Rum Evi | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Rum Evi

Sado6161

Kullanıcı
Mavran ustam ne cep var nede sahanlık

Sent from my iPhone using Tapatalk

MAVRAN

Vip Üye
Kardeşim ikinci ocak ( ateş yanmaya ) ocağın içinde arka zemine yakın olan taş yerinden oynadılmış bir bak bakalim oradan bir emanet uçmuş mu. Kayanın arkasında yere doğru bak bazen böyle olduğu görülmüştür. Ateşin yandığı ocağın yanında kata bir delikler işaret vermiş bu yanmamış yöne. Ve işaret zemini gösteriyor, evin zemini toprak sanıyorum bir boşluk kontrolü yapın.

Sado6161

Kullanıcı
Mavran ustam şimdi şölemsölüm bı yer çif kat alt katta ağır gibi bir yer var o arkasından uçmuşmu dediğin taşı ben çektim arkası boşmu diye lakin boşluk yoktu sanki küçük taşla toprakla doldurulmuş gibi olursa zaten orda olabilir ocağın ateşlik yerine gelirsek fazla kalınndeğil yani alt katındada ağır olduğunu bar sayarsak mal olma imkanı azalır.bilmiyorum benmi yanlış düşünüyorum burda bu evlerden çok var bi tanesinde yine ocağın üstünde iki elin girecek şekilde delikler var yani iki parmağını kanca gibi yap taşdaki deliklere tak bu delikli ocağın ne bir bacası var nede ateş yakılmış

MAVRAN

Vip Üye
Mavran ustam şimdi şölemsölüm bı yer çif kat alt katta ağır gibi bir yer var o arkasından uçmuşmu dediğin taşı ben çektim arkası boşmu diye lakin boşluk yoktu sanki küçük taşla toprakla doldurulmuş gibi olursa zaten orda olabilir ocağın ateşlik yerine gelirsek fazla kalınndeğil yani alt katındada ağır olduğunu bar sayarsak mal olma imkanı azalır.bilmiyorum benmi yanlış düşünüyorum burda bu evlerden çok var bi tanesinde yine ocağın üstünde iki elin girecek şekilde delikler var yani iki parmağını kanca gibi yap taşdaki deliklere tak bu delikli ocağın ne bir bacası var nede ateş yakılmış

ilginç. Bölge olarak neresi.

Sado6161

Kullanıcı
Torulla gümüşhane arası alikilos ve şamanlı köyü toplamda 27 kiliseye sahip bi köy en çok rumun bir arada yaşadığı bir bölge

MAVRAN

Vip Üye
O bölgede tünel çalışması yaban bir mühendis anlattı müthiş bir yemiş ama gitmek nasip olmadı. İnşEllah birgün nasip olur. Ancak orada gömünün olduğu yer bir yermiş bütün emanet bir yere konmuş.

Sado6161

Kullanıcı
Valla ustam yukarda bir kaya var ismini unuttum denilene göre orda eski ruhban okulu varmış kayanın içinde ve osmanlının rumlara para bastırdığı makine dahil bütün kilisenin malı ordaymış çünkü bilgiye göre o zamanda türk askerini evine göndermişler askerin demesine bütün malzeme toplanmış taşınmak için hazır vaziyetteymiş ve hatta koçlar oraya bakmak istemiş lakin köyden bu işlerle uğraşan bi kaç kişi musade etmemişler.eet gerçekten çok güzel bir yer işi bilen birinin giripte boş çıkmaycağı bir yer lakin işte herkez gelipte giremiyor girer belki ama hiç biyeree bir işlem yapamaz.define niyetiyle biri girince hemen jandarmaya haber veriyorlar he benmi ustam ben girerim girdimde lakin bilgim yok boş girdim boş çıktım[emoji3]gelip görme konusunda ustam inşallah gelir görürsün gelmek istersende buyur gel problemmyok.belki gelmişken boş dönmessin..saygılarımı sunuyorum..

Sado6161

Kullanıcı
Aynen öle abi yok hiç sitemim hayatta herşey kısmet..

Üst Alt