Sevimli dostlarımız kediler... | Define işaretleri ve anlamları

Sevimli dostlarımız kediler...

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
🐈🐱🐈🐱
Kedilerin iyi bir şifacı ve gözlemci olduğunu biliyor muydunuz?

Kedilerin sevimli dostluklarının dışında en önemli görevi, sizin gün boyunca üzerinizde biriktirdiğiniz negatif enerjiyi ortadan kaldırmaktır. Siz uyurken bu negatifi bedeninizden kendileri çekerler. Eğer ailede birden fazla kişi varsa, o zaman onlarda aileden topladıkları çok fazla negatif enerji yüklemesi olur.

Bu nedenle çok kilo alırlar. Siz ise bunun ona verdiğiniz yemekten ötürü olduğunu zannedersiniz ama bu doğru değildir. Onlar uyurken, sizden topladıkları negatifi boşaltırlar. Bu nedenle kedileri uykucu diye suçlamayın.

Eğer siz aşırı stres içindeyseniz, bu negatif enerjiyi boşaltmak için zamanları olmaz, dolayısıyla bu boşaltımı yapıncaya kadar negatif enerji bedenlerinde yağ olarak birikir. Kediler eğer bir sorununuzun olmadığını bilirlerse, o gece sizinle beraber yatmazlar.
Eğer tuhaf bir şey olmaktaysa, bunu hissedip yatağınıza atlarlar ve sizi sararlar.

Ev ve aura alanınıza zarar verecek veya o alandan enerji çalacak biri geldiğinde, kişinin negatif titreşimlerini fark ederler.

O zaman kedi sizin etrafınızda bir kalkan vazifesi görerek sizi hemen saracaktır. Başınızda ve ayaklarınızın dibinde duracaktır. O yabancının size zarar vermesini önleyecektir.

Evinize gelen misafire kediniz koşar ve kendisini okşanmasını isterse, gelen kişinin emin ve güvenilir olduğunu bilebilirsiniz.
  • 1
    12c1shutterstock_259184525.jpg

Bilimsel araştırmalara göre, evde kedi beslemenin insanlara bir çok manevi faydası var. Yapılan araştırmalara göre evde kedi yetiştiren ailelerin çocuklarının daha sakin ve stresten uzak olduğu gözlemlenmiş.
  • e306shutterstock_243508612.jpg

YAŞLILAR İÇİN KEDİ: Araştırmalara göre evinde bir evcil hayvan besleyen yaşlı Alzheimer hastaları daha az atak yaşamakta. Hele ki evlerinde bakımları bir köpeğe göre daha kolay olan kedileri varsa, hayatlarındaki zorlukların üstesinden daha rahat gelebiliyorlar.
  • 4614shutterstock_260154647.jpg

ÇOCUKLARA FAYDASI: Evinde evcil hayvan besleyen kişilerin çocuklarının okumayı daha kolay söktüklerini ve daha birçok zihinsel faydası olduğunu gösterdi.
  • 2533shutterstock_259905641.jpg

AİLE İLİŞKİLERİNİ GÜÇLENDİRİR: Evcil Hayvan sahibi olan bireyler eve yeni gelen evcil hayvanın ne kadar çabuk aileden biri haline geldiğini iyi bilirler. Yemek yerken masanızın altında oturan bir kedi yemeğinize ortak olmanın yanı sıra ailenize neşe de katacak. Ayrıca evcil hayvanlar çocuklar için harika birer oyun arkadaşı olurlar.
  • 63b0shutterstock_259474337.jpg

Amerika'da yapılan bir araştırmaya göre kediye dokunmak vücudu zararlı elektrik akımından koruyor. Bu nedenle de kedinin girdiği evde stres olmuyor.
  • 1d7cshutterstock_259902305.jpg

Ayrıca evlerinde kedi bulunan çocukların korku, stres ve endişeden uzak olduğu kanıtlanmış.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Lacivert ustam kedileri ben de çok severim . 4 tane annesiz kediyi büyüttüm. Kocaman oldular. Bunu da dün akşam bahçede diğerlerine yem verirken buldum. Nerden geldiğini bilmiyorum, duvarın dibine sinmiş çok hafif bir miyavladı o zaman farkettim. Bir deri bir kemik kalmış, korkmuş, üşümüş, karnı da aç . Rabbim merhamet etmiş, benim kedilere yem verirken farkettim. İşyerinde bakıyoruz şimdi. Saati denk gelmeseydi yaşaması imkansızdı. Yiyecek bulma şansı hiç yoktu.
1638290427343.jpeg

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
1638290763786.png
Bunlarda anneleri doğumdan 1 ay sonra ölen kedinin yavruları. Bir de gri kardeşleri var. O insana pek yaklaşmıyor :) Bunları büyütürken gene nerden geldiğini bilmediğim komple siyah bir yavru daha katıldı aralarına. 4 tane oldular. Son siyahla 5 tane yavru oldu. Her ay ortalama 20 kilo civarında mama alıyorum. Çok iştahlılar.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Ekli dosyayı görüntüle 8818
Bunlarda anneleri doğumdan 1 ay sonra ölen kedinin yavruları. Bir de gri kardeşleri var. O insana pek yaklaşmıyor :) Bunları büyütürken gene nerden geldiğini bilmediğim komple siyah bir yavru daha katıldı aralarına. 4 tane oldular. Son siyahla 5 tane yavru oldu. Her ay ortalama 20 kilo civarında mama alıyorum. Çok iştahlılar.
Maşallah ustam
İnsanı insan yapan en ali değer, imandan sonra vicdan ve merhametidir...👍