Oymalar Nedir? | Define işaretleri ve anlamları

Oymalar Nedir?

Seps82

Kullanıcı
Merhaba,
sitenize yeni üye oldum. heyecanla takip ediyorum.

aşağıda eklediğim resimler hakkında ustalardan bilgi verebilecek varsa sevinirim.

kırmızı çizgili taşın üstünde aşağıdaki gibi işaretler var. bu oyuklar resimde tam anlaşılmasada siyah çizgiler yönünde küçülerek devam ediyor.

wolf_52

Kullanıcı
kıroki taşına da benziyor,kapama ma bir yerde benziyor giriş de olabillir,soru işareti olan yeri yeniden fotraflayın, 2 ci resim ise sıralı mezar diyor 2 si mahsen tipi, 2 ci resme sırtını dayadığın zaman aşası dere mi yada kuru dere, patika gibi yada bu yerin üst tarfında kalıyor sıralı mezarlar ve mahsen, muhtemlen bu 1 ci resmin civarı olması gerek, dere tabanından bir az yüksekde bir yer daha tetaylı fotoraflar gerekmekdedir....

Seps82

Kullanıcı
soru işareti olan yerin içi. enfazla bir metre içeri giriyor.

aşağıdaki resim ise tam karşısı olmasada karşıdaki tepeye bakıyor.

ayrıca sadece yağmur yağdığında iki tepe arasından yağmur suyunun aktığı bir yer var. orayı fotoğraflayamadım.

aşağıdaki resim ise yaklaşık 10 metre yukarısı. merdiven gibi. yola kadar iniyor. ama aşağıdan merdiven şekli görünmüyor.

wolf_52

Kullanıcı
mahsen var dibini ve sol tarfını temizleyip bir çekseydin, giriş bakardık:(

ErhanOzturac

Kullanıcı
hocam alt tarafı temızleyıp bır gırırs aramalısın buyuk ıhtımalle bır kapak veya ıcerıye dogru buyuk bır oyma olmalı temızleyıp bır fotograf koyarsan daha net yorumlar alabılırsın

Üst Alt