Selamün aleyküm ustalar oda içindeki işaretler ne anlatıyor bilgisi olan varmı | Sayfa 5 | Define işaretleri ve anlamları

Selamün aleyküm ustalar oda içindeki işaretler ne anlatıyor bilgisi olan varmı

ali1514

Kullanıcı
peki duymak istediğini yazayım :)
küçük mihrap ve kapı girişi gibi olan büyük mihrabın hiç bir anlamı yok burdan birşey çıkmaz
🤣🤣 İsin rast gelsin ustam ama o kapı girişi olan mihrabı bı yokluycam kısmet peki şunu sorayım ustam oranın kapı gibi yerin duvar kalınlığı kaç metre olabilir

Kerasus2834

Kullanıcı
Roma dönemi yaşam ve mezar alanı.
Bu tür yerlerin girişleri, patika dan geliş istikametindeki büyük kayaların arkasından bir atın gireceği kadar olur.
Iceride 20 kadar atın baglanacagi bir agilda olur. Zaman içerisinde giriş kapanmış yada kapatılmış olabilir.
Bu tür yerlerden birsey çıktığını görmedim de duymadım da. Konya çevre ve ilçelerinde de bu tür yerler çoktur. Acilani var bekleyeni var. Bence de çok uğraşmaya değmez. @KOMAGENE ustamizin gösterdiği yeri kontrol edin. Sonuç olumsuz cikarsa fazla uğraşmayın yorulmayın derim. Burada 5 senelik hafriyat çıkar.
Kader25 ustam 5 senelik hafriyatla kum ocağı işletilir😀

TRUVA

Admin
Kenarı köşeyi bırak orta tabandan gizli odaya geçiş ara. gizli odaya geçişi bulamazsan uğraşma

SiyahBeyaz

Renksiz arkadaş
Kullanıcı
Tekrar söylüyorum beyhude bir uğraş içindesin.... Zamanına bedenine yazık... Bu coğrafyayı bilenler sana doğru bilgiyi aktarıyor.. Gez çevreyi güzelce onlarca bu tarz yer gorucen.. para çıkan varmı ? Yok oğlu yok... Para yoksa napican mezarı yada odayı :)

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Tekrar söylüyorum beyhude bir uğraş içindesin.... Zamanına bedenine yazık... Bu coğrafyayı bilenler sana doğru bilgiyi aktarıyor.. Gez çevreyi güzelce onlarca bu tarz yer gorucen.. para çıkan varmı ? Yok oğlu yok... Para yoksa napican mezarı yada odayı :)
İşte param olsun diye uğraşıyor :) uğraşırsa belki parası olur, uğraşmazsa gene olmayacak :)

ali1514

Kullanıcı
Kısmet ustam birakacik zaten