Ne Için Kesilmiş Tıraşlanmış | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Ne Için Kesilmiş Tıraşlanmış

barış

Kullanıcı
kaya mezarları ve pınar ve.....................................................

aurum

Kullanıcı
Ustam orası SARNIÇA da benziyor eskı insanların kanal yardımı ile sarnıça su toplaması depolaması sen yınede çubuk kullan kullanmakta fayda var sağlıcakla selametle
demirkıran ustam yorumuna tşk ederim ustacım burası hakim tepede.düşük satıh deyilki su toplama yeri olarak kulanılsın.su toplama yeri olması için biraz aşagılarda olması ve eyimli olması lazım ..ayrıca çeşme düşünsek olmıyada .yer itibariyle saten imkanı yok.

aurum

Kullanıcı
evet çubuk kullandım.LL .prinç kısa mesafeli az bi boşluk veriyo kayanın üzeri ama.. pirinçler bende tam istenilen tepkimeyi vermiyo sanırım ..yani çok yavaş hareket ediyolar. bazende şüpe ettigim yerde susuyolar .başka çubuk kulanıyorum aynı yerde .2.5 mm.antikron elektrik kablosu bakır bunlar tepkime veriyolar...birde aliminyum çubuk yapıp deneyecem( boşluk için..pirinç çubuklar boşlukta pek etkili olmuyo sanırım.

demirkıran

Kullanıcı
demirkıran ustam yorumuna tşk ederim ustacım burası hakim tepede.düşük satıh deyilki su toplama yeri olarak kulanılsın.su toplama yeri olması için biraz aşagılarda olması ve eyimli olması lazım ..ayrıca çeşme düşünsek olmıyada .yer itibariyle saten imkanı yok.
ustam belkı bana öyle geldi resimlerle tam bellı olmuyor da ondan dedim saten oyle bir yamaç satıhı değilse mezarın vardır..

M.Yavuz

Kullanıcı
aurum ustam,yolladığın yakın plan resmine bakılırsa,benim sunu oymasına benzettiğim yer murçtan çıkma değil.kayanın yanında ki 3 parmak genişliğindeki kanal ise taş kesiminde kullanılan külünk izi.sunu oyması yoksa,o kayada mezar da yok demektir.o zaman geriye,buradaki şekillerin taş kesim izi olabileceği ihtimali kalıyor.
açılıp kapanmış bir toprakta,bitki örtüsü daha gür çıkar.otların toy kalması,oranın daha önce hiç işlenmediğini gösteriyor.;)
ayrıca sana daha önce de söylediğim gibi,chi rho haçının mezarı uzakta değil,haç ile üçgen arasındadır.boşluk tespitini daha iyi yapmalısın.:)

aurum

Kullanıcı
aurum ustam,yolladığın yakın plan resmine bakılırsa,benim sunu oymasına benzettiğim yer murçtan çıkma değil.kayanın yanında ki 3 parmak genişliğindeki kanal ise taş kesiminde kullanılan külünk izi.sunu oyması yoksa,o kayada mezar da yok demektir.o zaman geriye,buradaki şekillerin taş kesim izi olabileceği ihtimali kalıyor.
açılıp kapanmış bir toprakta,bitki örtüsü daha gür çıkar.otların toy kalması,oranın daha önce hiç işlenmediğini gösteriyor.;)
ayrıca sana daha önce de söylediğim gibi,chi rho haçının mezarı uzakta değil,haç ile üçgen arasındadır.boşluk tespitini daha iyi yapmalısın.:)
evet ustacım bende sonradan o kanate vardım olsa olsa taş kesimi dedim ..ve bu denli büyük bir kesim olsa olsa üçgenle .chi rho için kesilmiş olmalı.o güzelim oyma üçgenede böle bi güzel ve büyük kaya kesimi yakışır.;):)

m.tç.i

Kullanıcı
o Y olan işaret ilk baştakı fotodakı kayadaysa oldugu yerde işlem yap fakat zemınde düz kayadaysa ölçü verır.zahmetli bır yerdır

aurum

Kullanıcı
ustacım bu durumda
o Y olan işaret ilk baştakı fotodakı kayadaysa oldugu yerde işlem yap fakat zemınde düz kayadaysa ölçü verır.zahmetli bır yerdır
hg m.t.ç.i. ustam o ilk gözüken resimde deyil 30 mtr ilerisinde.düz yer kayada.ölcü ne kadardır ustam.:)

Üst Alt