Pro_tr Kurs Pi Derin Dijital Dedektör Projesi | Sayfa 19 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Pro_tr Kurs Pi Derin Dijital Dedektör Projesi

timuray

Kullanıcı
merhabalar devreyi tamamladım herşey calışır durumda ama örnek leme ayarında sıkıntı var bobin ayarı yapamıyorum sinyal vermiyor

Son düzenleme:

mc_307

Kullanıcı
merhabalar devreyi tamamladım herşey calışır durumda ama örnek leme ayarında sıkıntı var bobin ayarı yapamıyorum sinyal vermiyor
Bobini videolarda ki gibi yapin. 3-3.5 ohm arasi olsun. Sifirlama yaparken bobin havada ve metallerden uzak olsun. Orneklemeyi en yukseğe alıp ground yapın. Sonra tekrar videodaki gibi ayar yapin.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

timuray

Kullanıcı
ground tuşu yok ground hangisi oluyor menü ve artı eksi tuşu var sadece

mc_307

Kullanıcı
ground tuşu yok ground hangisi oluyor menü ve artı eksi tuşu var sadece
Videoda anlatmistim o zman. Menude de olabilir ground. Epey zaman oldu unuttum bende

its78

Vip Üye
@timuray ustam tuşlardan biri menü, ikisi +ve - diğeri enter ve ground tuşu, senin devrede 4 buton görünüyor, yani biri yok muhtemelen ground tuşunu unutmuşsun.

Yxyuksel

Kullanıcı
Kendi yaptığım pro tr kurs pi dedektörü satmak istiyorum bobin dahil ayarlarını yapıp yollarım

izmirli

Kullanıcı
Selam aleykum dostlar. pro tr dedektörünü yapmayı denedim, 2 kez sıfırdan yapmama ragmen basaramadım. ilk devrede ekrana sayı veyahut değişik semboller gelirken gelirken 2. denememde ekran ayarı yapılırken çıkan dikey çizgiler çıktı. sizce sorun ne olmus olabılır. deneyıp basaran arkadaslar varsa yardımcı olabılır mı?

corbs35

Kullanıcı
mc307 hocam. bu devreyi yapmaya başladım. eğer vakit ayırabilirsen bir sorum olacak. ilk verdiğin devrede piç in voltajını ayarlamak için 20 k trimpot koymuşsun.sonra güncel şemada yerine 10 k direnç koymuşsun.hangisini bağlayayım

mc_307

Kullanıcı
mc307 hocam. bu devreyi yapmaya başladım. eğer vakit ayırabilirsen bir sorum olacak. ilk verdiğin devrede piç in voltajını ayarlamak için 20 k trimpot koymuşsun.sonra güncel şemada yerine 10 k direnç koymuşsun.hangisini bağlayayım
Ben ilk semadan yapmistim.ordan yapin bence. Videodakileri uygulayin

corbs35

Kullanıcı
potun yerine tek 10 k direnç koyulmuş.sanrım pota gerek kalmıyor o şekilde.picin voltajı için.son bişey daha. butonların bağlantısı. her buton için tek çıkış var.nasıl bağlanıyor.