Şelale Ve Görsel Resimler Yorumlarinizi Bekliyorum | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Şelale Ve Görsel Resimler Yorumlarinizi Bekliyorum

Meraklı001

Kullanıcı
Bunlarda salele ustu ve döküldüğü yer resimleri

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
KOMANA USTAMIZ güzel bir tecrübesini paylaşmış. benim yükseklik ve havuzdaki derinliği ve bu konudaki tecrübeme gelirsek,
adsız.png

benzeri bir çağlayan. buradaki gibi çağlayanın yarılarında böyle bir havuz benzeri bir miktar suyun biriktiği,yağmur yaparken kesik yerin altında yani havuzun içinde bir iki kişinin duracağı bir yer.
suyun biriktiği yer iki metre derinliğe inildikten sonra odaya dönüş. burada 3 m. yükseklik olsa bir miktar da alta inildiğinde odanın konulmasına uygun bir seviye yakalanmış oluyor. çağlayanın üstünden düşmeden boşluk tespiti.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
dere.png

burasıda benzeri bir yer. değirmen yanında bir çağlayan. buradaki tek fark ,havuzun ve girişin göle biraz daha yakın olması.
bu tip yerler değerlidir. işçiliğide biraz zorludur. suyun en az olduğu zamanı seçmek ve suyun havuza inmesini önlemek gerekir.
tavsiyem önce net bir tespitten sonra resmi izin alarak serbestçe ,kesintisiz çalışmak. bir jenerator ve hilti yeterli. ama ne kadar alta inilecek ne kadar tünel uzunluğu var bilinmesi gerekirki ,yanılma olmasın ve işçiliğin boyutu meydana çıksın. selametle.

Meraklı001

Kullanıcı
ELBETTE USTA BIR ARASTIRMA DAN SONRA MALIYET HESABI YAPILIP RESMI YAPILABILIR BIRKAC RESIM EKLEDIM KAYALAR SU YOKKEN CEKILMISTI

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Bir tecrübemi daha paylaşayım
Yazın kuruyan bir selalede suyun düştüğü duvarda insan sureti silüet şeklinde günün belli bir saatinde farkediliyordu. Surettir değildir dedik tabi eski Günler toyluk acemilik ne derseniz deyin.
Es geçtik.
İki veya üç sene sonra arkadaş resmini gösterdi suretin olduğu duvar ,kapı gibi açılmış kuş uçmuştu.
Bu işte uzman bi ustanın dediğine göre 480 kg.dan aşağı olmazmış.
Şimdi böyle bir yer @wolf52 ve @ikizceli ustalarımızın memleketinde var. Gecenlerde bir ziyaret için ünyeye gitmiştim. Resmini gösterdiler ikizi gibiydi. Olayı anlattım yardimci olmaya çalıştım ama çok acemiler. Yazı beklemeleri gerekecek zira su, şu an aktif.
İşte böyle kaçan balık büyük oluyor.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
bir durumda şelale önündeki kazan gölünün önünde ikinci bir küçüçük göl varsa ordada malı olur

Üst Alt