Selamin Aleyküm Ustalar. | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Selamin Aleyküm Ustalar.

YaNasıp

Kullanıcı
Ustam bende Minelab 440 var. Tecrübemi aktarmak için yazıyorum. Bakır 5 kuruşu yaklaşık 20 cm den gördü ki bu benim için yeterli. Multifrekans olduğu için tercih etmiştim ancak cihazı arazide susturmak zor :) Her tür metali yakalıyor (ayrım yapıyor demiyorum) Avantajı kaçırmazsınız dezavantajı kulağın sese aşinalığı oluşuncaya kadar epey kazı yaptırır. Fakat sonuçta yüzeyde arayacağınız için bu sorun olmayabilir. Garret 200 için yabancı sitelerde mineralli toprakta sıkıntı yaşadıklarını söylemişler. Özellikle demir ayrımının kötü olduğundan bahsetmişler. Sanki simplex daha iyi gibi görünüyor ikisi arasında
Çok teşekkür ederim ustam değerli yorumun için.

Daha yeni baktım bende minelab 340 440 serileri nasıl aceba simplex ile eş değer gibi yorumlar okudum ama sen daha iyi bilirsin kullandığın için.

Simplex veya minelab 340 arasında kaldım garreti eledim sanirim :)

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Çok teşekkür ederim ustam değerli yorumun için.

Daha yeni baktım bende minelab 340 440 serileri nasıl aceba simplex ile eş değer gibi yorumlar okudum ama sen daha iyi bilirsin kullandığın için.

Simplex veya minelab 340 arasında kaldım garreti eledim sanirim :)
Ustam ben memnunum ama dediğim gibi ton farkına kulağın alışması zaman alıyor. Sürekli sinyal veriyor, simplex daha sessiz ama minelab 440 ın daha iyi olduğuna dair videolarda var, net bir şey söyleyemiyorum. Minelab 340 yerine 440 öneririm , 340 ta pinpoint yani noktalama yok. Simplexte birde avantaj olarak manuel toprak ayarı var. Minelabta ise açarken toprağa temas ettirerek açıyorsun otamatik yapıyor, manuelin daha iyi olduğunu söyleyenler var. Bence fiyatlarına bak hangisi uygunsa onu al. Seviye olarak bencede eşdeğer. Minelabın bana göre en büyük avantajı multifrekans. Birşey varsa kaçırmazsın. Aslında keşke simplex sahibi bir ustamız olsa da onunda tecrübelerini dinlesek.

Son düzenleme:

YaNasıp

Kullanıcı
Ustam ben memnunum ama dediğim gibi ton farkına kulağın alışması zaman alıyor. Sürekli sinyal veriyor, simplex daha sessiz ama minelab 440 ın daha iyi olduğuna dair videolarda var, net bir şey söyleyemiyorum. Minelab 340 yerine 440 öneririm , 340 ta pinpoint yani noktalama yok. Simplexte birde avantaj olarak manuel toprak ayarı var. Minelabta ise açarken toprağa temas ettirerek açıyorsun otamatik yapıyor, manuelin daha iyi olduğunu söyleyenler var. Bence fiyatlarına bak hangisi uygunsa onu al. Seviye olarak bencede eşdeğer. Minelabın bana göre en büyük avantajı multifrekans. Birşey varsa kaçırmazsın. Aslında keşke simplex sahibi bir ustamız olsa da onunda tecrübelerini dinlesek.
Ustam çok teşekkür ederim değerli açıklaman için, minelab 440 da uygun gibime geldi, dediğiniz gibi birde simplex bilgisi olan ustalardan bilgi alabilsek güzel olacak :)

YaNasıp

Kullanıcı
Sağolun ustam Hoş buldum,
Öyleyse güzel bir başlangıç olur inşallah:)
Hayırlı günler dilerim teşekkürler değerli yorumunuz için

KANAS_USTA

Admin
Sağolun ustam Hoş buldum,
Öyleyse güzel bir başlangıç olur inşallah:)
Hayırlı günler dilerim teşekkürler değerli yorumunuz için
Yasca benden büyük Tanıdığım biri hiç unutmam hocam pişmanım dedi, sordum neye pişmansın abi ?
Yıllarca Derin aradım hiç birsey bulamadım sayet o günden bu güne tek tek yapaydım simdi koseliktim demişti.
Umarım aradığınıza hayırlı ise ulaşırsınız.
Araziyi buradan değerli ustalarimiza sormanızda fayda var. Makina ikinci planda. Nerde para atar ustalarimiz bilir.
Hayirli günler

YaNasıp

Kullanıcı
Yasca benden büyük Tanıdığım biri hiç unutmam hocam pişmanım dedi, sordum neye pişmansın abi ?
Yıllarca Derin aradım hiç birsey bulamadım sayet o günden bu güne tek tek yapaydım simdi koseliktim demişti.
Umarım aradığınıza hayırlı ise ulaşırsınız.
Araziyi buradan değerli ustalarimiza sormanızda fayda var. Makina ikinci planda. Nerde para atar ustalarimiz bilir.
Hayirli günler
Vay güzel bir yorum olmuş ustam gerçekten söyleyen abimiz tecrübesini özetlemiş :).
Hayırlısıysa inşallah ustam hepimiz için.

Doğru söylüyorsunuz zamanla tecrübelerimi aktaracağım sizlere, değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim hayırlı sabahlar.