Oluklu mezar anlamı nedir? | Define işaretleri ve anlamları

Oluklu mezar anlamı nedir?

Tamerr

Kullanıcı
Arkadaslar cümleten selamlar. Dağlık bölgede yeni açılmış bir oda gördüm 1.5 mt. derinlikte çıkmış. Oda beyaz alçı gibi sıvalı 1.5 x 3 mt çapındaydı. İlgimi çeken odanın tepesinde bulunan hayvan figürlü oluk işaretini çözemedim. Anlamını bilen varsa yorumu sevindirir.

Ekli dosyalar

• IMG-20231008-WA0000.jpg
    IMG-20231008-WA0000.jpg
    100.1 KB · Görüntüleme: 26

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Selamün aleyküm
Öncelikle mekana hoş geldiniz
Arkadaşım odanin üstünde hayvan figürü varda benmi goremedim varsada koruma amaçlıdir
Sonra burda baska odalarda olmalı yalniz olmaz çubuk ile boşluk bakın eğer çubuk kullanmayi biliyorsaniz

Tamerr

Kullanıcı
Selamün aleyküm
Öncelikle mekana hoş geldiniz
Arkadaşım odanin üstünde hayvan figürü varda benmi goremedim varsada koruma amaçlıdir
Sonra burda baska odalarda olmalı yalniz olmaz çubuk ile boşluk bakın eğer çubuk kullanmayi biliyorsaniz
Aleyküm selam,
Forumda yeniyim tşkler. Bu odayı yeni açmışlar 1 ay önce yoktu. 1.50 metre derinlikte üstü taş kaya ile kapanmış Tabut şeklinde bir oda 3 taraf beyaz alçı gibi sıvanmış odanın karşı duvarı kare şeklinde kayalar var üstünde oluk şeklinde hayvan figürü var. 30 mt Karşısında isanın giremeyeceği derinlikte diktörtgen şeklinde içi güzel sıvanmış mahsen var.

Ekli dosyalar

• olkk.jpg
    olkk.jpg
    79.8 KB · Görüntüleme: 11

Reedmann

Vip Üye
Tuzakta olabilirSaklantıda Boşluk varmı duvarda

Üst Alt