Oyma Isareti | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Oyma Isareti

zaman34

Kullanıcı
Bu işaret bir kertenkele oymasidir yilan gibi görünüyor ama iki ayağı ve 3 tirnagi var ikinci tamamlayıcı işarettir kafasının gittiği istikamet kaya ici mezar girisidir
6765fa1d61dfe515f4fee6fb64e2f128.jpg

zaman34

Kullanıcı
Kertenkelenin tam altında iki insan kafası var iyi bakarsanız görürsünüz biri kadın biri erkek birbirine sarılıp yatmislar burada iki eşin mezari var kral ve kralice

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
muhterem kardeşim,öncelikle hoş geldiniz demek isterim. paylaşımlarını ayrı konular halinde ve kapsamlı görüntülerle desteklemiş olabilseydiniz, daha çok istifade edilir aydınlatıcı paylaşım olurdu. inşaallah zaman içinde bu tarz paylaşımlarını da bekleriz.
kartal olduğunu söylediğin yerde mahzen olduğu çok açık.

işaretin her hangi bir yerde olması değil sabit noktada olması ve verdiği anlam önem taşır.

tıpkı bu kayanın çok şey ifade ettiği gibi. boşluk tespitini hangi sistemle yapıyorsunuz onuda yazarmısınız.

zaman34

Kullanıcı
Boşluk tespiti daha yapmadık hocam sadece içindeki toprak tortusunu keserle temizlerken yanımda bir arkadaş duruyordu ve keseri iki sefer vurdum oymanin içine yanındaki adam bağırdı yer titriyor dedi bende bir an tereddüt ettim depremmi oluyor sandım sonra anladım ki isareti n altında boşluk var çekebilir diye kurcalamadim

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
arkadaşım yerlerin değerli. arkadaşın sadece oranın havasından etkilenmiş heyacanlanmış olabilir. yoksa odalar derinde üstten vurmakla anlaşılamayacak kadar. belki üstte bir katman doğal boşlukta yapmış olabilir öyle zannedilmiştir.
benim acizane tavsiyem;
bu konuda bir tasarruf düşünüyorsan,su ve boşluk bulma konularını bir inceleyiver. orada anlatılan sistemleri başarabilirsen,bölgende çok gizemleri anlama imkanın olacaktır.

zaman34

Kullanıcı
Hocam bu isaretin hemen 2 metre arkasında aynı şekilde sıralı 6 tas var başka tas yok 50 metre ötesinde ise yigma taslik bir alan var kesme blok taslar olur kavun büyüklüğünde tarla sahibi yaşlı amcanın dediğine göre orda bir traktör tas toplamislar duvar cikiyormus altında onun bir üstünde ormanlık alan var yakın birbirine yine yigma tas var ve kaya kutlelerinden büyük parçalar kopmuş yuvarlanmis sanki kayadan büyük parçalar koparmislar o taşları nerde kullanmıştır bilmiyorum ama gidip oraya baktığımda bir metre kazilmis bir yer var köylüler kazimis toprak yüzeyinin 10 cm altında kalın kiremit parçaları çıkıyor blok tas duvar çıkıyor hoyuk mezari gibi içinde 3 tane ufak keski bulmuşlar blok taşları orme de kum da kullanmıştır arada bir sanki eritilmiş demir curufu gibi girintili cikintili tas madenide çıkıyor

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
26844f035d10677dc4ce7491a875c1ef.jpg

İkizceli abimize ilave olarak sarı alanın irdelenmesi iyi olur. Kasa olabilir.
Bu resmin bahsettiğin kaya mezarlarıyla bir ilgisi yok, bunun kendi başına bağımsız olarak ele alınması lazım. Diğer mevzuyu ayrı bir konu başlığı altında açarsanız konunuz dağılmaz.
Burda ciddi bir mahsen ve buna bağlı olarak ta mahsenin barındırdığı bulgularla ilgili ipuçları var gibi. Zaten boşluk var diye söylemişsin. Yalnız anlamadığım arkadaşını bağırtacak seviyede bir titreşimin nasıl olduğu. Aslında bu mevzudan pek hoşlanmam ama yeri gelmişken bahsetmekten geçemiyeceğim. Ermeni işi mahsen ,oda türü yerlerde yapılan tılsımın etkisiyle bu tip durumlarla karşılaşılabiliyor. Bu bazen ses, bazen görüntü bazende yer sarsıntısı şeklinde tezahür edebilir. Bura için de durum şüpheli. Yoksa keser veya çekiçle normal bir vuruştan, insanı bağırtacak bir sarsıntı olmaz, bu fizik kurallarına aykırı.
Dedimya hoş bir konu değil ama neyaparsınki bu işin doğasında buda var.
Kolay gelsin.

zaman34

Kullanıcı
Civarini iyi inceledim sadece beni supeye düşüren bir nokta var hemen arkasında ok işaretinin verdiği yönde 6 tane aynı büyüklükte tas var sadece yüzeyleri gözüküyor domino taşı gibi sıralı dizili orası aile mezari mi? Ikinci isaretin ok yönünde yine 40 metre uzağında Doğu tarafında yigma taslik bir alan toprak balık sırtı gibi biraz oval yani ev çatısı gibi kamburlu üzerini niye taşla fazlaca örtülü 20 metre ötesinde orman var kayalık kayalarda kutleler koparilmis yarısı ayrı bir yerde belliki blok tas kesimi yapılmış hafif rapali dağ eteği dere yatağı ve tarım arazileri var

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Civarini iyi inceledim sadece beni supeye düşüren bir nokta var hemen arkasında ok işaretinin verdiği yönde 6 tane aynı büyüklükte tas var sadece yüzeyleri gözüküyor domino taşı gibi sıralı dizili orası aile mezari mi? Ikinci isaretin ok yönünde yine 40 metre uzağında Doğu tarafında yigma taslik bir alan toprak balık sırtı gibi biraz oval yani ev çatısı gibi kamburlu üzerini niye taşla fazlaca örtülü 20 metre ötesinde orman var kayalık kayalarda kutleler koparilmis yarısı ayrı bir yerde belliki blok tas kesimi yapılmış hafif rapali dağ eteği dere yatağı ve tarım arazileri var
Detaylı resimlerle ancak en doğruya yakın sonuca gidilebilir.
Buluntular ciddi boyutlarda.

zaman34

Kullanıcı
Kasa dediğin isaretledigin yer hocam benimde dikkatimi çekti taşın o yüzü sanki traslanmis her haliyle belli oyugun içini temizlerken içinde iki tane işaret tas cikarttim gizli kasa dediğin tam o noktada o işaretine parmaga benzeyen traslanmis yerleştirme bir işaret vardı tamda o isaretlediginiz noktayı gösteriyor ikinci tas ise oymanin ortasına yerleştirilmiş yüzeyi traslanmis yuvarlak bir taş o yuvarlak taşın aynısı topugun istikametinde var oval beyaz bir taş normal arazi taşı değil başka yerden gelme sanki başkada tas yok acaba ilerideki taşın altında kup olabilirmi mujde side sizin isaretlediginiz kasada olmasın valla harikasiniz

Üst Alt