nazar etme ne olur | Define işaretleri ve anlamları

nazar etme ne olur

Burak5553

Kullanıcı
selamu aleykum kardaslar ustalar sizi boyle bir konu icin mesgul etigim icin hakkinizi helal edin bilginize guvendigim icin sormak istedim
insan nazarli oldugunu nasil anlar ve nazardam kurtulmak icin ne yapmali hangi ayet nerde ve nasil okunmali bilgisi olan yardimci olursa cok makbule gecer bu butun aile icin gecerli
Allaha emanet olun

Kafkaslı

Vip Üye
Esselamualeykum bu soruyu ozelden sormustun mubarek cevap veremedi hakkini hella et nazar haktir vardir bunun üzerine bir çok hadis vardir

Aşırı derecede, karşı konulamayan uyku isteği. Eşyaların kırılması, bozulması. Unutkanlık veya dalgınlık. Takıntı haline getirilmiş davranışlar ve sözcükler Bıçak, makas vb. keskin aletlere karşı korku duymak. Psikolojik sıkıntılar barındırdığınız hissine kapılmak. Bu gibi belirtilerdir

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

Nazardan korunma sureleri​

Resûlullah’ın (s.a.s.) nazar değmesine karşı Muavvizeteyn (Felâk ve Nâs) sûrelerini okuduğu; ashabına da bunları okumalarını tavsiye ettiği rivayet edilmektedir (Tirmizî, Tıb, 16; İbn Mâce, Tıb, 32).

Nazara karşı Felak Suresi​

resized_f329a-f0e2d101felaksuresi.jpg

Nazara karşı Felak Suresi

• Bismillâhirrahmânirrahîm
  • 1. Kul eûzü bi-rabbi’l-felak
  • 2. Minşerri ma halak
  • 3. Ve min şerri ğasikın iza vekab
  • 4. Ve min şerrinneffasati fiyl'ukad
  • 5. Ve min şerri hasidin iza hased

Nazara karşı Nas Suresi​

resized_9f0b8-3098e17dnassuresi.jpg

• 1. Kul e'ûzü birabbinnâs
  • 2- Melikinnâs
  • 3- İlâhinnâs
  • 4- Min şerrilvesvâsilhannâs
  • 5- Ellezî yüvesvisü fî sudûrinnâsi
  • 6- Minelcinneti vennâs.

Burak5553

Kullanıcı
Esselamualeykum bu soruyu ozelden sormustun mubarek cevap veremedi hakkini hella et nazar haktir vardir bunun üzerine bir çok hadis vardir

Aşırı derecede, karşı konulamayan uyku isteği. Eşyaların kırılması, bozulması. Unutkanlık veya dalgınlık. Takıntı haline getirilmiş davranışlar ve sözcükler Bıçak, makas vb. keskin aletlere karşı korku duymak. Psikolojik sıkıntılar barındırdığınız hissine kapılmak. Bu gibi belirtilerdir
varsa hakimiz helal olsun kardes sizde hakinizi helal edin ustam namazda cok esneme tutuyor kurtulmak icin bidiyiniz ayetler varmidir selametle

Burak5553

Kullanıcı

Nazardan korunma sureleri​

Resûlullah’ın (s.a.s.) nazar değmesine karşı Muavvizeteyn (Felâk ve Nâs) sûrelerini okuduğu; ashabına da bunları okumalarını tavsiye ettiği rivayet edilmektedir (Tirmizî, Tıb, 16; İbn Mâce, Tıb, 32).

Nazara karşı Felak Suresi​

resized_f329a-f0e2d101felaksuresi.jpg

Nazara karşı Felak Suresi

• 1. Kul eûzü bi-rabbi’l-felak
  • 2. Minşerri ma halak
  • 3. Ve min şerri ğasikın iza vekab
  • 4. Ve min şerrinneffasati fiyl'ukad
  • 5. Ve min şerri hasidin iza hased

Nazara karşı Nas Suresi​

resized_9f0b8-3098e17dnassuresi.jpg

• 1. Kul e'ûzü birabbinnâs
  • 2- Melikinnâs
  • 3- İlâhinnâs
  • 4- Min şerrilvesvâsilhannâs
  • 5- Ellezî yüvesvisü fî sudûrinnâsi
  • 6- Minelcinneti vennâs.
e vallah kardes bu surelerin nazara iyi geldiyini biliyorum kac sefer okunmali okununca ne yapmali hakkinda bilgi verirseniz sevinirim

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
varsa hakimiz helal olsun kardes sizde hakinizi helal edin ustam namazda cok esneme tutuyor kurtulmak icin bidiyiniz ayetler varmidir selametle
Selamün aleyküm
Arkadaşım namaz da esneme yi hissetigin an aklına henen getirmen gereken (efendimiz hiç esnemedi bende esnemeyecegim diye dusuneceksiniz )
Esneme lanet seytandandir deyip kendimizi biraz tuttumu esneme olmaz ben bunu yaparim vede namazda kesinlikle esnemem olmaz birazda kendinizi namaza veremedigimizdendir
Bilgilerinize
Teşekkür ediyorum

Burak5553

Kullanıcı
Namazda esneme seytandan nazardan deyil kurbanim o normal anlayacagin

Selamün aleyküm
Arkadaşım namaz da esneme yi hissetigin an aklına henen getirmen gereken (efendimiz hiç esnemedi bende esnemeyecegim diye dusuneceksiniz )
Esneme lanet seytandandir deyip kendimizi biraz tuttumu esneme olmaz ben bunu yaparim vede namazda kesinlikle esnemem olmaz birazda kendinizi namaza veremedigimizdendir
Bilgilerinize
Teşekkür ediyorum
vealeykum selam Allah razi olsun kardes bunu insaAllah hayirlayacam