Neden Define Bulamıyorsun? Yazan @Sedegor | Sayfa 9 | Define işaretleri ve anlamları

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Platformun amacınada yakın gidelim fazla başka yerlere açmayalım istiyorum aslında konuyu. Bakın arkadaşlar nasip olan km nasip olmayıp kafası duran kim bilmiyorum ama. Eger defineciysen eger Toprak altında yatanı az çok bir Defineci olarak biliyor ve bu güne kadar o kadar ugraşa ragmen alamıyoruz diyorsan bu konuya balta vurma.

Bu güne kadar ahkam kesenler iş bilirler hesap ögrenip ZAMAN ve mekan hesabıyla bulacak artık. Ben yazsamda bulacak ben yazmasamda bu Devlet Zaman bekliyordu perde acılacak. Bizde zamanı takip ediyor ona göre yazıyoruz zaten.

Heee Lozan anlaşması dolayısıyla degil belki. Yada kısmen belki, Ama Şartlar dolayısıyla: Niyet =Kader. Şu an niyete bakılıyor belki çok az bir zaman daha Ya Sabır.

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Böyle boş okumaylada olmaz arkadaşlar, Varsa içinizde Secdeye alışmış, Vakitleri kılın elbette, birde geceleri horul horul uyurken saatinizi kurun saat 3 den önce uyanın, her gün yapamıyorsanız arada yapın kiiii sonraları alışırsınız. Hani derim ya bazen insan Rüyası kadardır. Ancak İnsan beyni okadar zayıftırki gün dogunca gördügü rüyaları unutur sadece son gördügü yada çok önemsedigi rüyayı ucundan hatırlar. Ancak Gecenin yarısında görülen rüyalar önemlidir. Eger o saatte uyanırsanız Rüyanın tam deminde uyanar daha iyi hatırlarsınız. Rüyalar sanıldığından çok daha gercektirler. Saat 03 03 şükür namazı için ve dua için iyidir.

Her hesabın üstünde Allahın hesabı olup aşırı kargaşada müdahale edecek görevlilerde alemimizde mevcuttur. Hz Hızır gibiler mesala. Her Hayrda bir şer Her Şerde ise bir Hayr bu sebeble vuku bulur . O hesablara çomak sokan kudret olmasa dhünyada evrende neler yapacaklar neler. Hz Hızır demişken Sizin Medede ihtiyacınız varsa Çağırmayı beceremiyorsanız siz ona gidebilirsiniz.Madem mekanda hapsoldunuz o halde mekanda aramayı deneyiniz . Onun Mekanı bitmezde :( Bursa Ulu Camiine Yapımında taş taşımıştır. Ve sözü vardır günün içerisinde hangi vakit kendi iradesine kalarak bir vakit namazı orda icra eder. Gidene Selâm verirmi bilmemde :( en azından VAV harfi altında orda secdeye gitmek hoş olur :(

Arkadaşlar 3 6 9 bir umnandır damlalar yetmez yazmaya görmeye hele bu günlükte bu kadar olsun.

Hani şu benim ünlü frekanslı cihaz vardi şimdi bu yazılardan sonra nasıl bir şey anlayan varmı ? Yoksada takipte kalın boş konuşmuyorum ancak çekince var oda sizden değil size aktarım yaptığım dalga boyu ve sahiblerinden yürek ister cesaret ister. Varmı bende :( dedim ya başta, yazdığım yazı kadarım ben. İnsanız sonuçta Ama Allahı olan insanız Şükür.

Moderatör tarafında düzenlendi:

oymak beyi

Kullanıcı
valla ustam açık söylemek gerekirse tek tek harf harf okuyup bütün olarak düşünüyorum ama yok anlamıyorum 😇

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
valla ustam açık söylemek gerekirse tek tek harf harf okuyup bütün olarak düşünüyorum ama yok anlamıyorum 😇
Oda nasip :( sen yinede oku bu gün degilsede sonraları bu gün okudugunu anlarsın. Yaş kaç Yaş sende :( Tevellüt de önemli :(

Zaman da önemli Zaman.
Hz Ali As Efendimiz İlmin Kapısı Oldugu halde yani Anlayacagın Şekliyle Allah Aliye vermiş yeterince anlıyormusun Adam zaten bildigi halde, İki Kuranı Kerim Eskitmiştir O günün kitabıkiii bu, Deri çok saglam , silinmesi ekitilmesi bu günün baskı kitabına oranla belki yüzlerce kat daha saglam. Ama Bu Mübarek Kuranı Kerimi her kesden daha iyi bildigi halde okuya okuya tam iki kitap eskitmiştir. Bu iki kitap okunmayacak hale gelecek kadar eskitilmiştir. Okudugu yeri kaç defa okuduysa artık düşün. Burda bizim yadıgımızın çok önemi yok Kuran yanında ama önerim daha sonra bir daha oku.

Son düzenleme:

Kafkaslı

Vip Üye
Eyvallah guzel kardesim tek tek okudum hep yazmak istemisimdir ama bir türlü nasip olmadi emegine yüregine sağli @sedegor

. Biz devlet diyen millet diyen bir sevdaya aşıkken devlet dedigimiz yapımız içinde malesef kirli insanlar da kendilerini gizleyerek yerleşmişlerdir. Bu yapıda kim bizden hala cözmek de zordur. Demiyoruzki hepten kirlidir, hayır. Zaten Kanun ve adalet de hala ithaldir. Siz yinede izin alın bu konularda. Biz yazarken kır dök kacak kazı yap diyede yazmıyoruz. Devlete sırtınızı dayayın, lakin cürük elmalar cıkabilir onlarada dikkat edin. Zaten gidip deseniz ben Ülkeyi defineyle kurtarırım diye :( şöyle endamınıza bakar gülerler. Yok ileri gidip haddinizi aşarsanız da başka Ülkelerdeki oturumunuzu bile iptal ettirme cabasına girerler. ama bizden olanda sevdamızı anlayanında cürmü kendinden çok büyüktür.

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Eyvallah guzel kardesim tek tek okudum hep yazmak istemisimdir ama bir türlü nasip olmadi emegine yüregine sağli @sedegor

. Biz devlet diyen millet diyen bir sevdaya aşıkken devlet dedigimiz yapımız içinde malesef kirli insanlar da kendilerini gizleyerek yerleşmişlerdir. Bu yapıda kim bizden hala cözmek de zordur. Demiyoruzki hepten kirlidir, hayır. Zaten Kanun ve adalet de hala ithaldir. Siz yinede izin alın bu konularda. Biz yazarken kır dök kacak kazı yap diyede yazmıyoruz. Devlete sırtınızı dayayın, lakin cürük elmalar cıkabilir onlarada dikkat edin. Zaten gidip deseniz ben Ülkeyi defineyle kurtarırım diye :( şöyle endamınıza bakar gülerler. Yok ileri gidip haddinizi aşarsanız da başka Ülkelerdeki oturumunuzu bile iptal ettirme cabasına girerler. ama bizden olanda sevdamızı anlayanında cürmü kendinden çok büyüktür.
Bu alıntıyı bu konudamı yazmışım Mübarek :( gel arada katıl konulara, bir araya gelemiyoruz bayagıdır :(

Kafkaslı

Vip Üye
Bu alıntıyı bu konudamı yazmışım Mübarek :( gel arada katıl konulara, bir araya gelemiyoruz bayagıdır :(
Evet mubarek senin yazindan alintı yaptım
Güzel tespitler bunlar inşallah
Seninde muhabbetin guzel anlamlı ve asli gerçekler anlayana zaten anlamayana bir şey yapamayiz

İnsan anladiğı kadarıyla yaşar anlayamadığını yaşayamadan ölür mübarek
Bilgi insanın bakış acısıni değistirir pratik çözümler üretir işi ve hedefi kolaylaştırır

Son düzenleme:

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Sevgili Arkadaşlar bu konuyu neden ele aldık konu başında yazdık. Konu evet dagıtıldı, istedigim gibide gitmedi ancak toparlamaya calışıyorum.
Bu adam din dersimi veriyor hayat dersimi yada başka başka şeyler çıkar konudan yada her şey. Çünkü zaten biz her şeyin yüzeyinden gidiyoruz mecbur konuda. Böyle olmasa bölücülük cıkar. Örnekle gecen medyada bir adam gördüm, Ahalide Camiiden cıkmış. Bu adam Çeçen ve Profesör bir Üniversitestede Alzeymer oluş biraz ama aklı halada başında adam. Bu adam diyorki Ülkenizde Müslüman kalmamış İslam bu degildir diyor. Otobüste gençler yer vermiyor felan dedikten sonra. Camiiden cıkan ahali adama atılıyor ÖN YARGILI davranıyorlar birazda kılık kiyafet yahudiye benzeyinde bizimkilerin aklı sinirleniyor :( Ayasofyayı açtık diyorlar , bu adam Yetmez Ayasofya isminin degişmesi gerek Yeni Camii mesala iyi olur diyor ve Aya Sofiya manasını acıklamak istesede agzına tıkıyorlar :( hani Camiden cıktı namaz kıldı iyi Müslümanlar ya laf söyletmiyorlar. Adam diyor bu Ülkede Hamburger yeniyor Hamburgerin manası domuz köftesidir diyor :( Bizim iyi Müslüman yine lafı agzına tıkıyor adamın. Bizim Camiden cıkanın girmiş Şeytan koltuguna Adam neler konuşacak ama Şeytan susturuyor. Bu arada Solcu grup geliyor :( Camiiden cıkan sakallıların Bu Çeçen Profa saldırdıgını görünce adamın dış görünümüne bakıp bunlarda adamı Dede sanıyor :( bu arada adamı arkalıyorlar güyâ :( Adam dışarda kalıyor, Bizim Solcularla Sagcılar bir birilerini yemeye başlıyorlar. Fakat Çeçen Farkında olayın anlatamasada güçüde yetmiyor adamın zaten anlatmaya susup Cehaleti izlemek zorunda kalıyor..

Yazdıgım yazılardanda Siyasi rand cıkarmasın kimse, Sagcılık Solculuk - Alevi Sünni, Kürt Türk vbs Yada olmadı takim kısacası Fanatiklik insanı Cehalete sürükler ve çıkan kargalayı izleyenlerin elinde viski bu millete gülerler. Bu millet bu arada cahil ve yoksuldur sadece ve dibe sürüklenirler. Yani Ben sadece Ümmet olmaya calışıyorum. Evet her insanın gönlünde bir aslan yatar ama aslan insansa o aslanda hata yapar ve aslanın her hareketini alkışlamakta Fanatiklik olur.

Konu nereye gider bilmiyorum acıldı bir kere ama :(

Biz define bulmak istiyoruz bırak öte şeyleri bize define nasıl bulunur onu yaz diyende çok :( ben aslında onuda yazıyorum, nasıl neden bulamadıgınıda yazdım.

Bu adamların gömüleri Güneş baz alınarak yapılmıştır. Bazen güneşin ışınları ve zaman saat bazen Ay gece şavkısı bazen yagmur bazen gölge.

Yaw hesabı bilmeden onların matematigini çözmeden inandıklarını bilmeden, gizlediklerini çözmeden, o daga çıkar çıkar inersin. Sadece evdeki çolugun cocugun nafakasını harcarsın. Oku Sevgili Kardeşim. Allahın ilk emri okudur. Şeytan sıkar okuyan adamı okumak zor gelir.Gelecekse sana gelmekte olan zevkle okursun zaten. Okudum bitti deme anladıgını bir daha anlamak için okurken sen birileride bir beyaz sayfa bulup yazar senin için.

Ben desem deli dersiniz yarın biri cıkıp Yer cekimi yok manyetik alan yalan diyecek. Cekim sanılan yerin cekimi degil Gezegenlerin baskısı diyecek. Yalan dünya içerisindeki yalanlarla ölürken cogu, Son düzlükte Hakikat ortaya cıkacak. Sadece Yer cekimi degil Yalan kökten Yok olacak.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kafkaslı

Vip Üye
Hamburgerin manası domuz köftesidir diyor
Aynen kurbanim bizim müslumanda dürüm yedıgini sanır

Her şeyin başı matamatik çünkü matamatiğide allahcc yaratıştır
Allah cc alemi bir hesap üzerine yaratmıştır
49﴿fatır suresi
Şüphesiz biz her şeyi bir ölçüye göre yarattık. Der
İnsan denen beşere matamatigi kim öğretti ölçüyü kim öğretti buda ALLAH cc bir lutfudur
Tarih boyunca insanlar matamatigi altarnatif ilmi geregi ve zaman ölçüsüne gore kullanmıştir
Bütün yapilarda tarimda hastalikta yemekte dini işlerde bir şey saklamada her yaratilişta her nesnede bir ölçü bir matamatik vardir
Hıç bir sey üstün körü deyildir vel hasil

@sedegor mübarek senin konuna mudahil oldum hakkini helal et inşâllah

Son düzenleme: