelnâhu âyâtin beyyinâtin ve ennallâhe yehdî men yurîd(yurîdu) hac suresi ayet 16

Böylece biz Kur’an’ı apaçık âyetler hâlinde indirdik. Şüphesiz Allah, dilediğini doğru yola iletir.

Allah c.c demezmi ben size apaçık halde gönderdimde siz neyi anlamadınız demezmi.

Doğruyu ancak Allah c.c bilir.

bu arada Allah c.c ilmini arttırsın.
sizin en hayırlınız kuran ı öğrenen ve öğreteninizdir hadisine mahsar oluyorsun,Allah daim etsin inş.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

zamanı çok olan işi yok olan izlesin. (yani raporlular) :D bizim müştak babaya ayıracak vaktimiz yokki ustam. işten eve evden işe arada zaman bulursak burda da 2-3 görsele bakabilirsek ne mutlu bize. :)

:Dhakkını helal et toprağım.
aslında cok tv izlemem,denk geldi paylaşayım dedım.ayrıca rapor bitti.20 gun bıttı.ama hala gecmedi,agrılar devam edıyor.rapor alamıyorum.o yuzden yıllık ıznımden kullancam 1 hafta daha.hayırlısı bkalım.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

:Dhakkını helal et toprağım.
aslında cok tv izlemem,denk geldi paylaşayım dedım.ayrıca rapor bitti.20 gun bıttı.ama hala gecmedi,agrılar devam edıyor.rapor alamıyorum.o yuzden yıllık ıznımden kullancam 1 hafta daha.hayırlısı bkalım.

allah sifani tez zamanda versin insallah. kimse seni anlamazsada ben anlarım. ))

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

Kur’an’ın tahrif edilmemiş yegane vahiy olması, dostlarını (=velilerini: mü’minleri) alabildiğine sevindirirken, düşmanlarını da alabildiğine kahretmektedir. Fakat kahrolan düşman, üzüntüyü bırakıp, yine de, "elden gelecek bir şeyler olabilir mi?" diye arayışını sürdürmektedir. Belki de, Kur’an’ın ‘şifreli’ bir kitap olduğu, 1400 senedir bu şifreleri kimsenin anlamadığı ve çözemediği gibi iddialar bu kabil değerlendirmeye müstehaktır...

Bu yazıyı kaleme alırken, "bir delinin bir kuyuya attığı bir taşı çıkartmaya çalışan kırk akıllı"dan biri konumuna düşmek gibi bir riski göğüslemek gerektiğinin farkındayım. Bununla beraber, susmakta ikrar anlamına gelebilirdi...

Kitabı kim, niçin yazdı?

"Kur’an-ı Kerim’in Şifresi" adını taşıyan sözde kitabın yazarı kimdir? Her ne kadar kitabın yazarı Ömer Çelakıl görünüyorsa da, bu, bildiğimiz anlamda bir yazarlık değildir. Çünkü kitabın künye sayfasında şöyle bir not yer almaktadır: "Bu kitap, Ömer Çelakıl’ın çalışma notlarından Ergun Candan tarafından hazırlanmıştır." Bu kadarcık kısa bir not, kitabın serüvenini anlatmaya yetmektedir. Zaten hatırladığım kadarıyla Ceviz Kabuğu programında da Hulki Cevizoğlu’nun sorgulamalarıyla, kitabın tamamının kendisi tarafından yazılmadığını, kendisinin verdiği notlarda bazı(?) değişiklikler yapıldığını Ömer Çelakıl itiraf etmişti. Şu halde kitabın bir kısım dökümanları ve belki bazı bölümleri Ömer Çelakıl’a aitse de, asıl yazarı Ergun Candan imzasını atan kişidir.
Ben, "KUR’AN-I KERİM’İN ŞİFRESİ" kitabının yazarına ve bundan sonra çıkması muhtemel benzeri yayınların sahiplerine, Kur’an’dan hareketle küçük bir hatırlatma yapmak istiyorum, o da şudur: Kur’an, "sarhoşken, ne dediğinizi bilinceye kadar namaza yaklaşmayın" buyurmaktadır. Namaz kılmak, sonuçta Kur’an okumaktan gayrı bir şey değildir. Öyleyse, insan "ne dediğini bilinceye kadar" Kur’an okumamalı, Kur’an’dan anlamlar, kendince mucizeler, sırlar, şifreler vs.. çıkartmaya yeltenmemeli, hatta Kur’an’a el bile sürmemelidir... Evet, Kur’an’a abdestsiz el sürülebilir ama, ne dediğini bilmezken sürülmemelidir. Kişi (buna Zeyd de diyebilirsiniz!) ne zaman ki, ne dediğini, ne okuduğunu bilecek kadar ‘ayık’ bir kafaya sahip olur, o zaman oturup, kovulmuş şeytanın şerrinden Allah’a sığınmalı, besmeleyi okumalı, Allah’dan göğsünü açmasını, anlama yeteneğini geliştirmesini, dilindeki bağları çözmesini talep ederek ve Kur’an’ı anlamayı, ona gerçekten iman etmeyi umarak, dileyerek, niyaz ederek Kur’an’ı tertil ile okumaya başlamalıdır. Hatırlatalım, bunu yaparken abdest alması şart olmadığı gibi, kıbleye dönmesi, kafasına bir takke geçirmesi de gerekli değildir. Hatta masada oturması zor geliyorsa, şöyle hafiften yan yatarak da okuyabilir...

İnsanların çoğu, "ne dediğini bilecek kadar" ayık bir kafayla Kur’an okumadıkları için, her türlü sapık fikri ona dayandırabilmektedirler. Oysa Kur’an, salim bir akılla ve gerçekten onu anlamak, iman etmek için okuyan kimselere kendini açacaktır.

Kur’an mü’minlerin imanını artırır, kafirlerin de küfrünü. Kur’an ancak mü’minler için şifadır. Putperestler için ise, şeytanın insanı kuşkuya düşürmesi, şeytani emellere kapılması için kışkırttığı bir vesiledir.

"Kur’an-ı Kerim’in Şifresi" kitabını yazanlar, Kur’an’ın Rabbi’ne tevbe borçludurlar...

ilgili yazının tamamını okumak isteyen kardeşlerimiz aşağıdaki linkten devam edebilirler sevgiyle...

Son düzenleme:

ufuk14

Kullanıcı

ne şifresi inanmayın arkadaşlar o(kuranı kerim) apacık bi ögüt vericidir.
o tv lerdekilerin anlatmak istedikleri başka ilimler ama bilmediklerinden onuda yapamıyolar.
vakti olan arkadaşlara erzurumlu ibrahim hakkı k.s. hazretlerinin marifetnamesini tavsiye ederim.
yakında semerkand yayınlarından orjinel tercümelisi cıkacak.saygılar

light_celal1

Kullanıcı

arkadaşlar herkesin görüşüne saygı duyuyorum
ve bu konuda ahkam kesecek kadarda bilgim yok
yalnız benim düşüncem kur.an .ı kerim sıradan bir kitap değil bu zaten mümkün değil
ama istanbulun fethinin bilinmesi ve buna benzer bi çok olaylar var şu an aklıma gelmiyor
yanı kur.an herşeyin tek sahibi bütün alemleri yaratan zamandan mekandan müzzeh olan allahın indirdiği kitap
okuyup okuyup yüksek biyere asılacak kitap değildir diye düşünüyorum tabii ki en doğrusunu allah bilir
ve bazı şeylerin zamanı gelme den kişi o işi başaramaz elektirik telefon vs gibi