Sahte Tarihi Eser Satışı | Define işaretleri ve anlamları

Sahte Tarihi Eser Satışı

naftabar

Kullanıcı
Ağrıdan götürdükleri sahte tarihi eserleri İstanbulda satmak isteyen 3 kişi Beyoğlu Güven Timleri tarafından yakalandı.
Alınan bilgiye göre; aslına uygun bir şekilde bastıkları tarihi Bizans paralarını vatandaşlara sattıkları ihbarı alan Beyoğlu Güven Timleri harekete geçti. Ekipler, Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesine giderek ihbar edilen aracı beklemeye başladı. Aracın gelmesi ve şüphelilerin araçtan inmesi üzerine Güven Timleri, hemen harekete geçti. Şüphelileri yakalayarak otomobilde arama yapan ekipler, 30 gerçek tarihi Bizans parası, 780 tane sahte Bizans parası ve 1 tarihi heykel ele geçirdi. Güven Timleri tarafından gözaltına alınan İbrahim K. (33) Erkan Ç.(33), Şevket Ç. (42), emniyetteki ifadelerinde “Biz bunları Ağrı’dan 150 bin TL’ye aldık. Bunların tanesini 380 TL’ye satacaktık” dedikleri belirtildi. Şüpheliler ayrıca sahte tarihi eserleri Ağrı’dan M.A. adlı bir şahıstan aldıklarını da ifade etti. Emniyette işlemleri tamamlanan 3 şüpheli, adliyeye sevk edildi

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Cevap: Sahte Tarihi Eser Satışı

yine kaçakçılık yine kötü son.yasal yasal yasal,yaw neden anlamıyoruz bunu.hayırsız işten(kaçakçılıktan) hayır cıkarmı ? Rabbim yardım etsin cümlemize.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

Güzel Paylaşım:eek:
Allah sahtekarları ıslah etsinsilah?

TRUVA

Admin

Arkadaşlar bir konu açarak gerçek eserle sahte arasındaki farkları bilgi olarak anlatabilirmi? malum ülkemizde sahteler çoğaldı.dönem sahteleride var ama nede olsa dönem sahtesi bile olsa onun en azından tarihi değeri var.Günümüz sahtelerinin tarihi değeri yok.

naftabar

Kullanıcı

Arkadaşlar bir konu açarak gerçek eserle sahte arasındaki farkları bilgi olarak anlatabilirmi? malum ülkemizde sahteler çoğaldı.dönem sahteleride var ama nede olsa dönem sahtesi bile olsa onun en azından tarihi değeri var.Günümüz sahtelerinin tarihi değeri yok.
Ustam yaşadığım il ile ilgili bir haber olduğundan dolayı, forumdaki arkadaşlarla paylaşmak için yayınladım. Gerçek eser ile sahte eser arasında ne farklar olur anlamıyorum:( Benim gibi bir çok üye arkadaşımız vardır. Umarım değerli bir ustamız bizlere bu farkları öğretir. Sevgi ve saygılarımla...:cool:

kaan5557

Kullanıcı

Sahtekarlar gumus ve bronz dan sikke yapabilir ve ustune bizans vs medeniyetlerin kral kralice vs baski yapabilir bunlar rastlanabilir olaylar fakat altin ustune yalancikdan roma donemi diye sikke yapmazlar...neymis ilgi alanimiz sadece ve sadece altin olmali...altin degilse at gitsin...:)