Sağ Ayak Ve Dibek | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Sağ Ayak Ve Dibek

blutx

Kullanıcı
Varmı başka konuya eklemek istediğiniz gözden kaçmış bilgi ustalar sanırım burada zemin altı mezar odalar var diye düşünüyorum enaz 2 mtrede işçiliği zor diye tahmin ediyorum anlayacağınız burda işlem yapmak mesaketli zor cihaz ile tarayıp birşey cıkmassada burasını bırakacam sanırım uğraşılmaz.

Son düzenleme:

A21MEDLi

Admin

Kader25

Admin
Daha önce ellenmediyse bu alan güzel.
Detaylı çalışmanızı tavsiye ederim. Burada çok mezar var.
Başka işaret var mı, yoğunlaşmak lazım.
Yapıldığı gün ki gibi duruyor. Toprak yığılması olmamış, yüzyıllar içinde.

blutx

Kullanıcı
Amedli usta zaten o kayanın üstünde 7 veya 8tane sunu var + o kırık olan yerde sağ ayak izi vardı.Bulursamkader usta ellenmiş fakat acemi definmeciler belli burayı yoklayanlar fazla işlem yapılmamış sadece iki yerde yarım metre kazılmış ayak izini kırmıslar başkada bir işlem yapmamışlar acemiler

esrarengiz2828

Kullanıcı
ustam yerin çok güzel ama bu mevkide kesinlikle ya amedli ustamın işaretlediği yerin karşısında yada arka tarafında yine diktörtken yada o kare oymanın yanındaki oymalardan yine olacak tahminim buna benzer bi yerim var açılmış gidemedim gitsem bi konu altında resimlicem bilgi ama
çlı ama büyük kayalara iyi bak amedli ustam çok güzel bi açıklama yapmış sana bunuda değerlendir benim kanaatımda onun gibi ama duvar değilde ön tarafında karşıda ya açılcak bi kaya mezar yada oda tipi yeraltı oda mezarlaar burdanda girişi olabilir ordakinler delikmi banamı öyle geliyor önünü bi temizlemen lazım ustam saygı vede sevgiler

blutx

Kullanıcı
anladım usta hayırlısı o delikler matkap deliği adamlar kayada boşluga bakmış sanırım.

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
Sağ ayağın bulunduğu kaya budur ustalar (dibek taşıda bu kayada tepede ayak izide tepede kayanın), kırmızı isaretlediğim kayadır fakat ayak izini kırmışlar!ne yapmak lazım ustalar iş çıkarmı buradan ustalarımız yorumlarınız nedir. Sağlı sollu kayayı ve dikkat çeken yerlerini resimledim.

pPazJL.jpg

7vpgrW.jpg

mLa601.jpg

kvaBmW.jpg

2ZR1XA.jpg

YbakY2.jpg

Zdakv3.jpg

nraMvN.jpg
yerin guzel ve bir okadarda zor is makinesi sart el isciligi cok 3. ve 4. cu resimler anlatiyor oymalara takilma 3 ncu resimde sag ustde kesik birazida kirilmis yer var ordan bakinca tamkarsida beyazimsi yer var baktigi yer giris bosluk calismasi yapin 4 ncu resimde bakildiginda 2 tepecik var arka kisminda sagli sollu 2 sinede bosluk tesbiti yapin ve on tarafi hafif tepelik burayada bosluk tesbiti sart ayrica tasa soyle bir bak bolgeyi anlatiyor anlayabilirsen yerleri daha kolay tesbit edersin bire bir cografi yapiya gore dizayn edilmis bu kayayada minerali ayirabilen bir cihazla bakin bu tur emarelerde kucuk kasalar mevcut oluyor. ayrica tepenin obur yuzunede bakilmali

blutx

Kullanıcı
Babaconda usta dediklerini değerlendireceğim hayırlısı fakat işçilik zor gibi bakalım sanırım burdan elimiz boş döneriz öyle düşünüyorum karmaşık burası.

esrarengiz2828

Kullanıcı
Babaconda usta dediklerini değerlendireceğim hayırlısı fakat işçilik zor gibi bakalım sanırım burdan elimiz boş döneriz öyle düşünüyorum karmaşık burası.
Ben girsem yüzeysel bile olsa buranın tarihini öğrenmeden burdan boş dönmem yer öyle gösteriyor ama nasip rasgele noktalar belli ustalar güzel açıklama yapmışlar her yorumda birbirine eşdeğer ona göre değerlendir

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

blutx

Kullanıcı
Bilemiyorum hayırlısı burada bir giriş bulmak lazım bakalım bulabilecekmiyiz yada mezar makina ile kolocan edip daha sonra devreye toprak altı görüntülemeyi sokup bakalım ne cıkacak bahtımıza.Buranın tarihi arastırmama rağmen karmaşık yunanlılarmı dersin romalılarmı dersin ermenilermi dersin bilemiyorum