Oyma Mihrap | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Oyma Mihrap

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Süzen ustam yer çok gizemler barındırıyor etrafta bulunan kırılmış taş parçaları bir definecinin dikkatinden kaçmaması lazım ustalarımızın ifade ettikleri gibi resimlerin net ve yeterli değil bu yer soygun yememiş ise bir çok insanın arayıpta bulamadığı ender yerlerden birazcık gayret edip bol resimlerle gelsen inan zahmetine değecek Mevlam herkesin gönlüne göre versin inşAllah...

wolf_52

Kullanıcı
tünel girişli odalar bunlar her ok yönünde resimlerseniz girişi belki tespit edebilliriz,bol geniş açılı resimler bu yöndeki şüpe çeken nokdaları resimleyin, soldaki kanalı ölçün her cm ye bir adım atın, vardığnız nokdayı ve bir alt kademesini resimleyin varılan nokdayla beraber sağdaki ise 1 üst kademede girişi soldakine giriş yapılır sağ dakine içine düşülür......kolay bir yer değil zor ve tehlikeli artı tılsımlıdır...

MAVRAN

Vip Üye
Aynen wolf ustam sagdaki mihrabin icinde uyuyor zaten mihraplarin ortasindakide yalniz bunlari koruyanlarda gozukuyor farkina varinca yazmaktan vazgectim
korkma Ustam birşey yapmaz ben bunun ağacın üzerinde oturanını gördüm ve söyledim arkadaşa burası boş değil diye ama ne hikmetse eli boş çıktı oradan. Nasip olursa oluyor inşallah bu kardeşimizede nasip olur.
Kaçak kazıdan uzak durun. Çıkan her eser kültürel bir varlığımızdır başka memleketlerine müzelerinde sergilenmesinler.

Mirkut

Vip Üye
ALLAH azze ve celle dan başkasından korkmaktan ALLAH celle calal a sıgınırım ustam. insan dikkatli olur tüm güvenliğin alınması gerektiği gibi alır ve yaradana tevekkul ederse sonrata ya BİSMİLLAH deyip başlarsa zaten takdir alemlerin RABBI ınındır. İNŞALLAH teala kardeşimize hayırlısıyla nasıp olur.

Üst Alt