Selam Ustalar Yardimci Olurmusunuz | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Selam Ustalar Yardimci Olurmusunuz

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Yer edirne merkezde
Tamam cellat mezarları.
Bu taşlarda isim veya yatan celladın kimliğini çağrıştıran hiç bir bilgi bulunmaz. Sebebi ise idam edilen kişilerin, yakınlarının , celladın varsa aile efradından intikam alma ihtimalini ortadan kaldırmaktır. Ama bu taşlar yakın çevresi için mirengi noktası olabilir. Kolay gelsin.

karanar

Kullanıcı
komana ustama katılıyorum tıpkı cellat mezarlrı gibi ama yanyana olması ve üzerindeki murç izlerinin kabalığı acaba mı diye düşündürmedi değil. bu tip steller arazide yalnız başınaysa etraflıca bir boşluk ve değerli testi sonuca çabuk ulaştırabilir.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Bebe kardeşim hangi tür çubuklar kullandığını yazmamışsın. Genellikle her cins ayrı tepki verir. X kiminde boşluk kimnde metal der önce bu konuda bilgi lazım.
İkincisi bu mekanda hiç kimse şurayı kaz burayı kır filan demez bu kurallara aykırı bir durumdur. Ne zamanki kişi ruhsatını alır ve bunu paylaşırsa o zaman bu tür bilgiler alabilirsin, hatta bizatihi yardım için yanına gelebilecek kalender meşrep ustalarımızında olduğunu söyleyebilirim.
Kolay gelsin

karanar

Kullanıcı
Ustam bakir 4lu cubukla deneme yaptim ama burasi 3 4 metre yuksekte kayalarin ustunde emen altinda x oluyor yani
4 lü bakır çubuklar X yaptımı yanlış yerdesin demektir. yönü değiştirip yenieden bakmalısın. baklava işareti olmudumu hedefin üstündesin demektir.
baklava dedim de; canım çekti şimdi.:D

karanar

Kullanıcı
yok yok öyle değil, değerli buldu mu baklava olur. yani; çubuklar neyi bulmak için üretilmişse, onu bulduğunda baklava olur. senin çub ukların neye tepki vermek üzere üretildiğini biliyor musun??

Son düzenleme:
Üst Alt