Oyma Yilan Isareti Ve 100 Mt Tam Bakti Yerede Horasanlan Sivali Bir Yere ,,x,,isareti | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Oyma Yilan Isareti Ve 100 Mt Tam Bakti Yerede Horasanlan Sivali Bir Yere ,,x,,isareti

ECE07

Kullanıcı

Ersan ustam Yılanın baktığı yönde bulduğun "X" noktanın son nokta olduğunu düşünüyorum. Yılanın yanında bulunan küçük "x", senin bulmam gereken noktayı göstermiş.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
var METIN abi saten er yer mezarlik alani ama roma erken dunem mezarlik alani
ve tam bu yilan isaretin 30-40 mt kadar arkasindan guney batiya kanantarafta
eski dere yata var.
kuru derelerle çatal yapar. pınarların hepsimi kurumuş yazmamışsın.
en yakında ,kenarından yol geçen üçgenimsi bir alan içinde 10 un üzerinde mezar olan yer bozulmuşmu,orjinalliğinde duruyormu?

ersan

Vip Üye

Ersan ustam Yılanın baktığı yönde bulduğun "X" noktanın son nokta olduğunu düşünüyorum. Yılanın yanında bulunan küçük "x", senin bulmam gereken noktayı göstermiş.
evet ustam tam dusundun gibi saten cubuklarda orasi bitkinci noktan diyorlar .

METİN

Kullanıcı
yılanın sağındaki işaret büyük olasılık
artı olması gerekir.nedeninide söyliyeyim
TÜRKİYE ve BULGARİSTAN arasında işaret
yapma şekilleri değişiktirANLAM olarakda DEĞİŞİRyani buraya pek uymaz
yılanın yanındaki ARTI olmasıgerekir.bu konuda
tartışmayacağım.ERSAN sizin bu göndermiş olduğunuz
kayadaki işaretler köy basan eşgiyalara ayit.
nerden biliyorsunuz derseniz.elimde BULGARİSTAN;
MAKADONYA, ve YUNANİSTAN hakkında orjinal belgelere
dayanarak yazıyorum hala şu an belgeler elimde
bu belgeleri bana veren.1991 bulgaristan göçmeni
ve babası zamanında bulgaristanda eşkiya imiş
bunun oğlu yani belgeyi veren el yazmalı (belge)
96 yaşında vevat etti.bu sizin işaretlerde GÖMÜ işareti
ERSAN bana detaylı dereden bahset.ve işarete
en yakın olan mezardan bahset.en ufak ayrıntıları dai
anlatmanı istiyorum.sizi dinledikten sonra.sana işaretin ne anlattığını ve
ne yapabileceğini iki kelime ile anlatacağım
şaşırıp kalacaksınız buna emin olun. mezarlıkta
dikkat çekiçi iki adet meşe ağacı veya çınar ağacı varmı bunuda belirtin

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı
artı işareti mezar görünümlü girişten mahsen var diyor dilin dışarda olması tuzak var diyor yılanın karşısındaki artı bu taşın altında mahsen var diyor... gömü işareti eğer yılanın ağzının karşısındaki oyuk el yapımıysa müjdesi var... yumurta yeri yani... fazla anlatmaya gerek yok yılan zaten çözülmüş bir işaret... sadece yılan işareti malı uzağa atar derim... o karşısındaki artı çok yakın bence o ağzının önündeki oyuk işaretinin yani hediyesinin yeri...

ersan

Vip Üye
yılanın sağındaki işaret büyük olasılık
artı olması gerekir.nedeninide söyliyeyim
TÜRKİYE ve BULGARİSTAN arasında işaret
yapma şekilleri değişiktirANLAM olarakda DEĞİŞİRyani buraya pek uymaz
yılanın yanındaki ARTI olmasıgerekir.bu konuda
tartışmayacağım.ERSAN sizin bu göndermiş olduğunuz
kayadaki işaretler köy basan eşgiyalara ayit.
nerden biliyorsunuz derseniz.elimde BULGARİSTAN;
MAKADONYA, ve YUNANİSTAN hakkında orjinal belgelere
dayanarak yazıyorum hala şu an belgeler elimde
bu belgeleri bana veren.1991 bulgaristan göçmeni
ve babası zamanında bulgaristanda eşkiya imiş
bunun oğlu yani belgeyi veren el yazmalı (belge)
96 yaşında vevat etti.bu sizin işaretlerde GÖMÜ işareti
ERSAN bana detaylı dereden bahset.ve işarete
en yakın olan mezardan bahset.en ufak ayrıntıları dai
anlatmanı istiyorum.sizi dinledikten sonra.sana işaretin ne anlattığını ve
ne yapabileceğini iki kelime ile anlatacağım
şaşırıp kalacaksınız buna emin olun. mezarlıkta
dikkat çekiçi iki adet meşe ağacı veya çınar ağacı varmı bunuda belirtin
METIN abi yorumuna tesekurler burda mezar bu tasin altinda biliyorum
eskiya isareti olabir bir sey deyemem abi bu tasin 150 mt tam bu mezarlik tepede cok yasli bir armut aci var tek basina ustam mezarlar cok yakin etraflarinda 15 -20 mt arasi.

ersan

Vip Üye
muharrem ayının 9.10.11,ci gunlerini oruçlu geçiren kimse için 1000 şehit 1000 hac 1000 umre savabı verilir. HADİS--İ ŞERİF
s.a mubarek.geceniz mubarek olsun inş..
ersan kardeş yılanların malı kolay değildir,hele,ki bu yılan oyma olursa eyvah eyvah dedirtecek cinsten olur.
mubarek...
yılanın agzında çatal yani dili dışarda buda bize yılanın baktığı yönde bir mahsenin varoluşundan bahsetmek istemektedir.
erzağıda kapalı alan içerisindedir.
X dediğimiz yer ise hediye dediğimiz mujdesi olma ihtimali göz önunde bulundurmak gerek.
yılanın önunde bir yuvarlak oyma görüyorum yoksa yanılıyormuyum.şayet foto yanıltmıyorsa yılanın diliyle oyma arasındaki mesafeyi ölçmelisin.
horosanla kapalı dediğin yer yılan baktığı yön ise,yön tayini doğru olup.çalışması bir çok zorluğa vede tuzaklara gebedir.
selametle kalınız..
kolay gelsin:.....
ustam yorumlarina cok tesekurler bu basetin yorumlar .biliyorum saol hatirlatina zorlu ve zehirli bir gumu oodunu neden dersen bundan 2 sene evel bir arkadas buyle yilan issartet gumusunde rahmete kavustu .
arkadas aynen buyle bir yilan isasrtet gumusu aciyor ve icerderki sikeler roma ,,altin,,yaprak sikeleri cikmis eve geliyor kimseye bir sey basetmiyor sabasi kalkmiyor birde arkadasi bir inceliyorlar 7 beygir uldurecek zehir varmis vicudunda birde inceleseler zehir parmaklarindan gecmis.
neden derseniz ustam bu romalilar o zanlar bu camlari ayni kucuk kum tanecikleri gibi kucuk uydudku yilan zehirinlenm kararmislar ve sonrada bu sikelerlen karistirirmislar bulan arkadas eline aldimi elen temizlerken bu cam taneleri dereiyi ceizemisler .

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
ustam yorumlarina cok tesekurler bu basetin yorumlar .biliyorum saol hatirlatina zorlu ve zehirli bir gumu oodunu neden dersen bundan 2 sene evel bir arkadas buyle yilan issartet gumusunde rahmete kavustu .
arkadas aynen buyle bir yilan isasrtet gumusu aciyor ve icerderki sikeler roma ,,altin,,yaprak sikeleri cikmis eve geliyor kimseye bir sey basetmiyor sabasi kalkmiyor birde arkadasi bir inceliyorlar 7 beygir uldurecek zehir varmis vicudunda birde inceleseler zehir parmaklarindan gecmis.
neden derseniz ustam bu romalilar o zanlar bu camlari ayni kucuk kum tanecikleri gibi kucuk uydudku yilan zehirinlenm kararmislar ve sonrada bu sikelerlen karistirirmislar bulan arkadas eline aldimi elen temizlerken bu cam taneleri dereiyi ceizemisler .
Bu bilgiyi verdiğin iyi oldu ustam. Teşekkürler
Bunun üstesinden gelmenin en pratik yolu çift kat bulaşık eldiveni ama kalitelisinden. Soluma yoluyla zehirlenme lere karşıda gaz maskesi mumkunse oksijen tüpü, hani şu itfayecilerin kullandığı küçük ve fazla yer kaplamayanlardan. Artık bu tip hayatı kolaylaştıran ekipmanları temin etmek kolay.
Önce tedbir Takdir Allah tan(cc)

İRON

Kullanıcı
ersan kardeş uzuldum doğrusu.ALLAH c.c taksiratını affetsin gunahlarını bağışlayıp temiz cennetine nail eylesin inş....
yılanların tuzakları hakkında az çok bir bilgim var.o zehir olayınıda çoktan biliyorsum lakin hatırlattığın çok iyi oldu.
KOMANA kardeş eldivenden önce bulduğun andan itibaren havalandırmandır en öncelikli yolu yoksa eldivende fayda sağlamaz çünkü ilk önce onun kokusunu içine alma tehlikesi var tabi bilmezler....

Üst Alt