Sonunda Oldu Galiba | Define işaretleri ve anlamları

Sonunda Oldu Galiba

Sado6161

Kullanıcı
anlayan varmı

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
mezarlıktan çık,önce arka bahçeye kayalıklı yerlere sonra da çevrede bildiğin,başka kayalıklara git ve orada bulduğun işaretleri paylaş. bilhassa dere boyları ve ekime müsa,it olmayan kayalıklı ,meyilli tepeli tümsekli yerler ilk tercihin olsun.

Sado6161

Kullanıcı
üstad bu mezarlığın bulundu yer hakim tepe arkasında kayalık var ve mezarlığın yanında yaklaşık üç yüz beş yüz senelik bir agaç var mezarlıktan çaprazlama beş yüz metre aşşağıda kilise ve kilisenin yanındada bu mezarlardan var ve o mezarlığa yakın yerde eski dönemden kalma bir çeşme var ama bu çeşme bildiğimiz çeşmelerden değil şöle sölüm bir mahara girişi gibi düşünün yerden kanaldan su akıyor arkası taşlarlave yanları taşlarla örülü önü acık

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Ustalarim zamanin akilli diye gecinenleri kendi mal varliklarini osmanli susu vererek gommuslerdir buna yatirlar evliyalar lala lar sadeazamlar da dahildir ama ici bambaska sekilde olan coktur ve bu yerinizde oyle olabilirde olmayabilirde talniz benim bildiim osmanli olupta mezar tasinda ucgenler olan hic gormedim yalniz yine diyorum bu bolgede izinli "Yasak Kelime" yapamazsiniz izin cikmaz makina ile gezseniz ne cikar bilemem lakin yakalanirsaniz sikintisi buyuk olur bilmem anlatabildimmi

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Ve birde ileride birgun bu yazimi okuyan ustalarim hatirlarsa bir deli vardi ve gunumuze kadar yatir diye bildiimiz atalarimizdan miras sandigimiz kalintilar megerse rivayeti olopta bilunamayan gomulermis dersiniz saygilarimla

Sado6161

Kullanıcı
Ustalarim zamanin akilli diye gecinenleri kendi mal varliklarini osmanli susu vererek gommuslerdir buna yatirlar evliyalar lala lar sadeazamlar da dahildir ama ici bambaska sekilde olan coktur ve bu yerinizde oyle olabilirde olmayabilirde talniz benim bildiim osmanli olupta mezar tasinda ucgenler olan hic gormedim yalniz yine diyorum bu bolgede izinli "Yasak Kelime" yapamazsiniz izin cikmaz makina ile gezseniz ne cikar bilemem lakin yakalanirsaniz sikintisi buyuk olur bilmem anlatabildimmi
üstad senin düşündüğün gibi bende düşündüm sordum soruşturdum osmanlı mezarlarında öle bişiy yok dediler ve eskiden bizim bulunduğumuz yerde rumlar yaşamış bilgine tecrübene dayanarakdan bana ne tavsiye edersin

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
İşte bu başardın artık paylaşımlarını rahatlıkla yapabilirsin artık dediğim gibi paylaştığın resimler kişilerin meslekleriyle alakalı defineyle ilgisi yok biri osmanlı paşası zemin altı lahit mezar bir diğeri üçgen olan yine zemin altı oda içinde mezar ama sadece mezar dokunmayasın rahat uyusunlar ikizceli hocamın tavsiyelerini dikkate al bahsettiğin kilise ve çevresi önemli çeşmesi kuyusu asırlık ağaçları harman yeri tepecik gibi bulgular sana istediğini verir kolay gelsin kardeşim

Sado6161

Kullanıcı
İşte bu başardın artık paylaşımlarını rahatlıkla yapabilirsin artık dediğim gibi paylaştığın resimler kişilerin meslekleriyle alakalı defineyle ilgisi yok biri osmanlı paşası zemin altı lahit mezar bir diğeri üçgen olan yine zemin altı oda içinde mezar ama sadece mezar dokunmayasın rahat uyusunlar ikizceli hocamın tavsiyelerini dikkate al bahsettiğin kilise ve çevresi önemli çeşmesi kuyusu asırlık ağaçları harman yeri tepecik gibi bulgular sana istediğini verir kolay gelsin kardeşim
üstad ozaman ne tavsiye edersin nerde bu para:) yorumların için tşk

Üst Alt