Oyuk | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Oyuk

yoksul

Kullanıcı
yorumların hepsini okumadım ama sana iki şey söyleyeyim ,,ilk foto kayanın sağ ön tarfında bir oda içinde mezar diyor boşluk bakarsan görürsün -ikinci fotoda iki taşın arasında soldaki taşın arka tarafına düşen bir gömüden bahsediyor --bu iki fotonun birbirleriyle alakası var mı eğer ikinsi foto birinci fotonun tarif etdiğim yönünde ve hemen meyil yapan yerdeyse oda girişini verebilir yok değilse bağımsız bir gömü yeri demektir

Sado6161

Kullanıcı
Ustalar tşk yorumlarıjız için yoksul ustam ikinci resime dikkat esersen zaten taşlar karşılıklı ilk resimde büyülttümde öle yaptımki oyuk görülsün diye yoksa ikinci resim asıl olan kare

Sent from my iPhone using Tapatalk

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
kare oymalar erkek dikdörgen oymalar bayan mezarı anlamını taşır.
bu oymaya doğal dememin sebebi nin bir tanesini söyliyeyim arkadaşım
oymalar nedir bir sunu çanağıdır bu kadar küçük sunu çanağı olmaz biz bu gibi
oymalara (lapya)diyoruz bilmiyorum belki mezar işareti diyen ustalarımıza
deng gelmiştir ama ben böyle oymalarda hiç bir boşluk tesbiti yapamadım
bütün ustalarımın yorumlarına saygı duyarım sadece benimkisi nacizane
bir yorumdur ustam.

yoksul

Kullanıcı
sen soldaki taşı kaldır arka tarafına doğru bir bak bakalım herne varsa oradadır -ikinci fotoyu sen deyince inceledim bence de mezardan baseder bir hali yok sanırım iki yere birşeyler saklamışlar biri üsten kazılmış öyle konmuş mezar misali biri ise tünelimsi bir şekilde koyulmuş iyi araştır sonuç alırsın kanatindeyim

Sado6161

Kullanıcı
Tşk ustalar yorumlarınız şçin yoksul ustam sol tarafındaki taş uzunca bayatoprapa gömğlü bekşrli bir kısmı insan gücüyle kaldırılıp çıkarılacak bişiy değil

Sado6161

Kullanıcı
Valla uçacak bir taşa benzemiyor hemşerim bide üst kısmında kızılcık var eskiden kalma.acaba diyorum onlar doğalda biz işaret olarakmı görüyoruz

yoksul

Kullanıcı
kızılcık ağaçları gömü işareti olarak çok kullanılmıştır uzun ömürlü ve meyveli bir ağaç olduğundan bu işlere uygun ağaçtır -eğer sana uzak değilse burası dediğimi yapmanda fayda olduğu kanatindeyim en azından cihaz yardımı almanı tavsiye ederim gerisi nasip kısmet

Sado6161

Kullanıcı
Abi yakın bana o yönde sıkıntı yok sen bak diyorsan bakarım acaba kızılcığın dibinde olabilirmi beya şöle anlatıyım sen daha iyi çözümleme yaparsın bende net anlarım.ırmaktan iki üç metre üstünde değirmen değirmenin bir duvarı hariç diğerleri yıkılmış yan kısmından yukarı doğru merdiven yapılmış tabi merdşvenler ev merdiveni gibi değil basamk basamak taş koyulmuş öle anla merdivenlerden yukarı beş altı metre üste çıkınca resimdeki kayanın ordan geçince hemen resmin üst kısmında kızılcık var bu kızılcıkla ırmak arası hemen hemen ın metre kızılcıkla değirmen arası altı yedi metre makinanın biriyle bakıldı lakin bişiy göstermedi sen olssn napardın?

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı

sol kısım kesme. dikdörtgenin sol kısmı içten sola meyilli kesilmiş. dışta çizdiğim yer sanki üst ortasına bir baş betimlemesi ile kalbe benzetilmiş. oymanın , geniş açılı çevreside çiz<diğim gibi işlenmiş ve ayrıca sol yan ve sağ altında mezar bulguları işlenmiş.
nasıl bir cihazla baktınız bilmeyiz. ama ben en son iki tane değirmen yerinde ,ana odadan başka bir çöp göremedim.kolaylar gitmiş kardeşim. odasına da cesaret bizde olmaz.sende veya sizde olurmu bilemem. sağlıcakla...

Sado6161

Kullanıcı
İkizceli ustam cesaretderken hangi manada söledin yorumun için tşk

Üst Alt