Şelaledeki oymalar | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Şelaledeki oymalar

Kerasus2834

Kullanıcı
Selamün aleyküm
Arkadaşım selalenin altindaki oymalar su ile taslarin orda dönmesiyle oluşmuştur doğaldır bu oymalari cogunlukla su ile temas etmeyen yerlere yaparlar Adıyaman üstat uzak foto istemiş dogrudur ama bizim esas ilgilendigimiz nokta şelalenin su dokulen terin arka kismi ki orasida net gözükmüyor sonra bu selalenin ust bölgesinde balkon gibi yer varmidir ust bolgede olur işaretler yinede konunuza birde @TRUVA ustam baksın şelale uzmani büyük haç mezarlik veya kilise mahzeni verir cogunlukla ama şelale de enteresan geldi konumuzu takıp edin ustalarim size sorulara olacaktır bilginize teşekkür ediyorum

Kerasus2834

Kullanıcı
Şelalenin üstü su buradan aşağı dökülüyor

Ekli dosyalar

• 20230813_162518.jpg
    20230813_162518.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 16

KOMAGENE

Kullanıcı
Bakacaz kurban önce keşif bu işler aceleye gelmez şelalenin su yönünü değiştirip arkasını ve suyun düştüğü yeri kontrol etmek gerektiği sonucuna vardım,ben lapyanın ne olduğunu burada öğrendim ne olduğu hakkında araştırdığımda görseldeki oluşumun lapyayla uzaktan yakından alakası olmadığı sonucuna vardım doğal yapıyı bozmadan nasıl bi yol izlemeliyim o konuda fikir verirseniz memnun olurum
görseldeki yerin define aramak için hukuki bir engel teşkil edip etmediği ile başlayabilirsiniz
sit alanı vs. Değilse sorun olmaz
suyun akışının değişeceği yer varsa şelalenin suyunu kesebilirsiniz bu sayede hem şelalenin arkasını inceleyebilir hemde düştüğü yeri temizleyebilirsiniz
bu yerde olmasa bile bilgi amaçlı söyleyeyım böyle bir büyük oyuk gördüm tam ortasında bir parmak girecek kadar delik olacak tekrar etmekte fayda var burda böyle birşey olacak anlamına gelmiyor bu
Allah herşeyin hayırlısını versin

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Şelalenin üstü su buradan aşağı dökülüyor
Arkadaşım selanin ustunden bakinca sag tarafi aşağıdan bakinca sol tarafinda leğen veya oyma bir sekilde sağlı sollu isaret arayin ama tam su dökülen bolgede olur bu tur isaretler kalp veya oyma da olabilir fotorafda bir sey görünmüyor bilginize teşekkür ederim

Kerasus2834

Kullanıcı
Arkadaşım selanin ustunden bakinca sag tarafi aşağıdan bakinca sol tarafinda leğen veya oyma bir sekilde sağlı sollu isaret arayin ama tam su dökülen bolgede olur bu tur isaretler kalp veya oyma da olabilir fotorafda bir sey görünmüyor bilginize teşekkür ederim
Hocam görsellerdeki oymalar zaten şelalenin suyun düştüğü yerde

Kerasus2834

Kullanıcı
görseldeki yerin define aramak için hukuki bir engel teşkil edip etmediği ile başlayabilirsiniz
sit alanı vs. Değilse sorun olmaz
suyun akışının değişeceği yer varsa şelalenin suyunu kesebilirsiniz bu sayede hem şelalenin arkasını inceleyebilir hemde düştüğü yeri temizleyebilirsiniz
bu yerde olmasa bile bilgi amaçlı söyleyeyım böyle bir büyük oyuk gördüm tam ortasında bir parmak girecek kadar delik olacak tekrar etmekte fayda var burda böyle birşey olacak anlamına gelmiyor bu
Allah herşeyin hayırlısını versin
Hocam sit alanı değil yazları 4 ay insan olur yaylada bu yer vede yerleşim yerine uzak o konuda sıkıntı yok şunuda belirteyim yakın çevresinde tarihini bilmediğimiz yaşanmışlık izleri var birde rumların yaşadığı biliniyor

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Hocam görsellerdeki oymalar zaten şelalenin suyun düştüğü yerde
Arkadaşım suyun düştüğü yerden bahsetmiyorum üst bolgesinden bahsediyorun ben suyun düştüğü yerde büyük havuz gibi olur ve oranin suyu bosaltmak içinde ayrica kapagi olur bi nevi suyu bosaltma tipa gibi düşünün

Kerasus2834

Kullanıcı
Arkadaşım suyun düştüğü yerden bahsetmiyorum üst bolgesinden bahsediyorun ben suyun düştüğü yerde büyük havuz gibi olur ve oranin suyu bosaltmak içinde ayrica kapagi olur bi nevi suyu bosaltma tipa gibi düşünün
Üst balkondan bahsediyorsunuz şimdi oldu üstte dediğiniz gibi bi havuz yok hocam ama altta bişeyler olduğu fikrindeyim suyun yönünü kesebilirim sonrasında nasıl tespit yapabilirim

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Üst balkondan bahsediyorsunuz şimdi oldu üstte dediğiniz gibi bi havuz yok hocam ama altta bişeyler olduğu fikrindeyim suyun yönünü kesebilirim sonrasında nasıl tespit yapabilirim
Arkadaşım isaret olmayınca ne arayacagiz selalelerde suyun arka tarafinda giriş olur yabanci filmlerde görmüşsünuzdur o tür ama isaret olnayinca olmaz

Üst Alt