Saklanmak Istenmiş Bölgede Ilginç Kayalar

wolf_52

Kullanıcı
şimdi senpatik 06 ustam bu tepe bütün olarak düşün bunun zirvesi. tahminim batı nokdası danki batı alanı içinde kalan tas gibi çanak gibi bri yer varmı hafif içne göçük bir yer, ve bu yerin etrafında 3 leme yapacak şeklide bir yükselti olması gerek. yığma gibi. bu zirve nokdasından bahsediyorum, gözünde canlandır. batı nokdasından doğuya doğru ilerleyinde bri tümsekden geçiyordun tepenin diyer ucuna varmak için batıda gi gibi geniş bri alan değil burası daha dar oraya nazaran ve kolidor gibi uzun çizgi gibi ve bunun kuzey yamacı boydan boya dik bri ve aynı dercede ayimlidir bu yamaç, güney yamacı ise kuzey yamcına göre meili daha azdır, ve meyili farklı yerlerde değşiyor.. şimdi bu yazdıklarım oraya uyuyormu uymuyormu. bunu bilmek isterim , yanlış yönlendirmemek adına saygılarım la...

sempatik_06

Kullanıcı
şimdi senpatik 06 ustam bu tepe bütün olarak düşün bunun zirvesi. tahminim batı nokdası danki batı alanı içinde kalan tas gibi çanak gibi bri yer varmı hafif içne göçük bir yer, ve bu yerin etrafında 3 leme yapacak şeklide bir yükselti olması gerek. yığma gibi. bu zirve nokdasından bahsediyorum, gözünde canlandır. batı nokdasından doğuya doğru ilerleyinde bri tümsekden geçiyordun tepenin diyer ucuna varmak için batıda gi gibi geniş bri alan değil burası daha dar oraya nazaran ve kolidor gibi uzun çizgi gibi ve bunun kuzey yamacı boydan boya dik bri ve aynı dercede ayimlidir bu yamaç, güney yamacı ise kuzey yamcına göre meili daha azdır, ve meyili farklı yerlerde değşiyor.. şimdi bu yazdıklarım oraya uyuyormu uymuyormu. bunu bilmek isterim , yanlış yönlendirmemek adına saygılarım la...
Usta üçleme olacak tümsek yada yığma görmedim ama buradan yukarı çıkınca karşı düzlüğe doğru çökük yani daha alçak bi yer var yani çıkıyoruz iniyoruz yürüyoruz ve tekrar biraz daha çıkıyor...

sempatik_06

Kullanıcı
@wolf_52 usta öyle bir yer ki çözülmesi çok zor burada jiplerle araçlar gezmişti geçenler de bazı noktaları işaretlemişler yanlız o isaretledikleri yerler dikkat çeken yerler dil. Yabancı oldukları içinde çok gelemiyor ve gezemiyor lar... ne yapacagimi şaşırdım. Eşkıya bu bölgede oldukça çok yaşamış ve kervanların geçtiği hatta dağın altında tünel olduğu söyleniyor...

wolf_52

Kullanıcı
1 ci resim giriş gibi söz etdiğim u nun açık tarfına sırtını daya düz git bakalım, kapatmışlar, u un 2 ucunu ölüç bride merkezden ölçüsünü al ve adım la. dereye doğru. dikkat çekecek çökme yığma kapama olan yer olması gerek.. 1 ci resim için konuşuyorum...

wolf_52

Kullanıcı
bu fotorafı çekdiğin yamaç,dan yukarı çıkn ca. zirveye yanılmıyorsam solunda kalacak şekilde ilerlediğin zamn geniş çukur bir alana gelceksin zemin sevyesi düşkdür çanak gibi bir yer var ordaa geniş bir alan bu. sen burayı teyit et . doğruluğunu. bende tek tek yazacam. gördüğüm alan işreti sahte değilse şayet bu yazdıklarım orda olması gerekk...o çanak çukur gibi yeri fotorafla. ve yönleriyle beraber yaz adım adım deveam edeceğiz inşaşllah.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
@sempatik_06 ustam
Konu başlığında konuya uygun olarak, düzenleme yaptım.
Lütfen konu başlıklarını forum kurallarına uygun şekilde yazalım.
Bulgular, oda türlerinin yanı sıra tünelli mahsenlerin varlığı hakkında kuvvetli emareler taşıyor. Çalışmalarınızı bu yönde sürdürebilirsiniz.

sempatik_06

Kullanıcı
T
@sempatik_06 ustam
Konu başlığında konuya uygun olarak, düzenleme yaptım.
Lütfen konu başlıklarını forum kurallarına uygun şekilde yazalım.
Bulgular, oda türlerinin yanı sıra tünelli mahsenlerin varlığı hakkında kuvvetli emareler taşıyor. Çalışmalarınızı bu yönde sürdürebilirsiniz.
konu başlığı için teşekkür ederim usta söylediklerinizi dikkate alacağım...