Sarıgöl Kilisesi-kuyuları Ve Çevresi | Define işaretleri ve anlamları

Sarıgöl Kilisesi-kuyuları Ve Çevresi

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Kesinlikle el değmemiş bir alandır.
Yanındaki gölün adı Sarıgöl'dür ve hemen yanından rivayete göre İpek yolu yada kervan yolu geçmektedir.

Fotoğraflar biraz çok kusura bakmayın, çıplak gözle göremediklerimizi bazen fotoğraftan görebiliyoruz..
İstenen yerlerin fotoğraflarının yüksek çözünürlüklü halini ekleyebiirim..

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
buraya yakın eski mezarlık vede buraya gelirken 7 adet burun olmalı üzerindeki oymalar olan taşın altına bak

Usta buraya gelirken 7 adet buruna dikkat etmedim ancak kayaların hemen hemen hepsinde oyma var, bu şekilde biraz zor olur, peki kaç metre mesafede aramalıyım ustam ?

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
gölün aşağısındaki mezarlık önemli bu mezarlık üçgen şeklindededir bu muhitte kesinlikle yatır var
Sağoalsın ustam bir kontrol edeyim..
Göle gelen yol istikametinin ( sol taraf ) tepeden fotoğrafları aşağıdadır.

Göl ve kilisenin olduğu alanın tepeden fotoğrafları..

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
gölün olduğu muhitte karpuz gibi 9 adet taş olacak birde kesilmiş karpuz gibi dilimli olanı olmalı taşlardan siyah olanların içi yada altı doludur göle gelen 3 kaynak ne durumda dikili taştaki 3 delik aşağıdaki değirmen 3 şelale balık

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Kardesim merhaba corbada benimde tusum bulunsun istedim ilk attigin resimlerden allttan 17 resimde kilisenin sol tarafindaki kaya diye yazdiin resimdeki kayada v isareti var gibi gidersen o isarete bakabilirmisin dogalmi oymami diye belki birseyler soyluyordur kolaygele kardesim

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
gölün aşağısındaki mezarlık önemli bu mezarlık üçgen şeklindededir bu muhitte kesinlikle yatır var
Ucgen alan bulunmus kardesim artik karpuzu da bulursan calkaya ustami cagirir beraber keser yersiniz ( gunesin altinda ki karpuzda buzgibi olur derler artik onuda test etmis olursunuz :)) @ÇALKAYA 28 ustam bu isi cozecek tebrikler ustam(beğendim)(beğendim)(beğendim)

Son düzenleme:
Üst Alt