''neş'e Mekanı'' | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

''neş'e Mekanı''

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

TEVFiK

Vip Üye
:D....:eek:...:p....tavuk çiftliği kuracak herhalde galiba sanırsam :D:eek:...işte daha güzel tavukların ve civcivlerin nasıl davrandığını daha iyi anlamış olur.:eek:.:D:D..beğenmediği civciv olursa bana hemen havale edilmesini talep ederim.....:D..bende bir güzel yer karnımı doyurmuş olurum..:D..bari bu işe yarasınlar derim..:D :eek: ;)....Saygılarımla..:rolleyes:

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Adamın biri Afrika'da safariye çıkarken yanına minik köpeğini de almış.
Minik köpek bir gün ormanda dolaşıp, kelebekleri kovalar, çiçekleri koklarken kaybolduğunu fark etmiş.
Ne yapacağını düşünürken bir de bakmış ki karşıdan bir leopar geliyor ve
belirli ki günlük yiyeceğini arıyor. "Şimdi başım dertte" ,diye düşünmüş minik
köpek. Etrafına bakmış, yerde kemik parçalarını görmüş. Hemen arkasını leoparin geldiği yere dönerek kemikleri kemirmeye başlamış, bu arada da arkadaki hareketi kestirmeye çalışıyormuş.
Leopar tam saldıracakken minik köpek kendi kendine konuşmuş;
-Ne kadar lezzetli bir leoparmış. Acaba etrafta bundan bir tane daha varmı?

Bunu duyan leopar bir anda donmuş kalmış ve en yakındaki ağaca tırmanarak
dalların arasına saklanmış. "Tam vaktinde kurtardım yoksa bu köpeğe yem
olacaktım" ,diye düşünmüş leopar.
Bütün bunlar olup biterken bir b a ağacın üstündeki bir maymun olanları izliyormuş. Bildiklerini kullanarak bundan sonra leopardan kurtulabileceğini düşünmüş. Leoparın yanına giderek neler oldugunu anlatmış.
Leopar kopeğin yaptıklarına çok sinirlenmiş ve maymuna "Atla sırtıma, gidip şunu yakalayalım" ,demiş.
Ancak minik köpek neler oldugunu ve leoparın sırtında maymunla birlikte süratle kendisine yaklaştığını fark etmiş.
"Şimdi ne yapacağim" ,diye düşünürken kaçmaya teşebbüs etmemiş.
Bunun yerine arkasını leoparın geldigi yöne dönerek, kemikleri kemirmeye devam etmiş.
Tam leopar saldıracakken yine kendi
kendine konuşmuş;
-Bu aptal maymun da nerede kaldı? Yarım
saat önce bir leopar daha getirsin
diye gönderdim, hala haber
yok!

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Delinin biri bir gün doktoruna gider ve iyileştiğini söyleyerek serbest bıraklımasını ister.Bunun üzerine doktor:
-Sana bir soru sorucağım doğru bilirsen burdan çıkarsın
Deli:
-Peki anlaştık sor sorunu.
Doktor:
-Sen 10 katlı bir binanın tepesine çıksan bende aşağıda bir bardak su tutsam.Şimdi aşağıya atlar mısın atlamaz mısın?
Deli:
-Niye atlayım ben delimiyim der?
Doktor içinden adamın gerçekten iyileştiğini düşünür ve neden diye sorar
Deli:
-Ya bardağı çekersen

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Tevfik ustanın intikamı...
Tevfik usta yan komşusu lacivertle kazma kürek yüzünden papaz olmuştur lacivertin tam yedi kazmasını yedi küreğini kalk gidek etmiştir.. lacivert bu yüzden tevfik ustanın lakabını yedi bela tevfik koymuştur bu ünvana bozulan yedi bela tevfik lacivertten intikam almak için kara kara düşümnektedir...günlerden bir gün küreğin sapına ata biner gibi binen tevfik usta kasabanın sokaklarında dertli dertli gezerken cin ali diye nam salmış yedi düveli dolandırmış aliveliye rastlar aliveli sinsi bir sırıtışla yaklaşır.!
- Ne o yedi bela tevfik kıratın nallarımı düştü.?
- sorma yaw bu bizim lacivertlen papaz olduk gare ve durumu anlatır...
cinali yedibela tevfiğin kulağına eğilir birşeyler söyler ve kahkahayı basar ayrılır..
Yedibela tevfik ağzı kulaklarında küreğin sapına deh der ve iki nala eve varır ve o iğrenç planı uygulamaya koyulur...
lacivertin bahçesine kendi tavuğunu ve bir tanede yumurtayı atar, ve seslenir lacivert apar topar bir hışımla gelir...
-ne o len ginemi sen.!?
- lacivert benim tavuk senin bahçeye yumurtlamış onu isterim..!tavuk benim, yumurta da benimdir...
Lacivert:
- Benim bahçem, yumurta da benimdir.
En sonunda tevfik usta:
- Bu böyle sürer gider. En iyisi birbirimize birer tekme atalım. Yerde en kısa süre kalan yumurtayı alsın.
lacivertte burnundan solumaktadır zaten kabul ediyor. tevfik ustanın önce tekme atmasına karar veriyorlar. en ağır postallarını giyip geliyor. İyice bir abanıp lacivertin bacaklarının arasına bir tekme atıyor.
lacivert yarım saat sonra ancak kalkabiliyor. lacivert kararan gözlerini kırpıştırarak tam tekmeyi atmak için hazırlanıyorken, tevfik yumurtayı uzatıyor:
- Al senin olsun, bir yumurta için değmez be more...

TEVFiK

Vip Üye
yedi bela tevfik koymuştur bu ünvana bozulan yedi bela tevfik lacivertten intikam almak için kara kara düşümnektedir...günlerden bir gün küreğin sapına ata biner gibi binen tevfik usta kasabanın sokaklarında dertli dertli gezerken cin ali diye nam salmış yedi düveli dolandırmış aliveliye rastlar aliveli sinsi bir sırıtışla yaklaşır.!
- Ne o yedi bela tevfik kıratın nallarımı düştü.?
- sorma yaw bu bizim lacivertlen papaz olduk gare ve durumu anlatır...
cinali yedibela tevfiğin kulağına eğilir birşeyler söyler ve kahkahayı basar ayrılır..
Yedibela tevfik ağzı kulaklarında küreğin sapına deh der ve iki nala eve varır ve o iğrenç planı uygulamaya koyulur...
lacivertin bahçesine kendi tavuğunu ve bir tanede yumurtayı atar, ve seslenir lacivert apar topar bir hışımla gelir...
-ne o len ginemi sen.!?
- lacivert benim tavuk senin bahçeye yumurtlamış onu isterim..!tavuk benim, yumurta da benimdir... :D..:eek:..:eek:...:D..:D..:p..:p..:p

Üst Alt