Oval Sunak | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Oval Sunak

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Buna sunak dermişsiniz sunaga pek benzemiyor gibi ,
Abi tahmini olculerini krokide verdim. 1 -2 cm arti ve eksi yonde oynayabilir. Yanimda mezro olmayinca karis yontemiyle belirledim.

Evet mana sunak olmayabilir.
Birincisi koseleri oval.
Bu nedenle dikdortgen diyemeyiz.
Ikincisi doguya bakan tarafini yipranmiş ve kuculmus gordum, belki yanildim orijinali boyle.
@KANAS_USTA kardasim çete işi deyince senin sunak olmayabilir dedigin de daha da kuvvetlendi.
Ucuncusu bu tur sunaklari sadece Cankiri sinirlarinda gordum, ic anadoluda oval sekil pek gorulmez.
Ilgin icin tesekkur ederim.

Kader25

Admin
X işaretinin uçları doğu batı güney Kuzey yönünde ise kesinlikle eşkiya işi olur. Yakınında yada bulunduğu kayada illaki malzemesi olur. Malzeme dediysem küçük birşey, ana mal ölçüleri alınıp farklı uç tarafında aranmalı diye biliyorum ama ne kadar doğru bilmiyorum o meçhul. Allah zihin açıklığı verip nasiplendirir inşallah
Tesekkur ederim
Allah cc razi olsun.

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Kıymetli abim mekânda 11 mezar var 9 mezar bildigimiz ufak tefek hediyeler 2 mezar mal mezaridir yanlız bu işaretlerin dışında baktığında bir oyma gibi ama dikkatli baktığında topuğu tam batmış gerisi belisiz diyeceğin kadar bir ayak izi olamaliydi takipteyim 👍

Kader25

Admin
Kıymetli abim mekânda 11 mezar var 9 mezar bildigimiz ufak tefek hediyeler 2 mezar mal mezaridir yanlız bu işaretlerin dışında baktığında bir oyma gibi ama dikkatli baktığında topuğu tam batmış gerisi belisiz diyeceğin kadar bir ayak izi olamaliydi takipteyim 👍
Tesekkur ederim.
Allah cc razi olsun kardasim.

Kader25

Admin
Çarpının ifade ettiği güney batı yamacındaki hedefin malzeme odasıdır.ana hedeftir. diğer oymaların ifade ettiği yerlerde parça malzeme olabilir.
Tesekkur ederim Hocam.

Pagan degil amma olsun.
Bir gün Rabbim pagana dokunmayi bana nasip etsin insallah.

Burasi iyi bir sekilde argeyi hakediyor.
Tarla sahibi varsa gorusmelere baslayayim.
Sonra prosudurunu yerine getireyim insallah.
Nasip.

TimuR964

Super Moderatör
kıymetli ustam tüm işaretler öntarafında girişli bir oda var diyor odanın sonu önemli gibi geldi banabasamaklar görunurde çıkarmış toprak altında inş merdivenleri olabilirhakkında hayırlısı isteriz mutlaka bu oda dullar köyunu yapabilir gibiOval olan aysk işareti olmasın*SABIR

Kader25

Admin
kıymetli ustam tüm işaretler öntarafında girişli bir oda var diyor odanın sonu önemli gibi geldi banabasamaklar görunurde çıkarmış toprak altında inş merdivenleri olabilirhakkında hayırlısı isteriz mutlaka bu oda dullar köyunu yapabilir gibiOval olan aysk işareti olmasın*SABIREkli dosyayı görüntüle 15840
Timur Abi tesekkur ederim.
Allah cc razi olsun.

Baska yerden buraya gelince fazla vakit ayiramadik. Sadece isaretleri goreyim istedim. Detayli fotograflama da yapmadim.
Tekrar gidecegim insallah.
O zaman kaliteli bir sunum yaparim.

Bu buyuklukte ve genislikte ayak izi olur mu?
Icini temizleyip guzelce fotograflandirayim, olculeri net alayim.
Oyugun ici simsiyah, hani yag yakilmis deriz ya o tarzda. Ozel boyalandirma bile olabilir. Benimkisi ozensiz bir gezi oldu burada.

Arastirmalarim bitmek uzere.
Firsat olursa bu pazar oradayim.
Guzel bir calisma yaparim.
Bosluk ve degerli tespiti de yapmadim.
Haftaya cok sey insallah netlesmiş olur.

Sunak dedigimiz yerin altindaki noktayi gormemistim, sen cizince farkettim. Oraya da bakarim.
Kayalar arasindaki kanal gibi olan cizdigin yerler kaya birlesim yerleri. Oralari yapistirmislar. Farkli bir yer bana gore. Bakalim cozmek nasip olacak mi? Zaman gosterecek insallah.

Dullar Koyu projemiz ölene kadar ki hedefim. Insallah nasip olur. :)

Son düzenleme:

gıral

Vip Üye
ustam buna benzer biyer vardı
oradaki oymalar 15kadardı kayanın yüksekliğide hemen hemen aynıydı
uzatmayım şimdi
bana güvenilir biustamızın dediği şuydu
doğudaki mezarlık içinde sahtemezar olacak
yanlız benbunu bulamadım bağların bahçelerin içinde gezinip bakamadım zira kimin mülküne
girecektim?
Vs. okayayı komple dağıttılar okadar işaret pert oldu
kayanın kendindede hiçbişe bulunmadı
nebir dam nebirtünel
Allah emeklerini zayi etmesin tuttuğun altun olsun ustam

Üst Alt