Nokta Atışı | Define işaretleri ve anlamları

Nokta Atışı

Sado6161

Kullanıcı
saygı değer arkadaşlar hepinizin bilgisine saygım var yaptığınız değerli yorumlar için tşk ederim lakin yapılan yorumlarda herkez hemen hemen değişik fikirler sunmuş tabiki bunun böle olmasının sebebi kendim diye düşünüyorum çünkü aydınlatıcı bir açıklama yapılmadığı zaman yorumcunun yorumuda haliyle aydınlatıcı olmaz burda eksik olan yorumcu değil herzaman bilgiyi paylaşandır ..konumuza gelirsek ben açıklamalı bir şekilde yazıp resimleri tekrardan paylaşıcam siz değerli büyüklerimden tekrardan okyup yorum yapmanızı istirham ediyorum saygılar...ilk olarak bu mezarlık tepe biryerde fındık bahçesi içersinde mezarlığın yanında yaklaşık on on beş metre uzaklıkta eskiden kalma yaklaşık iki yüz üç yüz yıllık bir ağaç var mezarlığa sırtını verdiğin zaman yaklaşık altı yüz yediyüz metre çaprazında aşşada eskiden kalma kilise var sadece temelleri kalmış kiliseye sırtını verdiğinde sağ tarafta küçük bir mezarlık var ordada bi kaç mezarda üçgen oyma var kilisenin yaklaşık elli metre aşşasında bir çeşme var ama çeşme bildiğimiz çeşmelerden değil mahara girişi gibi düşünün adamlar toprahı oymuşlar yan kısımlarını üst kısımlarını arka kısmını duvarla örmüşler ön taraf acık küçük bir kanaldanda su akıyor bu çeşmeninde yaklaşık bir km aşşasında küçük dere akıyor yorumlarınız için şimdiden tşkederim
ustalar birde bişiy daha diycem banamı öle geldi bilmiyorum üçgen şekli olan mezarların bitanesinin üçgeninin ucunda artımı var yoksa banamı öle geliyor

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Bsk ustam once cesmenin bi suyunu ic sonra kiliseye gir bi dolas ondan sonra disinda tur at bilmem anlatabildimmi

Sado6161

Kullanıcı
aga çeşmeden şaşma diyorsun ölemi:)

FENERLi

Vip Üye
Burası Camii avlusunda mı?
Çeşmede avlusunun kenarında oradan bak ulu çınar ile ulu meşe orada mı?
Köyde sor bakalım demir çakılı kırmızı dut kimin bahçesinde?

Sado6161

Kullanıcı
Kardeşim yorumun için tşk ama burası cami avlusunda değil yanında yöresinde pek ev yok hakşm bi yerde lakin yakınında eskiden kalma bi agaç var baya eski çeşmede cami avlusunda değil

adrenalin68

Kullanıcı
Fenerli ustam, bu kadar bilgiyi nerden ogrendiniz? Merak ediyorum. Yani bu tür kilise, çeşme, ağaç, vs. gibi özel bilgiler gerektiren bazı konular var. Yani sadece siz değilsiniz ama belli başlı bazı üstatları mız var ve siz de bunlardan birisiniz. Abi biz kara kucak güreşiyoruz. Bu bilgileri öğretecek, elimizden tutacak bi abimiz olmadı maalesef. Yani merakım şu, bunları nasıl öğrendiniz?

FENERLi

Vip Üye
Tamam o zaman ustam çeşme ve ölçüleri ağaç ile olan mesafe çok önemli ve yönlerini belirtirseniz.
Diğer konu ilim nerede olursa olsun o size gelmiyorsa siz gidin alın. Önce temel öğelerden başlangıç yapın.

Sado6161

Kullanıcı
Üsdat şimdi mezarlık hakim bir yerde omezarlıktaki baş ayağının üzerinde üçgen kabartma varya bilmem dikkatini çektimi o nun yönü yaklaşık 600 700 metre aşşasında kiliseye doğru kişisenin hemen yanında bi küçük mezarlık daha var hemen altındads çeşme çeşmeden yaklaşık yirmi metrre aşşada cami ve mezarlığı bulunmakta sormadım henüz bahsettiğin ağaçlar orda mevcutmu ama şunu sölüm resimdeki mezarlığın yanında eski dönemlere ait bir ağaç var çok büyük ve eski ya çınardır yada meşe gidince hepsinin resmini çekicem özenerek ozamn yine paylaşırım fenerli ustam saygılar

Üst Alt