Niş | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Blue Ways

Kullanıcı
Kanatimce dortgene aldigim isaret burasi icin TUNEL isareti ve bu tunel ok istikametinde olmali.
Ustam değerli yorumun için çok tesekur ederim Ustam
Ustam ok yönünde de tünel var çökmüş ama su tüneli eski su yolu yer altından
Ama diyorum bazen bu su yollarıni daha sonra oraya gelen medeniyet kendi işleri için hazır bulup kullanmasin saklamalari için tabi su yolunun faaliyeti bittiğinde ama eski dönem burası gibi tuaf bi alan ben bu yarim dairenin önünü biraz temizledim ustam tuaf bi bölüm cıktı foto atabilirim kayanın içine kare çiziyor çubuk bakalım biraz daha kayayi temizlerim bi emare çıkmasa tünelleri incelerim
Bu bölgede bi sır var bakalım ya nasıp ustam
Saygılar

Heda

Kullanıcı
Bölgeniz daha önceden elden geçmiş gibi gözüküyor mezarlık alandasınız önemli olan değerliyi bulmak burada. Kemer köprü Hale'n ayaktamı ve işaret mevcutmu ? İlk fotodaki yeri ıslatıp bakarmısınız kabartma varmı ? İkinci fotodaki emanet duran taşları biraz açmalısınız. Kayanın kendisi olduğunu düşünüyorum fakat girişi dediğim gibi iki taşı kaldırmakla bulmayabilirsin.

Ekli dosyalar

• IMG_0217.JPG
    IMG_0217.JPG
    510 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_0218.JPG
    IMG_0218.JPG
    632.9 KB · Görüntüleme: 14

Blue Ways

Kullanıcı
Bölgeniz daha önceden elden geçmiş gibi gözüküyor mezarlık alandasınız önemli olan değerliyi bulmak burada. Kemer köprü Hale'n ayaktamı ve işaret mevcutmu ? İlk fotodaki yeri ıslatıp bakarmısınız kabartma varmı ? İkinci fotodaki emanet duran taşları biraz açmalısınız. Kayanın kendisi olduğunu düşünüyorum fakat girişi dediğim gibi iki taşı kaldırmakla bulmayabilirsin.
Ustam değerli yorumun için çok tesekur ederim
Bölgede kurcalama cok yok bir kaç minarel işi yapmışlar bilinçsizce
Onlar dışında bakir tünel ise dıştan gözülen su yolu köprüyle bağlantılı

Bende niş li kaya nin kendisinde tum bulgum
Ön tarafı değil de yarım daire seritin altında gir diyo çubuk ve teklonoji cihazlar ve çubuklar biraz kaydırır diye biliyorum acaba Doğru yerdemiyim biraz temizledim yarim daire kısmın altini bi bölme cıktı tuaf
Foto atıyorum
Kemer köprü ayakta işaret olarak murc gördüm başka bisey göremedim ustam
Biliyorum ustam zor bu medeniyet işleri başıma geldi 100 kişinin yaptıgi işi örneğin biz 3 kişi 3 gunde olsun dioz ama zor imkansız degil sabr

Ustam yarım daire olan kısma el değmiş düzenlenmiş ve orda kabartma yüz az cok belli oluo
Kaya nin kendisinde cokca murc yapılmış

Ve bu kayanın ön trajlı nişli kısma uzaktan bakınca yan asaga bakmış insan yüzü gibi gözüküyor

Saygılar Ustam

Blue Ways

Kullanıcı

Doğru yermi acaba ustam cikan ice girmiş bölme trajlı gibi sanki
@Heda Ustam

Ekli dosyalar

• 20210416_124156.jpg
    20210416_124156.jpg
    389 KB · Görüntüleme: 13
  • 20210416_124206.jpg
    20210416_124206.jpg
    247.7 KB · Görüntüleme: 11
  • 20210416_124219.jpg
    20210416_124219.jpg
    774.9 KB · Görüntüleme: 11
  • 20210416_124148.jpg
    20210416_124148.jpg
    363.1 KB · Görüntüleme: 12

Kader25

Admin
Ustam değerli yorumun için çok tesekur ederim Ustam
Ustam ok yönünde de tünel var çökmüş ama su tüneli eski su yolu yer altından
Ama diyorum bazen bu su yollarıni daha sonra oraya gelen medeniyet kendi işleri için hazır bulup kullanmasin saklamalari için tabi su yolunun faaliyeti bittiğinde ama eski dönem burası gibi tuaf bi alan ben bu yarim dairenin önünü biraz temizledim ustam tuaf bi bölüm cıktı foto atabilirim kayanın içine kare çiziyor çubuk bakalım biraz daha kayayi temizlerim bi emare çıkmasa tünelleri incelerim
Bu bölgede bi sır var bakalım ya nasıp ustam
Saygılar
Kayalarin hacmi buyukmuş.
Altta oda olur mu olur.
Tespitini netlestir insallah..

Blue Ways

Kullanıcı
Kayalarin hacmi buyukmuş.
Altta oda olur mu olur.
Tespitini netlestir insallah..
Eyvallaha Ustam kaya baya büyük ve kayanın arka kısmı var zamanla gömülmüş ileri doğru gidiyor ve dip kismida derin ya nasip

Bu görünen kayaya ustam sadece boşluk için daha emin olmak için cubukta tavsiyeniz varmı ?
3 Adet çubuk kullandım sadece boşluk için hepsi olumlu
Boşluğu verip tek ellede çiziyor

Insallaha 🙏🏻

Saygılar

Heda

Kullanıcı
@Blue Ways ustam alt kemer üstteki kayanın devamı mı? Su ile horosan testi en sağlıklısı ama toprak içinde olduğundan bir sonuç alamazsınız. Onun yerine porçöz ile Kaya ile kemer birleşim yerlerine dökün bakalım köpürecek mi. Sadece birleşim yerleri köpürür ise horosan ile yapıştırılmış olabilir. Ustalarımız son şekli için yorum yapacaktır ...

Blue Ways

Kullanıcı
@Blue Ways ustam alt kemer üstteki kayanın devamı mı? Su ile horosan testi en sağlıklısı ama toprak içinde olduğundan bir sonuç alamazsınız. Onun yerine porçöz ile Kaya ile kemer birleşim yerlerine dökün bakalım köpürecek mi. Sadece birleşim yerleri köpürür ise horosan ile yapıştırılmış olabilir. Ustalarımız son şekli için yorum yapacaktır ...
Ustam @Heda Eyvallaha
Yarım daire kısmından 2 metre daha asagida ola bilir ben biraz temizledim dairenin altında bölüm cıktı üsteki kaya nin dibe devami ustam
Biraz daha temizlerim kayanın altını emare cikarsa devam
Bi test ederim Ustam Eyvallaha
Saygılar

Blue Ways

Kullanıcı
@Blue Ways ustam alt kemer üstteki kayanın devamı mı? Su ile horosan testi en sağlıklısı ama toprak içinde olduğundan bir sonuç alamazsınız. Onun yerine porçöz ile Kaya ile kemer birleşim yerlerine dökün bakalım köpürecek mi. Sadece birleşim yerleri köpürür ise horosan ile yapıştırılmış olabilir. Ustalarımız son şekli için yorum yapacaktır ..

böyle olabilir mesela
Emeğine sağlık ustam
Var olasın Saolasin
Ben iyisi boş bi vakitte bu kayanın önüne bi temizlik edeyim ustam
Çünkü cihaz da cubukta olumlu ama cihazlar ve çubuklar kaydırma durumu olablir en iyisi geniş temizlik edeyim kayayi
Ustam
Değerli yorumun için çok tesekur ederim Ustam