NET BİR TESPİT... | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

NET BİR TESPİT...

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Ustam Traşlanmış 3gen kaya odanın yönünü ve yerini veriyor girişide sivri ucu altımı oluyor!!!Bende de böyle traşlanmış aynı şekilde kaya var daha bakma fırsatım olmadı,Vermiş olduğunuz değerli bilgiler için Teşekkürler,ALLAH TEALA İşinizi gücünüzü rast getirsin

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
odanın demeyelimde girişin demek daha doğru olur. çünkü oda üst arka nispeten düz kısma uzanıyor.
bir metere genişlikte 5m. gibi uzunlukta bir tünelle odaya geçiş oluyor.
yalnız bilinmesi gereken bir ayrıntıyı anlatmak isterim. böylesi özellikteki her bulgu bu kadar yakın giriş vermeyebilir.arazi yapısı ve odanın yeri belirleyici bir etkendir.
erdem kardeşim mümkünse fotola senin yerinde belki bazı ayrıntılarda olabilir.yorumlanır inşaallah.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Ustam resimlediğim yerler var fakat resimleri telefondan aktarmayı daha öğrenmedim bişekilde sizlerin değerli görüşlerinizi alacam ALLAH nasip ederse sağol ustam

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Ustam resimlediğim yerler var fakat resimleri telefondan aktarmayı daha öğrenmedim bişekilde sizlerin değerli görüşlerinizi alacam ALLAH nasip ederse sağol ustam
Erdem kardeşim bende aynı problemi yaşıyordum ancak Tapatalk prg. yla hallettim. Playstoreden indir üye ol, ara bölümünde definemekanı yaz gerisi kolay .

karanar

Kullanıcı
karanar kardeşim

boşluk tesptli konumdada paylaştığım gibi, boşluğu anten türü olan işaretlediğim çubuklarla yapıyorum. bakırlarlada ayni neticeyi almama rağmen,(resimde göründüğünden daha fazla uzayıp çok daha kısalabilir özellikte) bunları tercih ediyorum.
komana kardeşim, 270 giriş derinliği. odası ise 650 derinlikte.[/quo

anlayamadığım konu şu ustam; elime tahta kaşık alsam sinyal veriyor ama nedense bakır çubuklar bende hiç çalışmıyor. 8 lik inşaat demiri bile değerli veriyor ama bakırlar da hiç hareket yok. geçen hafta ersan ustanın cam tüplerinden aldım, daha uçlarını kapatmadan döndüler ama bakırlarda tık yok, neden acaba ustam yaw. bu arada derinlik 6,5 metre aldın öğlemi?

karanar

Kullanıcı
anlayamadığım konu şu ustam; elime tahta kaşık alsam sinyal veriyor ama nedense bakır çubuklar bende hiç çalışmıyor. 8 lik inşaat demiri bile değerli veriyor ama bakırlar da hiç hareket yok. geçen hafta ersan ustanın cam tüplerinden aldım, daha uçlarını kapatmadan döndüler ama bakırlarda tık yok, neden acaba ustam yaw. bu arada derinlik 6,5 metre aldın öylemi?

karanar

Kullanıcı
karanar kardeşim

boşluk tesptli konumdada paylaştığım gibi, boşluğu anten türü olan işaretlediğim çubuklarla yapıyorum. bakırlarlada ayni neticeyi almama rağmen,(resimde göründüğünden daha fazla uzayıp çok daha kısalabilir özellikte) bunları tercih ediyorum.
komana kardeşim, 270 giriş derinliği. odası ise 650 derinlikte.

hocam bir de; pirinç çubukların ucuna birşey mi lehimlediniz???

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
hocam bir de; pirinç çubukların ucuna birşey mi lehimlediniz???
diğerlerinde tepki alıpta bakırlarda almayan ilk kişi olarak sitede nam salacaksın. gülücük koyamıyorum.
sağ ele aldığımıza pilli bir güc devresinin kabloyla bütünleştirilmesi diyelim. tepkiyi yeterince alamayanlara destek amaçlı.üzerindede pusula mevcut. ama ben gerek görmüyor kullanmıyorum.evet derinlik öyle . zemin altı bu tür yerlerde oda derinlikleri bazen 10m.nin üzerinede çıkabilir.önemli olan giriş derinliği ve tünel mesafesidir. tünel boyu açılması gerektiğinden oda derinliği hiç etken olmaz. sadece üstten açılmış yerlerde önemlidir. sağlıcakla.