şelale öncesi | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

şelale öncesi

vessi

Kullanıcı
ustadım bahsettıgım antık kentler selalenın yukarısında dagın dıger yamacında burda 600 yıllık bır gecmıse dayalı köy varmış akar suyun sağ tarafında şelale 50 metre kadar yukardan havuzların ordan dökülüyor orman içinde ilerliyor küçük şelaleler yaparak.
birde tepede buyuk kayalarla yapılar var kazılmıs yerler var 1 metreye 1 metre kayalar uc kat kadar kazıldıgı yerler var. ıclerınden kurşun çıkma olayını duymuştum ne oldugunu ve gerceklıgını bılmıyorum. tarihte yapılarda kurşun kullanımı varmıdır üstadım ?

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
ustadım bahsettıgım antık kentler selalenın yukarısında dagın dıger yamacında burda 600 yıllık bır gecmıse dayalı köy varmış akar suyun sağ tarafında şelale 50 metre kadar yukardan havuzların ordan dökülüyor orman içinde ilerliyor küçük şelaleler yaparak.
Hayır gerçek eski ana yapı senin karşında yani suyun tam aktığı yönün solunda kalıyor. Uzak gelebilir sana ama asıl önemli olan kısım o kısımdır. Burası çevre şehirle fazla ilişkilendirilemez ikinci sınıf yaşam denen bir yaşam söz konusu olan yerde farklı bir yaklaşım ister. Geridekine gitmek sadece kayıptır ileride bulunanın yanında. Çünkü kayayı suda kazanlama 6 bin yıl öncesinden geliyor. En çokda lidyalıların yaptığı bir işlem. Bazen birşeyi bulmak için piyonları es geçmek gerekir. Zaten sizi en iyisinden alıkoyanın adıdır piyon.

TRUVA

Admin
Kardeş sondan ikinci resimdeki yüksekten çektiğin havuzu beğendim. Solundaki kavis guzel görünüyor. Yukardan atlasak yüzebilirmiyiz serinleriz ;);)

vessi

Kullanıcı
Kardeş sondan ikinci resimdeki yüksekten çektiğin havuzu beğendim. Solundaki kavis guzel görünüyor. Yukardan atlasak yüzebilirmiyiz serinleriz ;);)
tespit dogru üstadım tam atlamalık güzel bir yer. :) su dağdan geliyor oldukça serindir :)

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Kurşun işini Roma kullandı,mahsen girişlerine döküm yaptı ama senin olay farklı anladığım kadarıyla,Roni usta güzel kasa işleri anlatmış ama kolay gelsin.
Yer değişik yaşantıya sahiplik yapmış bir yer. Bu yüzden farklı bir cevaba mazhar kalıyor. yani kurşunlama romada ama kazan kayalar daha öncesinde vardı. sonrasında ise belli yerlerde vardı. burada bulabileceğin en fazla oda mezardır. onda da aşırı birşey beklemesin.

vessi

Kullanıcı
Yer değişik yaşantıya sahiplik yapmış bir yer. Bu yüzden farklı bir cevaba mazhar kalıyor. yani kurşunlama romada ama kazan kayalar daha öncesinde vardı. sonrasında ise belli yerlerde vardı. burada bulabileceğin en fazla oda mezardır. onda da aşırı birşey beklemesin.
üstadım dediğiniz gibi değişik toplulukların yasadıgı bır bolge bilinen en eski tarih 3100 yıl oncesıne dayanıyor antik yunan gec dönem. orman dere şelaleler ve konum ıtıbarı ılede tahmınıme göre cok daha oncesıne uzanan farklı daha ilkel topluluklarada yaşam alanı olmus.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
üstadım dediğiniz gibi değişik toplulukların yasadıgı bır bolge bilinen en eski tarih 3100 yıl oncesıne dayanıyor antik yunan gec dönem. orman dere şelaleler ve konum ıtıbarı ılede tahmınıme göre cok daha oncesıne uzanan farklı daha ilkel topluluklarada yaşam alanı olmus.
Bu zaten bariz oranda belli. Sizin yapmanız gereken oradaki tarihe ait toplulukların mesela yunanların ölüm, dini inanç ve yaşam şekillerini kavramak. Sonrasında nasıl alan kullandıklarını saklama yöntemlerini biraz inceleyin. Şimdi dahi bi alan taraması ile yüksek oranda bakır sikkeye denk gelebilirsiniz bölgede. Sizin zaten normalde buraya çok yüksek ve kayalıklara sahip yerde denk gelmeniz lazım Bu haline böyle bir yerde denk gelmeniz dahi hem nadir hemde nasibtir.