Sizce Burası Ne Olabilir | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Sizce Burası Ne Olabilir

grasviti

Kullanıcı
Mirkut ustam daha önce paylaşmış olduğum fotolarini var aynı yer ayrıca yukarıdan da yandanda boşluk tespiti yaptım maden tespiti yaptım ama yukardan ve yandan bir tepki vermedi derin olduğu için yaklaşık içeri girdiğimizde arka taraf uzuyor ama net arka tarafı görmemiz için toprağı bosaltmamiz lazım uzunluğu 4 metreyide geçiyor ama toprak olduğundan arka kısım net gözükmüyor sadce 30 cm bir yer var arka kısımda fenerle ancak gorebiliyoruz

grasviti

Mirkut

Vip Üye
Ikizceli ustamizin dediklerini dikkate almalisiniz teferruatlariyla yazmis. Net tesbit yapilmali ve riskleride goz onunde bulundurup dikkatli bir sekilde cslisilmali. Gerekirse kardesim tesbitlerinizi zamana yayip emin olunduktan sonra calismanizda fayda var bosa zaman ve acziyet gerektirecek calismalar ileride bikkinlik ve isten soguma dogurabilir.
Sanirim cevabinizi ikizceli abime yazmistiniz ismim gecti diye cevaplamak uyari mahiyetinde yazdim. Konuyu gorunce ustamiz herzaman oldugu gibi alakadar olacaktir. Selametle

grasviti

Kullanıcı
dış görünen yüzeyde veya çok yakın bir noktada buranın yapılış amacını verebilen bir bulgu yokmu. resim varsa paylaşıver kardeşim.
2 derinliğinde 4 m. uzunluğunda bir dolgu.
kullanılmış boşaltılmış bir yer olabileceği,
ya da devamında bir mahzene çıkacağıdır.
boşluk bitiminde ,çapı küçükte olsa oda türü bir tespitiniz yoksa ,4. m. sonunda boşluk bitiyorsa birinci düşündüğümüz olabilir.
üstten boşluk tespitini başarıyla yapabiliyorsanız eğer.
son olarak,bilinmez bir şekilde yürürken ALLAH muhafaza üstten bir kaya oynar vs. olur risk meydana getirebilecek durumlara çok dikkat etmek gerekir. ayni zamanda maden tespiti yapamıyormusunuz.selametle.
Ustam şöyle anlatayım orası komple kapalıydı çubuklar asgidan oraya kadar çekim getirdi biraz açınca boşluk çıktı ust kısımda yine boşluk tespiti yaptım yine boşluk verdi ust kısımdan aşağı olan kısım yaklaşık 8 metre ordan madeni tespiti bu yüzden yanıt vermedi derinde olduğu için içeri açıldığında arkaya doğru boşluk gidiyor 2 metreye yaklastiktn sonra aşağı doğru iniyor boşluk arkadki toprak atılmadan net gözükmüyor arkası arka kısım yine bir 3 metreye kadar gorebiliyoruz devam ediyor.taban ise çok yumuşak toprak sanki eleyip te koyulmuş gibi icerdki topraktan tilki pisliği çıkıyor ayrica

grasviti

ziraatci

Kullanıcı
kardeşim dikktli olun. hevese kapılıp acele etmeyin. herhngi bir oynama veya toprak kayması kötü sonuclarla bitebilir. çünkü zaman zaman meydana gelen depremler kayaları oynatmış ola bilir. alttan da boşalma olunca yere dogru hareket ede bilir. dikktli olun. inceleyerek gidin. güzel bi sonuca cıkacaga benziyor. dışarısı hakknda bi işaret veya bu gibi bişeyleri arayın eger bulursanız işiniz o işaret yönünde biraz daha kolaylaşa bilir. veya olabilecek sorunlar önceden bilinmiş olur. iyi çalışmalar...

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
Ustam şöyle anlatayım orası komple kapalıydı çubuklar asgidan oraya kadar çekim getirdi biraz açınca boşluk çıktı ust kısımda yine boşluk tespiti yaptım yine boşluk verdi ust kısımdan aşağı olan kısım yaklaşık 8 metre ordan madeni tespiti bu yüzden yanıt vermedi derinde olduğu için içeri açıldığında arkaya doğru boşluk gidiyor 2 metreye yaklastiktn sonra aşağı doğru iniyor boşluk arkadki toprak atılmadan net gözükmüyor arkası arka kısım yine bir 3 metreye kadar gorebiliyoruz devam ediyor.taban ise çok yumuşak toprak sanki eleyip te koyulmuş gibi icerdki topraktan tilki pisliği çıkıyor ayrica

grasviti
yumuşak olduğu için porsuk tilki gibi hayvanların girmesi normaldir.onlar çok daha sertt toprağa bile girer.
boşluğu madem çubuklarla yapma beceriniz var. alttan buraya getirdiğine göre,
fenerle bakmakla değil, yapmanız gereken, üstten boşluğun ne kadar gittiğini çubuklarla bakmalısınız.derinlik ne olursa olsun verir.
bu tarzda sığdan başlayarak söylediğin gibi derine devam eden mahzen türü yerler çok tabiidir. belkide tünel bitimi oda şeklini alacaktır. ihtimalin biri budur. üstte durmaya yer varsa veya her hangi bir şekilde çıkarak bunu anlamanız gerekir.
ikinci olarak,böyle bir tespiti yaptınız oda var veya yok,devamında oda varsa,
üstten derinliğini,yoksa yine 2 m. den sonra derinleşiyor dediğiniz yerin derinliğini alabilirseniz, içerdeki devamında veya altta bir yapıt varsa öğreneceksiniz.
maden tespitine gelince, elektronik cihazla ,her derinliği alamayabilirsiniz. bunun için size yine çubukları tavsiye edeceğim.
ne kadar derin olursa olsun. sadece bakır çubuklarla bunu anlayabilirsiniz. farklı sistemler elbette var ama hiç masrafsız bir tl. ye temin edeceğiniz veya evinizde olan 3-5 milimlik çubuklar bunun için yeterli.
bakır çubuklarla maden tespiti adlı konumda ayrıntılı şekilde anlatım mevcut. dilersen merak edersen bir inceleyiver. selametle.

grasviti

Kullanıcı
Ustam benim çubuklar iyi ust tarfta sadece cikalack bir kısım var başka şekilde kipirdayamiyorum benim çubuklar farklı maden tespiti yapabilmek için benim çubuklarla Ogün yanımda altın goturmem gerekiyordu onu unutmusum bu yüzden sadece boşluk tespiti yapabildim ust kısımda yer olsa metre hesabından aşağıda ne kadar uzun tünel var bulurdum ama ustu taş sadce oraya çıkıp tek bir yerden bakabildim.ayrica girişin içinde şisleme yaptım bir iki metre daha aşağı iniyor şimdiki çalışmalarda arka tarafa doğru gitmk yerine uç kısımdan bir iki metre derine inip o şekilde ilerlemek çünkü taban taşını gormeden nereye gidileceği belli olmaz ve en garantilisi anliyacgin ustam hem sağ tarafın toprağını hem sol tarafın toprağını ve zemini tam taşa yaslayana kadar toprakları boşaltmayı dusunuyorum .ayrıca ustam biraz daha içeri girip lastik yakacgim bakalım dumanlar kayanın nedenlerinden çıkacak ozman herşey meydana çıkar tünelin uzunluğunda kisaligda

grasviti

grasviti

Kullanıcı
Ziyaretçi ustam a
AllAhin izniyle biraz daha gidelim içeri döşeyerk gitcegim kayalar kayma yapmasin diye tavsiyelerini için sağol insllh boş cikmyiz ustam

grasviti

Moderatör tarafında düzenlendi:

grasviti

Kullanıcı
Bu kayanın arka yuzeyi
fc32e6241024c9441417efa47d6d58fe.jpg
532063bdc45105a467c2887ebc04f3bc.jpg
37032fb38770f9eb14daf612446765f3.jpg
726954b2129b1f1df45afc7742d1fe8f.jpg
bed42ccf3115c14455c11f6b3d442983.jpg

grasviti

grasviti

Kullanıcı
Benim kısım en sağda duran kayalık sağ taraftan da yukarı cikiyorzz toprak yüzeyden

grasviti

Üst Alt