Şimal hk | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Şimal hk

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Ellinene sağlık la gardaş bu bizim uyducu

Çok benziyor gerçekten. Ama onun bilgileri ile uyuşan veriye rastlayamadim. Papa ya selam 😂

Bu arada, her dine saygımız var derken. Her peygamber e iman ettiğimiz gibi, onlara inen kitaplarada iman ettik. Fakat, son din islam son peygamber Hz. Muhammed s.a.v dir. Ondan önceki dinler İslam dan sonra bitmiştir.

A21MEDLi

Admin
eğer bizim uyducuysa?
vereceğim örnek bu banlamaya ne kadar uyar uymaz,ama yinede anlatayım..

Allah azze ve celle Adem babamızı yaratıp Ruh verdikten sonra şu ağaca yaklaşma buyurdu.Ağacın meyvesini yer yemez avret yeri açılınca,yanlış yaptığından Hatasından dönüp tövbe ıstğfar etti...

Şeytan,Allah azze ve cellenin Ademe secde edin emrini dinlemeyip secde etmedi..
şeytan bu durumunu Allah azze ve celleye bağladı,Sen beni saptırmasaydın ben saptırmışlardan olmazdım deyip Allah azze ve celleyi suçladı...Sonuç olarak ''hatayı hiç kendinde aramadı''...''ve Lanetlenmişlerden oldu''

bizler insanoğluyuz hata yaparız ve yapacağızda,ama hatamızı anlayıp O yanlıştan dönmesinide bilmeliyiz...

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Bu tür davranışlar Obsesif Kompülsif Bozukluğu adı verilen tıbbi bir rahatsızlık. Bir konuyu saplantı haline getirerek normal olmayan davranış ve konuşmalarda bulunmak diyerekte tanımlanabilir. Normal yaşamımızda da karşımıza çıkabilecek yaygın bir hastalıktır. Aslında duyacağımız bir kaç cümle veya bir kaç satır yazı dikkatli bir insanın gözüne çarpar. Söylediklerini ciddiye alıp çok üstünde durmaya gerek yok.

Kader25

Admin
eğer bizim uyducuysa?
vereceğim örnek bu banlamaya ne kadar uyar uymaz,ama yinede anlatayım..

Allah azze ve celle Adem babamızı yaratıp Ruh verdikten sonra şu ağaca yaklaşma buyurdu.Ağacın meyvesini yer yemez avret yeri açılınca,yanlış yaptığından Hatasından dönüp tövbe ıstğfar etti...

Şeytan,Allah azze ve cellenin Ademe secde edin emrini dinlemeyip secde etmedi..
şeytan bu durumunu Allah azze ve celleye bağladı,Sen beni saptırmasaydın ben saptırmışlardan olmazdım deyip Allah azze ve celleyi suçladı...Sonuç olarak ''hatayı hiç kendinde aramadı''...''ve Lanetlenmişlerden oldu''

bizler insanoğluyuz hata yaparız ve yapacağızda,ama hatamızı anlayıp O yanlıştan dönmesinide bilmeliyiz...
Ne güzel bir izah.
Allah cc bizi bize bıraktırmasın, nefsimize uydurmasın, bu nefs iyi şeyleri istemez ıslah olmadıkça.

TRUVA

Admin
Üsdat bu ara kardan yürünmüyor bulunduğum yerde. Dün yolda yaya geçidinden karşıya geçiyorum.Kaldırımın karşısında saçları uzun başında kef olan bir adam belirdi. yolu biraz koşar gibi geçmiştim. Ayağım buzda kayarak. ben adama yaklaşınca elini uzattı. Tokalaşır gibi. Gayri ihtiyari uzattım.elimi sıktı. Tanımıyorum. bana dediki karda geçmek zorunda değilsin. geçmek zorunda kalırsan ben hep yanındayım dedi. Hiç bir anlam veremedim. Sağol dedim geçtim gittim. Hızırmıydı kralmıydı neydi bilemedim. Merak ettim bu mehdi beni bulmasın 😂

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Üsdat bu ara kardan yürünmüyor bulunduğum yerde. Dün yolda yaya geçidinden karşıya geçiyorum.Kaldırımın karşısında saçları uzun başında kef olan bir adam belirdi. yolu biraz koşar gibi geçmiştim. Ayağım buzda kayarak. ben adama yaklaşınca elini uzattı. Tokalaşır gibi. Gayri ihtiyari uzattım.elimi sıktı. Tanımıyorum. bana dediki karda geçmek zorunda değilsin. geçmek zorunda kalırsan ben hep yanındayım dedi. Hiç bir anlam veremedim. Sağol dedim geçtim gittim. Hızırmıydı kralmıydı neydi bilemedim. Merak ettim bu mehdi beni bulmasın 😂

O seni bulmadan sen onu bulmuşsun ustam 😂

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...