Neler Anlatılmış Olabilir!hançer,anahtar Vs | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Neler Anlatılmış Olabilir!hançer,anahtar Vs

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
burda murctan cikma bir isaret guremedim ustam ama az da olsa mezar oymaya benzeyen bir isaret var bu tasin altinda olabilr mezari
Ustam burası 2 kayanın üzerine horasan döküpte işaretler yapıldığından farklı duruyor

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Anahtarla çarığı farkedemedim ama bu resmen kilit ,olduğu yerde değerli tespiti lazım
453ad2808d060f29274096de7be798e5.jpg

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Anahtarla çarığı farkedemedim ama bu resmen kilit ,olduğu yerde değerli tespiti lazım
453ad2808d060f29274096de7be798e5.jpg
Değerli testinden geçti ustam,Kayaların önünden vermişti ,Sanki burası başka yeride anlatıyor gibi çözemedim daha

karanar

Kullanıcı

s.a. ustam. kare içindeki yeri detaylıca görmek isterdim. ıslatılıp çekildikten sonra.sülale, aşiret , beylik mühürünü de anımsatyor sanki.
yuvarlak içindeki kare de mahsen diyor sanırım. senin de dediğin gibi burada sadece, kayanın önündekinden başka yerler de var galiba.

İRON

Kullanıcı
mubarek burdaki figürler doğal yöntemi ile çok iyi kamufule edilmiş,lakin çarık işaretini unutmuşlar gibi.okdar açık belli oluyorki bakmak yeterli sanki.
kardeş burdan bir oda tespitini yaptıysan ne mutlu çünkü bütün işaretler oda ile mezarı anımsatıyor.
diğerlerini zaten arkadaşlarımız işaretlemişler.fazla renk körlüğü ile fügür karmaşıklığı olmaması adına fazla çizim yapmadım umarım size bir nebzede olsa katkımız olmuştur.
ÇALKAYA son anda yırtın paçayı :) :)
kolay gelsin

Erdem

Vip Üye
Vip Üye

s.a. ustam. kare içindeki yeri detaylıca görmek isterdim. ıslatılıp çekildikten sonra.sülale, aşiret , beylik mühürünü de anımsatyor sanki.
yuvarlak içindeki kare de mahsen diyor sanırım. senin de dediğin gibi burada sadece, kayanın önündekinden başka yerler de var galiba.
Ustam resim görünmüyor sana zahmet tekrardan yükleyebilirmisin!

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
mubarek burdaki figürler doğal yöntemi ile çok iyi kamufule edilmiş,lakin çarık işaretini unutmuşlar gibi.okdar açık belli oluyorki bakmak yeterli sanki.
kardeş burdan bir oda tespitini yaptıysan ne mutlu çünkü bütün işaretler oda ile mezarı anımsatıyor.
diğerlerini zaten arkadaşlarımız işaretlemişler.fazla renk körlüğü ile fügür karmaşıklığı olmaması adına fazla çizim yapmadım umarım size bir nebzede olsa katkımız olmuştur.
ÇALKAYA son anda yırtın paçayı :) :)
kolay gelsin
İRON Usta burada kayanın üstü kapanmış bir kısmı gözüküyordu,Temizleyebildiğim kadarını görüntüleyebilmiştim,Daha kayanın üst kısımlarının çoğu toprak vs şeylerle kapalı,Mahzeni kayanın önünde yanyana 2veya 3 tane olması lazım tam emin değilim üzerinde durmamıştım çünkü bilmediğim çok işaretler vardı o zaman geçen sene,Son resimde Dikenli incirin içinde,resimde pek görünmüyor incir kapatmış girişi, kapama büyük bir kaya var,Kayaların üzerine yani bu ve ilk resimdeki yerden bakınca kapatılan kayanın önünde zayıf bir insanın girebileceği yer var,Mağara olabilirmi olamazmı netlik kazanmadı daha kafamda,belkide kaya mezarıdır,Buraya bakan göz var buda mezar ihtimalini çağrıştırıyor,Değerli bilgilerin için Teşekkür Ederim

Üst Alt