Oymalar Ve Kesim Izleri Icin Yardim? | Define işaretleri ve anlamları

Oymalar Ve Kesim Izleri Icin Yardim?

KVVV

Kullanıcı
Herkese merhaba foruma yeni katıldım.
Aşağıda yüklediğim resimlerin bazılarının doğal oldugunu varsayıyorum ama silindir şeklindeki taş ve oymaları ayrıca havuz yapısına benzeyen kare ve dikdörtgen kesme bölmeleri mevcuttur . Taşın bulundugu kısım deniz kenarı konum itibari ilede sapa bir yerdedir şuana kadar görüldüğünü görülmüş olsada dikkat edildiğini pek sanmıyorum .Yardımlarınızı ve yorumlarınızı rica ediyorum .TEŞEKKÜRLER

KVVV

Kullanıcı
Çalkaya yorumun için teşekkürler bölge geçmişte liman kenti olarak ün salmış bir bölge oymalar üzerine mezarlık olabileceği kanısındayım belli bölgelerde kullanım amaçlı yerler var o yüzden tam emin olamıyorum diğer arkadaşlardanda yorumlar bekliyorum

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
çalkaya ustama katılıyorum gemi bağlama sütunu
ama mezar olarak bir yer aramayın mezar oyması değil
bu oymalar.

KVVV

Kullanıcı
Yuvarlak taşın üzerinde resmi net incelerseniz 3 oyma daha var silik şekilde duruyor yerlerdede oymalar var birden çok oyma oldugu için aile mezar yeri olabilir gemi halatı bağlamal için yapıldıysa üzerindeki oymalar neden yapılmış ona anlam veremiyorum sizce burdan bişey çıkarmı arkadaşlar

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Mezar yyerlerin var ama sen soygun yemis yerlerle sahil seridindeki dogal oyuntulari cekmissin silindirin genis acili fotosu ve son resimdeki karsi yamac resimleri mevcutmu

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Yuvarlak kaya aile mezarna kapak olarak hazırlanmış ama sonradan vaz geçilmiş gibi geldi bana gemi dubası izlenimi almadım oymaların bazıları lapya dediğimiz yumuşak bölümlerin tabii şartlar neticesinde aşınarak çukurlaşmış olduğu anlaşılıyor yalnız özellikle yapılan oymalar buranın mezarlık olarak kullanıldığının göstergesi zemin altı mezarlar içlerinden tatmin edici bir değer çıkarmı bilinmez..
Sitemizde boşluk çubuklarıyla ilgili konuları incelemeni tavsiye ederim burada sana en iyi yardımı çubukların yapacağı kanaatindeyim...
Ayrıca sitemize hoş geldiniz hayra vesile olmasını dilerim...

KVVV

Kullanıcı
Hoşbulduk kardeş karşılama için teşekkür ederim içinden değerli biriey çıksın çıkmasın çocukken burayı ilk gördüğüm zamandan beri aklımdaydı burada daha önce birilerinin yaşamış ölmğş gömülmüş olması bu yerin gerekten tarihi olması benim için değerlidir resimleri çektigim günden beri nedendir bilmiyorum heycandan zor uyuyorum vallahi yardımlarınız için çok teşekkürler bu arada suikast kardeş yamaç fotografım yok ama birazdaha geniş açılı silindir taşın resmini yarın paylaşacagım tşkler

KVVV

Kullanıcı
SUİKAST kardeş merhaba silindirin bir diğer resminide yüklüyorum deniz tarafı açılı arka yamac ne yazıkkı yok kardeş

Üst Alt