Selamün aleyküm çok değerli ustalarim kuyruksuz yilan

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Evet hocam var cubuklarla baktim tunelli tek oda ikikayayi dayama ile kapatmislar ama yinede sizkerin degerli bilgilerine ihtiyaç cim var kasaya hic yorum gelmedi ozellikle sizden bekliyorum
Ne ogrendiysem sizlerin engin bilgileriniden ogrenmeye calisiyorum yani( DEFİNE MEKANI HOCALARİM EMSALSİZ COK DEĞERLİ TECRÜBELERİ) den faydalandim yinede arpa boyu bile yol alamadım forma yeni katilan arklar ve ben acemi uyeniz icin siz degerli hocalarimdan gecmisi guncelemenizi istiyorum umkunse eger cunki halen okuyorum yorumlarinizi engin bilgilerinizi fotolar olmasada

Kader25

Admin
Evet hocam var cubuklarla baktim tunelli tek oda ikikayayi dayama ile kapatmislar ama yinede sizkerin degerli bilgilerine ihtiyaç cim var kasaya hic yorum gelmedi ozellikle sizden bekliyorum
Bu tur alanlarda kasa, kişisel gomuler yaklasik 7-8 yer vardir en azindan. Amma sistemi bilen ve ustaca goren tecrubeli usta lazim. Bunlaron sayisi da cok az. Cogu yaslandi evden bile cikmiyorlar.
Kasalar icin kayalarin kendisine bakmalisin. Bazisi yatayda bazisi dikeydedir. İsin zor tarafi kasa ile alakali bir isaret bulamazsin. Isaretsizdir amma sekillidir. O sekilleri bilmek lazim. Bizdeki bilgi de cok kisitli malesef. Tanidigimiz isin ehli ustalarin verdigi genel bilgilerle alani anliyoru amma cozumu noktasinda, yer iisaretleme acisindan bilgomiz cok yetersiz.

Size tavsiyem, bu alani cozmeden baska yerle ilgilenmeyiniz. Buraya yogunlasiniz. Aykiri olan her seyi gormeye calisin.
Cik kayaligin ustune her yeri yakindan uzaga fotograflayiniz. Saatlerce bu fotoraflari inceleyiniz.
Kayalarin rengine
Bitki yapisina
Yere dikey cakilan kayalara
Cokme yapan yerlere
Hafif tumseklere
Sirali gomulu kayalara dikkat edin.

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Bu tur alanlarda kasa, kişisel gomuler yaklasik 7-8 yer vardir en azindan. Amma sistemi bilen ve ustaca goren tecrubeli usta lazim. Bunlaron sayisi da cok az. Cogu yaslandi evden bile cikmiyorlar.
Kasalar icin kayalarin kendisine bakmalisin. Bazisi yatayda bazisi dikeydedir. İsin zor tarafi kasa ile alakali bir isaret bulamazsin. Isaretsizdir amma sekillidir. O sekilleri bilmek lazim. Bizdeki bilgi de cok kisitli malesef. Tanidigimiz isin ehli ustalarin verdigi genel bilgilerle alani anliyoru amma cozumu noktasinda, yer iisaretleme acisindan bilgomiz cok yetersiz.

Size tavsiyem, bu alani cozmeden baska yerle ilgilenmeyiniz. Buraya yogunlasiniz. Aykiri olan her seyi gormeye calisin.
Cik kayaligin ustune her yeri yakindan uzaga fotograflayiniz. Saatlerce bu fotoraflari inceleyiniz.
Kayalarin rengine
Bitki yapisina
Yere dikey cakilan kayalara
Cokme yapan yerlere
Hafif tumseklere
Sirali gomulu kayalara dikkat edin.
Doğru diyorsunuz selanin bitim yerinde bir kasamiz var zaten yumurta biciminde icine bir insan girer çömelerek icinide fotoladim

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Kesinlikle el deymemiş bir yer. Toprak 3 metreden sonra yoğun kemik verecektir. Son üç resimdeki kara kaya olan kayada 5 pencere 3 kapı var. Tam sağ tam sol tam orta kapılara tam sağ bir tam sol bir tam orta üç pencere. İçeride toprak altında 30 cm ile 60 cm arası 7 eşyalı gömülmüş mezar 5 malzeme 3 te gömü noktası mevcut. Burayı canlı gözle açamazsan define işini ya bırak yada uzak dur. 🙃
Burası hocam kapılar ile pencereler arasinda kaldim cikamadim

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Burası hocam kapılar ile pencereler arasinda kaldim cikamadim
Ustam burada sizi netlemek aslında kolay ama işin acemi seviyesi yani başlangıcında olduğunuz için size başka şekilde anlatmam gerekecek. Bu hususta çubuk ve cihaz desteği de almanız gerekecek. Kaya üzerindeki üçgen ve hac aynı zamanda kayanın başlangıç ve bitişidir. İşaretleme yapamıyorum telefondan dokunmatikte sıkıntı yaşıyorum. Ön sağ ve sol cepheden bakarak yanaşıp her iki yönde girişi bulabilirsiniz.

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Ustam burada sizi netlemek aslında kolay ama işin acemi seviyesi yani başlangıcında olduğunuz için size başka şekilde anlatmam gerekecek. Bu hususta çubuk ve cihaz desteği de almanız gerekecek. Kaya üzerindeki üçgen ve hac aynı zamanda kayanın başlangıç ve bitişidir. İşaretleme yapamıyorum telefondan dokunmatikte sıkıntı yaşıyorum. Ön sağ ve sol cepheden bakarak yanaşıp her iki yönde girişi bulabilirsiniz.
İNŞALLAH dediginizi ALLAH CC izni yapariz sizlerde haklisiniz çok ama çok teşekkür ediyorum sağ olun var olun

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Estafirullah. Asıl ALLAH sizden razı olsun. Alana gittiğinizde haber edin faide saylayalım. Şayet şebeke sorunu yok ise

Estafirullah. Asıl ALLAH sizden razı olsun. Alana gittiğinizde haber edin faide saylayalım. Şayet şebeke sorunu yok ise.
Sorun yok hocam her zaman gidebilirim bi gunler hava muhalefedimizden dolayısıyla gidemedim

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
burayı bırakıp evde uyuyormusun çıkgın bir yer devasa tuzaklar mukemmel işçilikler var herbir kayaya el değmişyılan desem ağzı buyuk timsah desem kuçuk belki kertenkelede anlaşırız gerçi adının önemi yokda orda cihazla dolaşın çok saklama vardır yukardaki şimşek koyduklarıma çok dikkat edin işmkan varsa orayı yukardan devirinkolay gelsi katlanabilir tabure ile gidin acele etmeyinkısmetin kolay olsun *SABIREkli dosyayı görüntüle 14326Ekli dosyayı görüntüle 14328KALPLER SEVGİ DOLU
Uyumak???
Katlanır sandalye???
Ben buraya çadır kurmayii düşünüyorum cok sarp arazı burasi inip cikmak Zor oluyor artik buraliyiz anlasilan.
Daha cadir kurmadik ana yunede uyumuyoruzki formda bir kara demlik var buranin cayinin tadi hic bi yerde yok herhalde keramet demliktemi demleyendemi bilmiyorum ama esas olan muhabbet