Selamün Aleyküm Arkadaşlar | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Selamün Aleyküm Arkadaşlar

KANAS_USTA

Admin
Cevap: Selamün Aleyküm Arkadaşlar

hakkınızda hayırlı olmasını dılegıyle aramıza hoş geldiniz kardeş.

A21MEDLi

Admin

A.selam aramıza Hoş geldin zebun arkadaş,sen bu işe merak sarmadan önce kayaların hayvanlara benzediğini görmeniz bile,keskin bir gözleme sahip olduğunu gösterir..
hanii ne demişler çok gezenmi bilir,çok okuyanmı.bir şeyleri bulmak nasiplenmekte bu kıssada saklıdır.

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı

zebun aramıza hoşgeldin
bu konuda kimse buldum demez zira daha sonra hayatında hiç görmediklerini bulmadıklarınıda buldururlar insana..
istediğin konu nu numuzmatik konusunu işliyen yerlerde bulabilirsin...

Arkadaşın bulamamış aramakla bulamamış rastlamamış ama sen en kaliteli bir forumu bir paylaşım ortamını en doğrusu en büyük hazineyi DEFİNE MEKANI NI sıcak samimi dost arkadaş dürüst paylaşım ortamını bulmuşsun.............
Hoşbulduk hocam saolun dediğim gibi forumu oldukça inceledim okudum buradaki içtenliği ve samimiyeti gerçekten farkettim özellikle ustaların her konuda resimleri inceleyip gerekli gördüğünde işaretleyip açıklayıcı bir yazı yazması emeğini hiç esirgememesi gerçekten beni etkiledi Allah cümlesinden razı olsun

ustalarımız ne güzel şeyler yazmış ve seni bağırlarına basmışlar değilmi zebun kardeş.
maşaallah bir kaç günde ,haçtan sunağına kadarda öğrenmişsin .
aramıza hoş geldin,hayırlı olur inşaallah.
Hoş bulduk hocam sağolun. Sağolsunlar ustalardan üç beş bişey öğrendik tabi saha deneyimim olmadığı için pratikte birazcık bilgimiz oldu ama işin başındayız.

hakkınızda hayırlı olmasını dılegıyle aramıza hoş geldiniz kardeş.
Hoşbulduk ustam sıkı takipcinim bilgi ve birikimini bizlerle paylaşman tabiricaizse gözünü budaktan sakınmaman çok memnun edici Allah gönlüne göre versin üstad

A.selam aramıza Hoş geldin zebun arkadaş,sen bu işe merak sarmadan önce kayaların hayvanlara benzediğini görmeniz bile,keskin bir gözleme sahip olduğunu gösterir..
hanii ne demişler çok gezenmi bilir,çok okuyanmı.bir şeyleri bulmak nasiplenmekte bu kıssada saklıdır.

Hoşbulduk hocam.ister istemez gözümüze batmış demekki bişeyler yalnız bu tuzaklar konusunda tam bir bilgi edinemedim tuzak çeşitlerini az çok anladım ama genelde hangi tip mezar mahsen vs gibi yerlerde ne tür tuzakların olduğunu tama olarak nerelere konulduğu örneğin hemen girişe kum üzerine oturtulmuş kaya tuzağı gibi oklar genelde nerde olur vs birde bunları nasıl bertaraf ederiz bi bilgi edinemedim. Birde yanlışmı farkettim bilmiyorum aramızda bir kaç arkeolog arkadaş var sanırım?

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

yoo doğru tahmin etmişsin. arkeolog olan bir değil birkaç kayıtlı üye arkadaşımız var. (tabi sitemizin gizli hayranları arasındada arkeologlar mutlaka vardır.)

Türkiyede define sitesi denen bir durum dahi yokken, bu hizmeti ilk veren, ilk siteyi kuran birkaç arkadaşımız var.

yıllar boyu define sitesi kullanmamış sahayı gezmiş, ustasından öğrenmiş arkadaşlarımız var.

8 yıl boyunca başka hiç bir şeye konsantre olmamış, tamamen kendini kitaplara adamış. araştırıp öğrenmiş, bir sandalyede oturup okuyarak ilim irfan sahibi olmuş, sahada bu öğrendiklerini bütünleştirmiş arkadaşlarımız var.

yıllarca arkeoloji, veya güzel sanatlar okuyup olayın özünü okulundan öğrenmiş arkadaşlarımız çok.

en güzel sahaları akıla hayale gelmeyecek yerleri gezmiş görmüş, oradaki kurguyu yaşamış çözümlemiş arkadaşlarımız var.

kimsenin görmediği duymadığı nadir bulunan belgeler de dahil elinde envai çeşit bilgisi belgesi haritası olan bir sürü arkadaşımız var.

bir kaç eski kullanım dilini bilen arkadaşlarımız var.

boşluk alma, arazi tespiti, yığmalar ve tümülüsler, kaya mezarı ve oda mezarı ile mahzenler, eşkiya ve medeniyet gömüleri, kilise ve gayrimüslim gömüleri gibi çok çeşitli kategorilerin bir veya birkaçında çok uzmanlaşmış onlarca yüzlerce kullanıcımız var.

çok büyük bir hız ile, çığ gibi büyüdük biz. neden biliyormusunuz? buradaki dostluk sağlam olduğundan bizi yıkmak bize darbe vurmak isteyen rakiplerimiz hiçbir zaman buna muvaffak olamadılar. inşallah bundan sonrada olamayacaklar. boşa uğraşmasınlar :D

kısacası maşallahımız var yani ;)

sondurak

Kullanıcı

çiçek sana,,BiLgi Forumuna Hoş GeLdinizçiçek sanaHayırLara VesiLe OLması TemennisiyLeçiçek sana..

Kurt ini

Kullanıcı

aramızda arkeolog arkadaşların olabileceği gibi antik obje ve sikke üzerine kolleksiyoner arkadaşlarda olabilir, hoş geldiniz iyi paylaşımlar