Sarı Gölün Yanındaki Kayada Kanal Ve Yuvarlak Oyma | Define işaretleri ve anlamları

Sarı Gölün Yanındaki Kayada Kanal Ve Yuvarlak Oyma

**seyyah**

Kullanıcı

değerli ustalar bu bölge sarı göl ve kanlı göl olarak biliniyor gölün derinliği 50m var kaynak su gözesi soyu içinde çıkar ve rengi sarıdır kenarlardaki sarılıktanda beli ediyor acaba eşkiya belgelerindeki sarı göl olabilirmi yanındaki kayada şekillerr var ama fazla belirgin değil yorumlarınızı bekliyoorum.

**seyyah**

Kullanıcı

göl biraz tepelik kabarık bir alan üzererinde suyun rengi herzaman sarıdır berak değil yıkanıırız içinden bazen ama yüzme bilmeyen giremiyor çok derindir ipe ttaş bağladıık sarktık aşağıya 30metreye kadar giti.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
bu göle 3 kaynaktanmı su geliyor bu yayladaki çiçeklerden çoğunluk olarak altın otumu var 100 metrte mesafede değirmen varmı çevrede 7 göl varmı

wolf_52

Kullanıcı
burası açık arazi 10 km uzaklıkdan bile işlem yaplırken gözükme ihtimali var eşkiya bu durmu göz önde bulundurmuşdur burası olduğnu sanmıyorum... bri belgede kenarındaki dizili sarı taşlardan sabh ın ilk güneşinin vurması ve yansımsı sonucunda sarı göl tabirini aldığnı okmuşdum burda batı kanadı dizli taş suya aksini vurcak bir yapı göremdim burası değil....

fatih7979

Kullanıcı
resımlerınızde her hangı ıscılık yok bolgede muhakkak bıseyler vardır malum suyun oldugu yerde yerlesımde olur

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
eşkiya kayıtları ,net bilgi veriyor görünümünde olsa dahi , normal kayıtlar daki gibi anlaşılır olmaktan uzaktır. suyun renginden başka ,diğer özellikleri görünmüyor.
,mezar odaları ,ilaveten başka amaç taşıyan bulgular görünüyor. yalnız alanın görünümünü iyi verememişsin.

açıkta görünen kayalıklar ve yakın olanlarda bazı işçilikli yerleri çizdim. ikinci resimdeeki kayalar kenarları kırılarak yerleştirilmiş.

**seyyah**

Kullanıcı
bu göle 3 kaynaktanmı su geliyor bu yayladaki çiçeklerden çoğunluk olarak altın otumu var 100 metrte mesafede değirmen varmı çevrede 7 göl varmı
değerli usta bu göl su almıyor suyu kendisinde çıkıyor akarındanda beli ediyor kaynaktır ve çok derindir öle durgun durduğuna bakmayın:D çok korkunç ve derin(şeytan) deirmen varmı bilmiyorum sormam lazım eskilere altın otu var çevrede var yorum ve ilgi için teşekürler.

Üst Alt