Oturak Taşı-1

metin77

Kullanıcı
Ustam küçük binek taşı dediğin taşın oturunca sag tarafında sıkıştırılmış bir taş var fark ettinmi oraya tekrar gidersen o taşı bir incelemeni tavsiye ederim ustam.

SM-T310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bravoooo usta çok haklısın şimdi fark ettim bende. pazara kısmet olursa

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı
ne taşıysa o iyice bakar mısın? sırtını yaslayacağın yer ayrı bir parça. başka yerden kesip üzerine koymuşlar. oturup sağa baktığında görünen kesin kayayı bu oturak taşına koyarsan cuk oturur gibi değil mi? elmanın 1/4 ü gibi düşündüm ben. 3/4 oturak taşı, 1/4 de kesilmiş taş. usta buna doğal diyorsan bu senin doğallığındır. ikizceli ustamın yaptığı yorumlar hepten hayal ürünü olsa dahi bu 2 işareti doğal yorumlayamam

İyice baktım yorumumu yaptım yorumumu beğenip beğenmemen beni bağlamaz ama karşındakine saygı duymak zorundasın açmışsın konunu yorum istemişsin yorumunu almışsın olmayan şeye var deyip seni hayal dünyasında koşturmayınca kötü oluyorsak bilemem ikizceli ustanın yorumlarına hayal ürünü demedim neyin peşindesin onuda anlamadım zaten ikizceli ustanında o taşa oturak taşı dediğinede raslamadım velevki dedi ise bile buda benim yorumum o taş alalade bir taş kesinliklede doğal

metin77

Kullanıcı
1424 Mesajın 3206 beğenin var. allah daha çok versin. ustam hakkını helal et ikizceli ustam bana gücendi mi bilmem ama yorumunu kesti. bende buna cok üzüldüm ve senin yorumunu gördüm. sıkkın zamanıma geldi özür dilerim. konuyu açtım yorum bekledim doğrudur. 2 resimde BİNEK TAŞI MI? DİYE SORMUŞUM. ikizceli usta da bazı eksiklerin var diye yorum yazınca bende onu öyle kabul ettim. tespitlerim kısmen doğru olduğu için. her neyse. şimdi bu iş bulmaca bilmece işi usta. oturak taşını yapacak üstüne de minder mi koyacak adamlar. ben şahsına sinirlenmedim aslında. ben hepimizin aradığını bulmasını istediğim için sinirlendim. sınava girerken 3-5 soru çözüp mü giriyoruz. hayır 1000 lerce hatta 10.000 lerce çözüp hazırlanıyoruz. bu paylaşımlar hepimiz için bir soru aslında. ben bulacağımı bulmuşum zaten. ne haliniz varsa görün diyemem ben hep yardımcı olmuşumdur insanlara bu benim yapım gereği. bu 2 işareti bir kişi daha doğal desin ben üyeliğimi iptal ederim. ben bu işi öğrenemiyorum derim.

metin77

Kullanıcı
Iki
bende gümüş çubuk kullanmış olacağın düşüncesinde olduğumu yazmadan senden duymak istedim.
o kısmı hafife almamalısın. bir m. veya altında olan saklılar bir aciliyetten, aceleyle konulan yerdir.
buradaki işçilik zamanın şartında ayları almıştır. hemde bir kaç kaya ustasıyla. düşündüğün derinlikte olacağını sanmıyorum. olabileceğinden yola çıksakta, 40-50 cm ve üzeri açılıp kapanmış her yer boşluk verir.isterse komple beton döksünler farketmez.
bir gün yolun düşerse, alüminyum veya bir tek diş 4-6 lık bakır bir kablo alıp L YE ÇEVİR ONLARLA MUTLAKA BAK.
önce boşluğu görmelisin,eğer bakırla bakıyorsan,değerli aldığın yerde tam üzerine gelince,ilk önce hızla ilk tutuşa döner ve hızla yine metal tepkisi verir. alttaki değerin tepkisi ne göre ,durursan sabit ,yürürsen,üzerinden ayrıldığın da yine yine ilk tutuş ve tekrar hızla boşluk tepkisine döner. bu sayede boşluk üzerinde yüründüğünde,metalin olduğu noktaya geldiğinde, kullanıcıya göz kırpar . anlayan anlar anlamayan niye böyle yaptı diye merak eder durur.
oda veya normal mezarlarda bunu denemeni öneririm. bu tür yerlerde mineralde olmaz.
Ikizceli ustam bir konuyu ozelden sorma sansim var mi?

fatih7979

Kullanıcı
resımlerın dogal arkadaşım çekım aldım dedıgın yer daha once kurcalanmış

metin77

Kullanıcı
Ustam küçük binek taşı dediğin taşın oturunca sag tarafında sıkıştırılmış bir taş var fark ettinmi oraya tekrar gidersen o taşı bir incelemeni tavsiye ederim ustam.

usta o taşı inceledim. yapışma gibi görünüyor ama içi boş. artık o küçük şey yok :)

metin77

Kullanıcı
beni 50 metre ilerden çekip bu yere getiren mineral midir o zaman? benim aradığım başka birşeydi çubukların verdiği noktaya geldiğimde durdum. sağıma soluma baktım sonra başımı kaldırdım. hemen üstteki yontulmuş kayayı görünce incelemeye başladım. sonra oturak taşına benzettim vesselam. şimdi usta kurcalandıgını nasıl ve nerden anladın?

metin77

Kullanıcı
resımlerın dogal arkadaşım çekım aldım dedıgın yer daha once kurcalanmış

beni 50 metre ilerden çekip bu yere getiren mineral midir o zaman? benim aradığım başka birşeydi çubukların verdiği noktaya geldiğimde durdum. sağıma soluma baktım sonra başımı kaldırdım. hemen üstteki yontulmuş kayayı görünce incelemeye başladım. sonra oturak taşına benzettim vesselam. şimdi usta kurcalandıgını nasıl ve nerden anladın?

Karamıstık

Kullanıcı
usta o taşı inceledim. yapışma gibi görünüyor ama içi boş. artık o küçük şey yok :)
Horasanlamı sıvamışlar ustam taşın arkasında nekadar bir boşluk çıktı.

metin77

Kullanıcı
Horasanlamı sıvamışlar ustam taşın arkasında nekadar bir boşluk çıktı.
Bos derken icinden bisey cikmadi demek istedim usta. Etrafindaki boslugu alamadim cunku ben ayakta zor duruyordum ruzgardan dolayi. Ama bu pazar hava guxel olacak boslugunu alirim.onun