Piramit Üçgen Kaya ve Suretler | Define işaretleri ve anlamları

Piramit Üçgen Kaya ve Suretler

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı
Merhaba ustalarım bu yeri daha önceden gitmiş incelemiştim karmaşık biyer olduğu için üzerine düşmedim bu piramit kaya yüzeyi işçilikle düzlenmişti. bu resimi çektiğim yerden çubuklar çok güçlü çekim alarak beni bu piramidin tam 7 - 8 metre altında biryere getirdi boşluk tespiti yaptım boşlukta değerliyi tam köşe notasında verdi fakat boşluğu her alışımda uzunluk devamlı değişiyordu ben ilk almamda 4x6 daha sonra 4x5 sonra 4x4 sonra 4x5 gibi devamlı değişiklik gösterdi bu konuyu ozaman ersan ustamla görüştüm oda ya çökmüş mahzen yada dolgu topraktır dedi ne ise anlatıma devam edeyim o gördüğünüz piramit kayanın yanındaki kayalık alan biraz aşağı inip bakınca genişçe içe doğru oyulmuş kamyon rahat girer şekilde 4 metre sonrasında mağara girşi ağzı kapalı üstünde üst üste birbirini dengeler kayalar vardı malesef resimler yok resimleri ekleyeyim devam ederiz:)

Burda işaretledim boşluk değerli ve mağara yerini

Ustalarımdan fikirlerini rica ediyorum resimler yetersiz ama elde kalanlar bunlar

@A21MEDLİ @NOVANDA @ikizceli @ersan @ASİAVCI @ÇALKAYA 28

A21MEDLi

Vip Üye
zebun usta butür kayalar kervan yollarının irengi noktalarıda olabiliyor,kayayı göremiyoruz üzerinde herhangi iz işaret varmı yokmu,bilemiyoruz.
resim çok uzakta çekildiği için aklıma ilk gelen sabah güneşinin ilk vurduğu yerde çok önemlidir.çünkü burda bir ilçede camii minaresinin sabah güneşinin dediği noktasından mal alınmış,bilgine.
kayanın yüksekliğini göz önüne aldığımda,belki bu ilk ışık tespit ettiğin noktada olabilir? tespit ettiğn yön kayanın batısımı?.

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı
güneyine denk geliyor ustam tespit ettiğim yer burası kervan yeri değilde ermeni yaşam alanlarının olduğu bölgeler buranın altında taştan örme 1,5 metre yüksekten kaynak suyu çıkıyor örmeden akıyor oradada da bir tespitim oldu mezar olduğunu düşündüm bu piramit kaya 4 metre var yüksekliği belkide daha fazla birde ilginç bir durum var hayatımda ilk kez karşılaştığım bişey yukardan bir dere geliyor farketti iseniz suyu fazla yok ama aşşağı inice o suyu toptak bir noktada emiyor ve 6 metre aşağıdan o su yeniden çıkıyor topraktan ama çıkışı kaynak gibi değil ustam

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
yokmu fikir beyan edecek ustalarım bu boşluktaki ölçüm değişiminin sebebi nedir
Suyun kaybolduğu yerle çıktığı yerarasında boşluk uygula. Mahzen oda türü bir şeyler olabilir. Piramit kaya mirengi noktası ,üzerinde seni yonlendirecek bir işaret bulmalısın.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
yokmu fikir beyan edecek ustalarım bu boşluktaki ölçüm değişiminin sebebi nedir
sevgili kardeşim konunu emin ol yeni gördüm.
boşlukta çapta değişiklik olmamalı.bunu hava şartları gibi olumsuzluklar değiştirmez.
tek bir neden aklıma geliyor.

bazı odalarda çizdiğim şekilde ikinci bir bölüm olur.
birinci ana odaya nispeten geniş değil, 90 cm gibi genişlikte olur.arada 80 cm bir duvar veya doğal bir ayıran bölüm olur.
bu bölümde saklılar içindir. son bölümden maden almanda bunun göstergesi gibi.
boşluğun üzerinde yürürken ,ara geçiş üzerinde tamamını , ayrı bir noktasından geçildiğindede arkaya ulaşmadan ilk odayı alıyor olabilirmisin.benim aklıma başka bir neden gelmiyor. sağlıcakla selametle.

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı
sevgili kardeşim konunu emin ol yeni gördüm.
boşlukta çapta değişiklik olmamalı.bunu hava şartları gibi olumsuzluklar değiştirmez.
tek bir neden aklıma geliyor.
bazı odalarda çizdiğim şekilde ikinci bir bölüm olur.
birinci ana odaya nispeten geniş değil, 90 cm gibi genişlikte olur.arada 80 cm bir duvar veya doğal bir ayıran bölüm olur.
bu bölümde saklılar içindir. son bölümden maden almanda bunun göstergesi gibi.
boşluğun üzerinde yürürken ,ara geçiş üzerinde tamamını , ayrı bir noktasından geçildiğindede arkaya ulaşmadan ilk odayı alıyor olabilirmisin.benim aklıma başka bir neden gelmiyor. sağlıcakla selametle.

Ustam şöyle çizdim tespit ettiğim alanı ve ölçümü

burda değişken olarak gösterdiğim yerde devamlı ölçüm değişiyor benim o anda aklıma gelen değerlinin çubuğu etkilediğiydi sonra ersan ustamla konuştum oranın çökmüş yada dolgu toprak olabileceği yönünde idi çok güçlü çekim veriyor bu yer resimi çektiğim noktadan verdi ayrıca resimler sitede iyi görüntü vermiyor resimi pc indirirseniz zoom yapabilirsiniz çözünürlüğü yüksek

NOVANDA

Kullanıcı
Arazide gördüğünüz resimlediğiniz üçgen kayanın resimlerini yakından görmeyi çok isterdim. Ha üçgen kaya dikmişim ha 3 ağaç ha 3 kayayı yan yana koymuşum, ha 2 yakın bir uzak Üçgeni haç yapıcaz haç

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
sevgili kardeşim,görüntü yakın olsa dahi,içinde bulunduğun şu çıkmazı üzerinde olmadan bir nedene bağlayamayız aydınlığada kavuşturamayız.
çökmüşte, dolguda olsa birinde verip bir diğerinde tepkisiz kalmaz.
güzel çizmişsin.olayın son odada olmasıda güzel. ama bir noksanlığımız var.ama nerede.sonra giriş tahmin ettiğim dediğin yerden veya başka bir kısımdan ,boşluğu aldığına göre ,ya üstten çalışılmış olacak yada girişi kesin almalı yerini belirlemelisin.sonrada takiple odaya ve çapına yönelmelisin. mutlaka böyle yapıyorsundur eminim.
bir daha bölgeye gittiğinde,önceki tespitleri zihninden silerek,ilk kez araştırıyor gibi bir yol izle,bakalım nasıl alacaksın. ben resmi kazıdada bulundum,5 cm. bile şaşmamalı.
birde gittiğinde abdestli ve ayetel kürsiyyüyü okuyarak çalışma yap. olabilirmi? olur olur. amaç engel olmak değilmi.
başka bir neden bulamıyorum. sağlıcakla.

Üst Alt