'' Ramazan Eğlencesi '' | Sayfa 33 | Define işaretleri ve anlamları

'' Ramazan Eğlencesi ''

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Türkiye’deki plajların kalabalık olduğunu düşünüyorsanız bir de Rio’ya bakın

Şu yaşıma gelipte öğrendiğim bir şey varsa o da her şeyin her zaman daha fazlasının, daha büyüğünün olduğudur. Atıyorum zamanla yarıştığınız bir online oyun oynarken (her ne oyunu ise işte) 10 saniyede sizden istenileni yaparsınız ve yeni bir dünya rekoru kırdığınızı düşünürsünüz. Oysa skor tablosuna bakınca Cezayir’den bir dallamanın aynı oyunu insanüstü bir çabayla 5 saniyede tamamladığını görüp şaşırırsınız. Bu olay böyledir abicim, “Yok canım bundan daha fazlası olamaz” dediğiniz her şey için dünyanın bir yerinde mutlaka daha fazlası vardır, olmuştur, yapılmaktadır. Yani herhangi bir konuda iyi olduğunuzu düşünüyorsanız kendinize çok da güvenmeyin derim.

Ben yaklaşık bir 10 senedir her Bu sene e girersem şöyle sessiz sakin bir a giderim” diye düşünürüm. 10 senedir her ımın istisnasız biçimde bilgisayar başında geçiyor olması ayrı bir konu tabi. Bir çokları insancıldır, böyle kalabalıklara karışmak gülüp coşup eğlenmek ister, beni ise ıssız bir adaya bırakın 1 hafta arayıp sormayın dünyanın en büyük kıyağını yapmış olursunuz, asosyallikte o mertebedeyim yani. Maksat eğlence ise bu deki gibi lara gideceğime evde oturur kültür mantarı yetiştiriciliği hakkında akademik araştırma yaparım. O ne lan öyle? O plajdaki her insan evladı kıyıya bir kere işese dünya bakteri nüfusunda patlama yaşanır. Ondan sonra vay efendim niye salgın hastalıklar var bilmem ne.

Neyse ben bu sene bitmeden e gireceğim o sessiz sakin plajı araştırmaya gidiyorum…

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Şu anda olmak istediğim yer: Ağaç restoran

Tamam lan tamam nden vazgeçtim beni buraya gönderin. Ya da Ak veya Egeli girişimcilerimizden rica edelim memleketimize böyle mekanlar kazandırsınlar oralara gidelim.

Gavur oğlu gavurlar yaşamayı biliyorlar demiş miydim?

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Beni buraya gönderecek bir sponsor arıyorum: Hamilton Pool

Ya arkadaş gözünü sevdiğimin sında ne güzellikler varmış da haberimiz yokmuş. Aslında hep oradalarmış da (“oradaymışlar” mı demeliydim yoksa? Oradamış (Bergamaca), Oradamışsım (Konyaca), Tey hana (Vanca). Evet sevgili okurlar geldik bir Yurdumuz Şivemiz programının daha sonuna…) im mi yeni dikkatimi çekmeye başladılar bilmiyorum.

Biz burda Marmara’da fabrika bacalarının sabah akşam itinayla beslediği kirli havayı soluyalım, adamlar ’larda ’larda mis gibi nın tadını çıkarsın, sağlık dolsunlar. Hak mı şimdi bu?

Beni bu mekana çok değil 1 haftalığına gönderecek bir sponsor arıyorum, kendilerinin ömür billah duacısı olurum. E oraya kadar göndermişken cebime de biraz para koyarlar herhalde. Bir de 4×4 istiyorum… Hamak, kilim bir de semaver… Olta da istiyorum.