S.a Ustalarım Işaret Deryası

abbas

Kullanıcı
evet ustalarım burda iki yer açılmış sedirli oda mezar burda var biliyorum nasıl çözülür bilmiyorum allah rızası için bana bir yardım edin bu 6 oymanın anlamı ne acaba derin mi nasıl bulurum

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
arazinin eğimli bölümünden dikleşen bölüme doğru olmak kaydıyla o 6 oyma işaretin olduğu kayaya çok yakın bir oda girişin,i bulman gerekiyor. girişe uzanacak koridoru ise eğimli alandan başlaması gerekiyor. işaretten en az 7-15 metre aşağıdan ve dramoslu tünelle ulaşılabilecek tarzda olacağını tahmin ediyorum.

fatih7979

Kullanıcı
fotolaronda surası denılecek yer yok sadece ısaretlerı cekmısın bır daha gıttıgınde once ısaretı sonra etrafını resımleyın

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Dostum cektigin isaretlerde kalp var v var sunu var ama hepsinin oldugu yerde acilmis yer var sen o alti oymanin bu acilan yetlere uzkligi nedir onu de ona gore resimli belirt ki bisi varsa ciksin

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
abbas karedeş,arazi karıştırılmış ve sen ALLAH rızası için diyorsun. devlete itaatte ALLAH IN emridir. ben,yüce RAB bimizin rızası ve ,bir kardeşimiz olarakta seni biraz aydınlatmak,gereksiz yorulmaman için,bu çalışılmışlığı görmemezlikten gelmeyi tercih edeceğim. ama lütfen çalışmalarımızı yasal yapalım.

işaretli kayayı çizdiğim gibi bütün olarak düşün. üzerindeki oymalarda mezarlar olduğunu.
bunlar ayrı yerde olsalar bu görüntü verilmezdi.sol uzantı nereye meyilli.
en sol kısma bakıldığında ,kayalarda bir kaç göz var . girişe ve odaya bakan.sağındaki kayada yine işaretli kısma doğru uzantılı.
işaretlere sırtımızı vererek sağ elimizi açsak,nereye gelir...giriş yeri resimden belli. odalarda öyle.
tecrübesi olmayanlar, çalışma yaparken ,toprağı yapıtın üstlerine atarmış ,hiç duydunmu.
ama bu ifade girişin oradan olduğunu asla vermez.
yeri pek önemli gördüğümü söyleyemem. boşluk tespiti ile belirlemeden netice beklemeyiniz.
ALLAH a emanet ol.

abbas

Kullanıcı
ustam dogru ama ben burda çalışmadım çalışsam ben boyle site ye atmam ustam sagol bilgilerin için allah razı olsun devletle talısayım dedim buraya araştırdım mezar ve bizans roma vb para cıkarsa bişey vermiyormus yoksa aklımda biliyorum osmanlı olursa 100 de 10 bile vermiyor dogrumu

Ares 07

Kullanıcı
Burası kasa gibi görünüyor ağaç bi tokmakla boşluk bakın açılmış yer varsa müjdesi kalmış olabilir

Ares 07

Kullanıcı
Resmi işaretle dim ama yukleyemedim (bu çizgiler dogalmi) diye yazdığın kayanin üstünde kare şekilde bir kesit var ordan bahsediyorum