Rolyef Ve Cevresi...yardımlarınızı Bekliyorum...

magnatech

Kullanıcı
Ustalar sitede yeniyim.konuyla ilgili yorumlarınızı bekliyorum...

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
aramıza hoş geldin kardeşim. çok hoş bulgularla da gelmişsin.
mezar odaları mevcut. bazılarının da değerli olacağını düşünüyorum.

bunlar kaya içinde olmalı. ama olduğu yerler bu görüntülerde görünmüyor.

bu zemin altı . başlangıcı ok istikametinden. bir miktar açığından olur.
bunları tespit etmek başarabilen için çok kolaydır. lakin kazı izni vermezler.benimde çok hoşuma giden bulgular.
ev sizemi ait . merak ettim. sağlıcakla selametle.

babahalit

Usta
Kullanıcı
hos,geldınız,aramıza,,amma,bosda,gelmemıssınız,cok,guzel,emmarelerle,,gelmıssınız,resımlercok,guzel,amma,bır,okadarzor,,,bılgı,ve,tecrube,ıster,,kaya,mezarlarından,odalara,ve,zemınaltı,mezarların,var,,,mezar,cıcegı,bıle,var,ıkızcelı,,,ustanın,belırttıgı,yerle,sımdılık,ilgılen,dıgerlerı,zamanla,tecrube,kazanınca,,bakarsın,,unutma,resmı,ızın,vermezler,bunların,hıc,bırıne

magnatech

Kullanıcı
hoş buldum ... ustam konuyla alakalı pek tecrübem yok. bu ilk fotodaki rölyefmidir stelmidir ?? ustam birde ikinci resme göre kaya içinde dediğiniz yeri gösterebilirmisiniz ???

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
hoş buldum ... ustam konuyla alakalı pek tecrübem yok. bu ilk fotodaki rölyefmidir stelmidir ?? ustam birde ikinci resme göre kaya içinde dediğiniz yeri gösterebilirmisiniz ???
sen benim soruma cevap vermemişsin ama ben cevaplıyayım.
stel mezar taşıdır. bu tarz canlı çizimli figürler rölyeftir.
çizdiğim ve diğer benzeri olan oymalar zemin altı yani topraklı yerdedir.
diğer kaya da dediklerim ,kaya içlerine yapılmış oda türüdür. bu görüntülerden yerleri görünmüyor ki. ilk resmin sol kısımlarında,yüksek olan kayanın altlarında oda türü açılmış yer varmı.

magnatech

Kullanıcı
sen benim soruma cevap vermemişsin ama ben cevaplıyayım.
stel mezar taşıdır. bu tarz canlı çizimli figürler rölyeftir.
çizdiğim ve diğer benzeri olan oymalar zemin altı yani topraklı yerdedir.
diğer kaya da dediklerim ,kaya içlerine yapılmış oda türüdür. bu görüntülerden yerleri görünmüyor ki. ilk resmin sol kısımlarında,yüksek olan kayanın altlarında oda türü açılmış yer varmı.
ustam resimde görünen bina orman gözetleme kulesi. ilk resmin sol tarafında ortalama 6-7 ilerisinde yüksek kaya var ama açılmış herhangi bir oda yok.aşağıdaki resimde kayanın altı oynanmış ama ortalama 50 cm girilmiş ve bırakılmış.o kısımda birde sunak tarzı oyma var ve o da resimde görünüyor.

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
ustam resimde görünen bina orman gözetleme kulesi. ilk resmin sol tarafında ortalama 6-7 ilerisinde yüksek kaya var ama açılmış herhangi bir oda yok.aşağıdaki resimde kayanın altı oynanmış ama ortalama 50 cm girilmiş ve bırakılmış.o kısımda birde sunak tarzı oyma var ve o da resimde görünüyor.
ustam eger oynanma vasra donem soygunu kacinilmazdir zamanla kapanmis olma ihtimali vardir oynanmis yerde yakin etrafina bakiniz farli tas parcalari var ise isi bitmis demektir
Rolyef e deginecek olursak sag el omuzdan dirsege olculur dirsekten bilege teyyit edilir olcum uyuyorsa v yaptigi istikamette her sandimi 67/72 cm ile carpilip o metrajda adimla ilerisi gozlemlenir emaresini orada arastirmaniz gerekir

ASİAVCI

Kullanıcı
BURASI MERSİNDE ORMAN EVİNE YAKIN YER ÇALIŞMAK ZOR GİRİŞİ BEN BİLİYORUM ETUDU YAPILDI BURANIN FAKAT SIKINTILI YER İŞARETLER BUNUNLADA SINIRLI DEYİL BURADA

magnatech

Kullanıcı
BURASI MERSİNDE ORMAN EVİNE YAKIN YER ÇALIŞMAK ZOR GİRİŞİ BEN BİLİYORUM ETUDU YAPILDI BURANIN FAKAT SIKINTILI YER İŞARETLER BUNUNLADA SINIRLI DEYİL BURADA[/QUOTE]
ustam girişi biliyorsan sen yanımda ol ben çalışma olayını hallederim...işaret konusuna gelince hepsini atsam boşa yer kaplayacak ki gerek yok.zaten zenginliği her halinden belli oluyor...

magnatech

Kullanıcı
ustalar başka yorumu olan yokmu ??? asiavcı ustam bu arada teklifime cevap vermedin ???

Üst Alt