Neden Tekstilciler :) | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Neden Tekstilciler :)

FALCOXXX

Kullanıcı
bende tekstilcilere kumaş katlama aperası yapıyorum gömlekçilerin yuzde doksanı malatyalı penye gurubu adıyaman ayakkabı saya imalatçıları erzurum ve agrılı dır dediniz gibi tekstil sektörü bir anda altında ferrarı ile gezersin iki gün sonra el arabasıyla insaata kum tasırsın ama allah yardım etsin tekstilciye bunu en yakından ben görmekteyim piyasalar açılır elemanları olmaz elemanları oldugundada iş olmaz iki yakaları bıraraya bir turlu gelmiyor bir buyuk sorunda devletimizin bu sektore yardımcı olmaması adamların iki hafta bos yatması iş sahibinin korkulu ruyasıdır stopaj işci sigortası iş güvenligi yasası vs gibi yaptırımlar iş verenleri gercekten çıkmaza sokmakta en basıtı benim küçük dükkanım var vergimi eksiksiz ödüyorum tek basıma calışıyorum zabıtalar hemen dadandılar ruhsat için gittim ruhsatı çıkattım görevli bana diyorki yangın tüpü bulundur bende dedimki mübarek yangın tupu bulundurayımda yangın çıkarsa beni kim söndürecek devletimize allah zeval vermesin calısılıyor ama bircok saçmalıklar var çalışma sektörlerinde bunlardan bana en saçma gelenide stopaj dır deliye desen sana güler yav verdigim kiranın vergisini oduyorum mantık olarak parayı alan vergi ödemli bu iş verenlerin işcileri içinde aynı durumda bir işcinin maliyeti yetmezmiş gibi ona ödenen paranın stopajı ödenmekte allah calısana calıstırana yardım etsin

Üst Alt