Şelale Veya Şarlak.. | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Şelale Veya Şarlak..

SEVALİ

Kullanıcı
Fenerli ustam yorumunuz için teşekkür ederim...

Yığmayı bilmiyorum köyden sorarım...

Doğa şartları el verdiğince dere tahminen 3 4 km civarında resimlemeye çalışacağım...

S.taşı da bulmaya çalışacağım...

SEVALİ

Kullanıcı
Yukarısında yığma aşağısında kapalı yer ve s.taşı unutma derim.

Kapalı yer olarak düşünebileceğimiz yer inmidir ?

Bu resim 2012 yılındaki başka bir konumdaki ( KARE KUKIR ) Ustamın yorumu idi işaretli yerleri görmeden tekrar baktığımda ayı orada ve inine girmek için gidiyor...

Daire içine alınmış yer eski değirmen...

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
burada ayı olmsı ihtimali çok zayıf ayının şelalesi en az 10 metre kadar olur ayı inlerinin girişi tabiatları gereği kuzeyden olur herzaman kopuk eli aranmaz el varsa mutlaka sunu çukuruda olmasıl lazımdır birde haç işareti sunular kare dikdörtgen yada yuvarlak şeklinde olurlar şelalede balıkta olur balık olmayan derede ayı olmaz ayının mağarası zaten açık şekilde olur kapalı olmaz ayının kendisi çerçeve içinde buraya yapılmış 70 cm yi geçmez dere aşağı sayıları enaz 3 değirmen olur şimdi ayı ve değirmenin alakasını da dersek ayı mezar işareti olur tabii kral cinsinden değirmenlerde bunlara bekçi olarak yapılır yığmalar uzak olabilir ama kaynak suyunun yanından başlamak iyidir

SEVALİ

Kullanıcı
burada ayı olmsı ihtimali çok zayıf ayının şelalesi en az 10 metre kadar olur ayı inlerinin girişi tabiatları gereği kuzeyden olur herzaman kopuk eli aranmaz el varsa mutlaka sunu çukuruda olmasıl lazımdır birde haç işareti sunular kare dikdörtgen yada yuvarlak şeklinde olurlar şelalede balıkta olur balık olmayan derede ayı olmaz ayının mağarası zaten açık şekilde olur kapalı olmaz ayının kendisi çerçeve içinde buraya yapılmış 70 cm yi geçmez dere aşağı sayıları enaz 3 değirmen olur şimdi ayı ve değirmenin alakasını da dersek ayı mezar işareti olur tabii kral cinsinden değirmenlerde bunlara bekçi olarak yapılır yığmalar uzak olabilir ama kaynak suyunun yanından başlamak iyidir
QUOTE]

Yorumunuz için teşekkür ederim çalkaya ustam...

Bugün bölgeye gidecektim fakat sıcaktan dolayı maalesef gidemedim...

SEVALİ

Kullanıcı
Şelaleyi merkez aldığımızda şelale kuzeye bakıyor şelalenin doğu yönünde bir tane yığma mevcut köyün içerisinde ve 25 yıl önce alındığını her kes biliyor...
1 yığma da kuzey batı yönünde var köye girerken 4 5 yıl önce tabandan açmışlar fakat sonucunu bilmiyorum bu köyde kilise mevkisi yeri ve birde dedesi var...

3 yığmada batı yönünde var biri mezarlık biri üstü su deposu olarak kullanılıyor diğeride tarla içerisinde hepsi takip altında...

SEVALİ

Kullanıcı

Resmin yorum yapılmadan önceki halini buldum kare içine aldığım yer ayı olarak düşündüğüm yer...

Üst Alt