Pagan alanindan bir kesit | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Pagan alanindan bir kesit

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
2 numarali tasin on tarafi 2 numarali tas suanki resimde yatay olan tas. On taraftaki tas size neyi cagristiriyor.
Pagan ustalarindan yorum bekliyorum tskler.
Pagan ustası değilim ama taştan topraktan bitkiden iyi anlarım. Ve asıl noktanın 2-5 metre kadar gerisinde duruyorsun gibi toprak yapısına ne kadar hakimsiniz?

R00T

Vip Üye
Resimler kötü .Pilseller yani açılar çok dar. Taşlar kesimler belli pagan olduğu.Bu açılarla doğru konuşmak zor. Sadece var olan fotoğraflardan 4. yatık taş altı için analiz edelebilir bide 5. foto yarık taş oymalı olan malzemeye ve mezara vurgu yapıyor.

Kader25

Admin
Dikili taslar olacak.
Birisi aslan figuru.
Kafasini bir işbilmez kirmis olabilir.

Sorular:
Yakininda dere varsa (olmali)
Taksi buyuklugunde kara taş
Uzerinde havana purosu kadar yatay bir oyma.
Tasin arkasindan senin oymalarina ait mezarlara giden tunel girisi.

Karsi tepede kale var mi?
Kale varsa karsindaki tepede zirveye yakin
3 tane kuyu.
Kuyunun salonda tek sira dizilmis kayalar.
Bu kayalara 10 adim yakinda yerde bir kaya
Kayada genis bir haç, havuz gibi.
Sivri kisminda kralin yuzu.

Kuyularin ust capraz solunda ucgen bir oda.

Bunlarin hepsi varsa;
Tek kaya ile dizilmis kaya arasinda 2 oda
tunel asagidaki dereye kadar gider 150 metreden fazla.
Ucgen odadan bu odalara tunel.

Bunlar var dersen devam edecegim.
Alani genis acili fotograflamayinca
ihtimallere gore konusmaktayiz.

Nida

Kullanıcı
Dikili taslar olacak.
Birisi aslan figuru.
Kafasini bir işbilmez kirmis olabilir.

Sorular:
Yakininda dere varsa (olmali)
Taksi buyuklugunde kara taş
Uzerinde havana purosu kadar yatay bir oyma.
Tasin arkasindan senin oymalarina ait mezarlara giden tunel girisi.

Karsi tepede kale var mi?
Kale varsa karsindaki tepede zirveye yakin
3 tane kuyu.
Kuyunun salonda tek sira dizilmis kayalar.
Bu kayalara 10 adim yakinda yerde bir kaya
Kayada genis bir haç, havuz gibi.
Sivri kisminda kralin yuzu.

Kuyularin ust capraz solunda ucgen bir oda.

Bunlarin hepsi varsa;
Tek kaya ile dizilmis kaya arasinda 2 oda
tunel asagidaki dereye kadar gider 150 metreden fazla.
Ucgen odadan bu odalara tunel.

Bunlar var dersen devam edecegim.
Alani genis acili fotograflamayinca
ihtimallere gore konusmaktayiz.
Tskler yorumlar icin . Verdigin bilgiler ezbere sisteme benziyor her arazi her isaret kendine has ozellikler barindirir ve boyle sonuc alinmaz yanlis anlamayin beni tskler.

Nida

Kullanıcı
Resimler kötü .Pilseller yani açılar çok dar. Taşlar kesimler belli pagan olduğu.Bu açılarla doğru konuşmak zor. Sadece var olan fotoğraflardan 4. yatık taş altı için analizİ edelebilir bide 5. foto yarık taş oymalı olan malzemeye ve mezara vurgu yapıyor.
Tespitlerime gore malzeme var ve iki ayri malzeme birbirlerine yakin . Resimler video cekiminde ekran alintisi oluyor . 5 resimde 7 metre karelik alan civari. Alanda mezarlarda ve cok sey var mezarlar uzun is suan ilgilenmiyorum aamacim yuzeydeki malzemeye odaklanmak . Tespitim farkli oldugu icin ve alani daraltmak icin sizlerinde yorumunu almak istedim .
7 metre karelik alanin icinde suanki resimlerde malzeme tam nokta atmadim ama bu resimlerin icinde son bir olcummum kaldi ama bu resimlerin icinde. Farkli goruslu resim aticam Root usta .
.
En dogru tespiti sen yaptin @ROOT usta tebrikler. Tespitlerim ne cubuk nede makina nede dedektor ve allta ne oldugunuda soylicem tskler.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Tespitlerime gore malzeme var ve iki ayri malzeme birbirlerine yakin . Resimler video cekiminde ekran alintisi oluyor . 5 resimde 7 metre karelik alan civari. Alanda mezarlarda ve cok sey var mezarlar uzun is suan ilgilenmiyorum aamacim yuzeydeki malzemeye odaklanmak . Tespitim farkli oldugu icin ve alani daraltmak icin sizlerinde yorumunu almak istedim .
7 metre karelik alanin icinde suanki resimlerde malzeme tam nokta atmadim ama bu resimlerin icinde son bir olcummum kaldi ama bu resimlerin icinde. Farkli goruslu resim aticam Root usta .
.
En dogru tespiti sen yaptin @ROOT usta tebrikler. Tespitlerim ne cubuk nede makina nede dedektor ve allta ne oldugunuda soylicem tskler.
@Nida her ne yaparsan yap dediğim noktaya öylede böylede geleceksin şayet deneyim ve bilgin gerçekten var ise. Pagan ustası değilim derken senin pagan ustaları baksın diye seslenişine atfen pagancı usta değiliz dedik. Cahiliz demedik. @BulursamKader25 ustaya görüşü ezber demişsin, ben ezbere dayalı hiçbirşey görmedim. Herkes bugün bıraktığımız bilgiyi yarın ezberleyerek gelir. Ezber odur ki sizin dahil olmadığınıza hakim olunsun. Ben sizin yardım arayıpla usta seviyesi ölçmeniz arasındaki samimiyette git gel yapıyorum. Yanlış anlamayın ama tavrınız bana samimi gelmedi. Diğer bir husus sadece 15 yılımı o toprağa taşa bitkiye adadım arayışınızla bulacağınız çok farklı. Çok şey olduğunu söylemişsiniz hiçte öyle sizin zannettiğiniz gibi çok birşey yok. Yani bilmişlik ile bilmememişlik arasında mekik dokuyorsunuz. Alanı 2 km de açsanız bulacağınız şeyler hiçte çok şey diyecek şeyler değil. Bunlar benim kendi fikrimdir. Görüşte kendi görüşümdür. Yanılıyorsam ustalar buyursun hatalısın desin. Bir daha söylüyorum o taşın anlamı 2-5 metre kare alan içerinden dışarı değil diyor. Dışarıda kalanlar haricidir farklı işlem ister.

KANAS_USTA

Admin
Tskler yorumlar icin . Verdigin bilgiler ezbere sisteme benziyor her arazi her isaret kendine has ozellikler barindirir ve boyle sonuc alinmaz yanlis anlamayin beni tskler.
Neden vermesin hem ezber olduğunu nerden çıkardınız bu kadar biliyordunuz madem neden konu açtınız bu kibir neden ?
Insan bir teşekkür eder yazık.
Ne haliniz varsa görün demek varken sizin için emek zaman ayıranda suç haklısınız.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Konuyu açan arkadaşımız, yorum yapan ustalarımızdan daha bilgili olduğu için ustalarımız tarafından konuya yorumla katkı yapma olanağı kalmadığından konu tarafımdan kilitlenmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...