'' Ramazan Eğlencesi '' | Sayfa 29 | Define işaretleri ve anlamları

'' Ramazan Eğlencesi ''

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Savaş esnasında ordu büyük kayıplar vermektedir..Ordu Generali bu gidişata dur demenin yollarını ararken birden aklına zekice bir fikir gelir..Hemen taburu geniş bir arazide toplar ve tabura şöyle hitap eder :
-Bu günden sonra düşman tarafından bir kelle getirene on dolar vereceğini taahhüt eder ve taburu düşman cephesine gönderir.. Ertesi gün bölük şahlanır ve herkez 2,3 kelle getirip ordu komutanından parasını tahsil eder.. Savaşın 3.günü ordu generali Tevfik ustanın olmadığını farkeder..Tabura haber gönderir ve tüm ölülerle yaralıların arasında Tevfik ustayı araştırır. Yapılan aramalarda Tevfik ustadan hiç iz yoktur..Tevfik ustasız geçen 5 günden sonra nöbetçilerden biri tabura doğru bir toz bulutunun yaklaştığını haber verir.. Dürbünü eline alan General yaklaşan toz bulutunun bir kamyon olduğunu görür..Gözlerine inanamaz kamyonun kasası düşman kelleleriyle doludur ve direksiyondaki kişi de Tevfik ustadan başkası değildir..Sevinçle Tevfik ustayı karşılayan ordu Generali ordusuna dönerek asker dediğin böyle olmalı der ve Tevfik ustayı odasına çağırır..Odaya giden Tevfik ustaya ordu komutanı:
-Bak evladım devletimiz savaş halinde ve ekonomimiz bozuk..Ben sana düşman kellesi başına on dolar sözü verdim lakin bu kadar kelleye ödeyecek bütçemiz yok..Gel seninle bir anlaşma yapalım kelle başına sana 6 Dolar verelim demiş..
General’in teklifine şiddetle karşı çıkan Tevfik usta parasını tam olarak ister..Bir türlü Tevfik ustayı ikna edemeyen general kızgın bir ifadeyle 6 doları niye kabul etmediğini sorar..
Tevfik ustanın cevabı enteresandır :
-Komutanım valla billa kurtarsa canın sağolsun ben 7 dolardan aldım...

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Gel de şu Aliveli nin zekasına hayran olma...

Aliveli, evinin çevresinde hırsızları farkeder ve hemen polisi arayarak durumu bildirir. Polis ona hırsızların evin icinde olup olmadığını sorar. Aliveli 'Hayır.' der. Bunun üzerine polis 'Şu anda tüm birimler meşgul. Kapınızı kilitleyin. Memurlardan biri müsait olduğunda yanınıza gelecektir.' der.

Aliveli 'Tamam.' der. Telefonu kapatır ve 30'a kadar sayar. Ardından tekrar polisi arar ve der ki 'Merhaba, birkaç saniye önce bahçe kulübemde hırsızlar olduğunu bildirmek için aramıştım. Bu konu hakkında daha fazla endişelenmenize gerek kalmadı çünkü az önce hepsini vurdum.' ve telefonu kapar.

Beş dakika içerisinde, altı polis arabası, bir SWAT Ekibi, bir helikopter, iki itfaiye aracı, bir paramedik ve bir ambulans Alivelinin evindeydi ve hırsızlar suçüstü yakalanmışlardı.

Polislerden biri Aliveli ye, 'Yanılmıyorsam onları vurduğunu söylemiştin!' der.

Aliveli ise şöyle yanıtlar; 'Yanılmıyorsam tüm birimlerin meşgul olduğunu söylemiştiniz!'

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Çok önemli bir olay değildi abi
neden anlattın
abi şu helikopterden helikoptere
atladığım olayıda anlatsana sana zahmet

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Bizim ihtiyar dede ismini vermiyelim siz onu çok iyi tanırsınız halis karadeniz uşaklarından nineyle eski günleri yad ediyorlarmış. Nine dedeye demiş ki hadi ilk tanıştığımız
zamanlarda oldugu gibi seninle yarın saat 2 de sinemanın önünde buluşalım ve felekten bi
gün çalalım.. Dede tamam diyor ve ertesi gün sinemanın önünde gidiyor saatlerce bekliyor
ama nine gelmiyor.
Buna çok kızan dede eve geliyor o da ne nene oturmuş ağlıyor. Dede:
- Ya hatun saatlerce bekledim neden gelmedin niye ağlıyorsun.
Gözü yasli Nine:
- Annem izin vermedi .. :

Üst Alt