ROMA DÖNEMİ LAHİT. | Define işaretleri ve anlamları

ROMA DÖNEMİ LAHİT.

SiyahBeyaz

Renksiz arkadaş
Kullanıcı
Viminacium’da bulunan ve içinde yerel kökenli bir erkek ile Anadolu kökenli bir kadının gömülü olduğu olağanüstü zengin lahit. İçinde iki altın küpe, bir gümüş ayna, bir gümüş broş ve 151 altın boncuk gibi çok sayıda altın ve gümüş obje bulundu. C: Ilija Mikic

Ekli dosyalar

• viminac3.jpeg
    viminac3.jpeg
    196.5 KB · Görüntüleme: 10

SiyahBeyaz

Renksiz arkadaş
Kullanıcı
Kars'taki görev yıllarımda bundan 10 yıl önce 2 tane denk geldiydi benzeri Lakin içleri boştu. Bendeki algı eğer mermer değilse Veya üzerinde güzel motifler yoksa garibanın tekidir, şeklindeydi. Şu lahitin sadeliğine rağmen içinden çıkanlar Bu hususda bilgilerime tekrar reset atmama neden oldu.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Kars'taki görev yıllarımda bundan 10 yıl önce 2 tane denk geldiydi benzeri Lakin içleri boştu. Bendeki algı eğer mermer değilse Veya üzerinde güzel motifler yoksa garibanın tekidir, şeklindeydi. Şu lahitin sadeliğine rağmen içinden çıkanlar Bu hususda bilgilerime tekrar reset atmama neden oldu.
İçinden bir şeylerin çıkması gerek, lahidi hazırlayacak kadar ölene kıymet verenler uzun yola onu 5 parasız çıkarmazlar :)

SiyahBeyaz

Renksiz arkadaş
Kullanıcı
İçinden bir şeylerin çıkması gerek, lahidi hazırlayacak kadar ölene kıymet verenler uzun yola onu 5 parasız çıkarmazlar :)
Abi aslında biz bunları lahitten saymazdik doğrusu. Sandık mezar der geçerdik,yani biri bana atsa telefon yoluyla ulaşıp boş iş kardeşim uğraşma derdim. Şu haber gerçekten şaşırttı beni. Bundan dolayı bilgi katar diye burda paylaştım.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Abi aslında biz bunları lahitten saymazdik doğrusu. Sandık mezar der geçerdik,yani biri bana atsa telefon yoluyla ulaşıp boş iş kardeşim uğraşma derdim. Şu haber gerçekten şaşırttı beni. Bundan dolayı bilgi katar diye burda paylaştım.
Eline sağlık iyi yaptın, neymiş demek ki hiç bir şeyi değersiz görmeyeceksin :)