Oymalar Ve Kesim Izleri Icin Yardim? | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Oymalar Ve Kesim Izleri Icin Yardim?

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Dostum buyuk ihtimal halat kazzik tasi resme dikkat edersen altta sirali izler var halat izi ama yinede zorlayalim dersen tek secenek oda sahil kayaligi eger denizle birlesiminde birden derine iniyorsa gemiler icindi yani deniz birden derinlesiyormu derinlesmiyormu

wolf_52

Kullanıcı
civarda uçrum olması gerek,ve bu uçrumun sağ üstüde patika yolu bulman gerek.. birinci çatalın düzünde 2 ci çatala gelirken sağında bir mezar var ve bu patika çatalının sol tarfı diyerinden daha kısadır direk uçruma iner.. sağından gidildiği takdirde önünde tepcik gibi yığma gibi bri yükselti olması gerek bu yükseltiye varmadan hemen dibinde patika yolun btimi yükseltinin başlangıç nokdasında bri mezar daha var. ve bu patikayı uçrumun kenrına kadar takip et 2 ci mezar odasıda orda olcak sanrım. bakman gereken yerleri söyledim...

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Hatta gizledigin serit eger kayaliksa bulundugun nokta koy olsa gerek yani dostun emin olmamakla birlikte bulundugun ortam liman ve izlerde gemi sutunu ama volf-52 ustamindedigi ucurum benim istedigim olabalir ustam nihayetinde benden kat bekat bilgilidir dedigi yolda ilerlemekte fayda vardir ALLAHin selami uzerinizde olsun saygilar

wolf_52

Kullanıcı
Hatta gizledigin serit eger kayaliksa bulundugun nokta koy olsa gerek yani dostun emin olmamakla birlikte bulundugun ortam liman ve izlerde gemi sutunu ama volf-52 ustamindedigi ucurum benim istedigim olabalir ustam nihayetinde benden kat bekat bilgilidir dedigi yolda ilerlemekte fayda vardir ALLAHin selami uzerinizde olsun saygilar
estafurullah usta herkez fikrini söyler burda bende naciz ane fikrimi belirtdim hepsi bu...

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Yok wolf-52 ustam sizin bahsettiginiz ucurum benin istedigim bir resim vardi ilk sayfanin enson resmi incelerseniz karsi kayaliklar yani ucurumvar orada ikimizin fikride ayni yonde bagdasiyor bende resme bakip konusmak istemistim siz once davrandiniz onu belirttim saygilar benden ustam

KVVV

Kullanıcı
Ustalar üstadlar çok teşekkür ederim yorumlarınız için karaladığım yerler uzak sıralı daglar hava acık oldugunda dağ sulieti cıkıyor yani koy degil dalgalara göre derin oldugunu sanmıyorum ama derinlik kontrolunu yapacagım uzun bir doğu sahilindeyiz güneye bakıyoruz bizim şeridimizden batıya dogru 20 km uzaklıkta 2500 yıllık büyük bir amfi tiyatro kazısı var bölge cok adı duyulmuş bir bölge degil ama geçmişte büyük iskender dahi bu bölgeye gelerek uzak seferleri için adak adadıgı biliniyor müsait bir zamanda geniş açılı foto su derinliği ve wolf üstadın dedigi bölgeleri kontrol edeceğim

ersan

Vip Üye
Yuvarlak kaya aile mezarna kapak olarak hazırlanmış ama sonradan vaz geçilmiş gibi geldi bana gemi dubası izlenimi almadım oymaların bazıları lapya dediğimiz yumuşak bölümlerin tabii şartlar neticesinde aşınarak çukurlaşmış olduğu anlaşılıyor yalnız özellikle yapılan oymalar buranın mezarlık olarak kullanıldığının göstergesi zemin altı mezarlar içlerinden tatmin edici bir değer çıkarmı bilinmez..
Sitemizde boşluk çubuklarıyla ilgili konuları incelemeni tavsiye ederim burada sana en iyi yardımı çubukların yapacağı kanaatindeyim...
Ayrıca sitemize hoş geldiniz hayra vesile olmasını dilerim...
aynen ustam tas cok yumusak oldundan kirilgan deye birakilmaya benziyor sasten oymalarini ta yerinde yapmislar .

METİN

Kullanıcı
Son resmi dikkatlice incenirse gözden kaçan bazı el işçilik lerin devamını görebiliriz gemi halat bağlama işleminden hariç coksey anlatıyor bu alan baya bir talan edilmiş ama talan edenler sistemli ve bilgi dailinde calismamislar

KVVV

Kullanıcı
Boşaltılmışmıdır sence metin usta ayrıca bana dönem olarak ve hangi topluma ait olduğunu bu resimlerden söylemeniz mümkünmüdür örneklere bakarsak bir tahmin yürütürsek yani

METİN

Kullanıcı
burda iki dönem izi var
fotolarda gördüklerimiz tek medeniyet işi değil
önce birileri gelmiş görünen işçilikleri yapmış
sonra diğeri gelmiş ilk işçilikler üzerine kabile
işçiliklerini yapmış.denizden gelenler bu
oymaları kullanmazlar.denizden gelenlerin
yapabileceği kendilerine has üç beş yer belirleme işaretleri vardır
siz bu işi fazla kurcalamayın bırakın herşey yerli yerinde kalsın.
can maldan tatlıdır

Üst Alt