Su gözünün 3 adım arkası | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Su gözünün 3 adım arkası

nik

USTA
Super Moderatör
Su gözünün üzerindeki setin 3 adım arkasında ilk fotodaki üstü bombeli kaya dikkatimi çekti..kırmadan bütün çıkarttım.ikinci fotoğraftaki gibi bir kaya çıktı..kaya düz oturtulmuş ve kafa gibi olan kısım toprağa gömülüydü.
3.fotodaki altından çıkan taş..onuda aldım..altı yumuşak toprak olunca çekiçle 1,2 mt lik demir çubuğu çaktım..Her vuduğumda 10-15 cm arası gitti..

Açmaya uğraşmaya değermidir
Resimlerde kayda değer bir şey göremedim yaşlılık olsa gerek😁

pelteks

Kullanıcı
Resimlerde kayda değer bir şey göremedim yaşlılık olsa gerek😁

Yaşlılıktan değil hocam..bende 1 senedir konuyla ilgilenince molozlar arasında kayboluyorum.
Ağaçlar ve kırmızı çizimler, çubuğun adım attırıp gezdirdiği alanlar.
Çubuğu ilk burada elime aldığımdan gezdirdiği yerlere de takılmıyorum.gerçi suyu da bu çubuklarla bulduk.

@Roni ve @TRUVA ustam ağaçların bi anlamı var mıdır,sıradan bahçe midir.tevafukmudur...

Ekli dosyalar

• 1000039930.jpg
    1000039930.jpg
    260.7 KB · Görüntüleme: 18

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
selamünaleyküm, hayırlı cumalar. bana kalırsa zamanınızı paranızı başka yerlerde değerlendirin. ne ağaçların türü ne dizilimi burada bir şey var anlamı taşıtmıyor. özellikle önceki fotoğraflarda kayda değer hiçbir şey göremedim. Dolayısı ile sizi boşa yormak istemeyiz. zambak var diyerek bir işede başlanmaz, gerçi bunu sizde bilirsiniz. zambak belki bir işarettir ama başka işaretlerinde olduğu yerlerde işarettir. tünel demişsiniz bir kaç tünel alanı çizmişsiniz, burada bukadar tünel olduğunu düşündürecek ne var mesela, kilise kale manastır türbe vb.. ne var ?

pelteks

Kullanıcı
selamünaleyküm, hayırlı cumalar. bana kalırsa zamanınızı paranızı başka yerlerde değerlendirin. ne ağaçların türü ne dizilimi burada bir şey var anlamı taşıtmıyor. özellikle önceki fotoğraflarda kayda değer hiçbir şey göremedim. Dolayısı ile sizi boşa yormak istemeyiz. zambak var diyerek bir işede başlanmaz, gerçi bunu sizde bilirsiniz. zambak belki bir işarettir ama başka işaretlerinde olduğu yerlerde işarettir. tünel demişsiniz bir kaç tünel alanı çizmişsiniz, burada bukadar tünel olduğunu düşündürecek ne var mesela, kilise kale manastır türbe vb.. ne var ?
Hocam arazimde kendi işlerimi yaparken ayrıca bu konuyla ilgilendim...emeklerimin karşılığını bir şekilde de aldım zaten..zihin antrenmanı haricinde bi kaybım yok :) saolun

Forumun konusuna uyan kısımlar ise bilmece çözme gibi...tünel-oda kısımları çubuğun verileri..çoğu su ararken karşıma çıktı..heryer 3mt ortalama dolgu-kum gibi.sadece oda çizdiği yerlerde 1mt de düz kayalık çıkıyor.çökme olunca kontrol etmiştim.çöken kısım suyla oda önünün kesiştiği yer..foto ekledim.

Arazide işlenmiş olduğundan köşede bulunan duvar ve dikili taş haricinde hiç bir net bir durum yok...bölge eski yaşantı yeri.
Bölge güzel ama etrafta pek gezip ilgilenmiyorum,500 mt ötemde zeytinlikte çıkan tünel,1 km kuzeyimde 3 havuzdan oluşan büyük bir şelale,üst kısmında hisar,ön düz kısmında yıkılmış değirmen,güvercin kaya denen,balkaya denen,büyük çarşı denen yerler var.

Ekli dosyalar

• 1000039949.jpg
    1000039949.jpg
    1,015 KB · Görüntüleme: 13

pelteks

Kullanıcı
S.a.
Çubuk derinlik testimde, çubuğun giriş gösterdiği yerin, 1 mt altında böyle bir kaya çıktı..üstünde üçgen gibi bir kaya vardı..bu kayanında ucu üçgen gibi..ben kırmadım temizlik yapıp fotoladım.

Kaya %30 eğimli oturtulmuş gibi, fotoğraf çekim yönü toprak diğer yönler kaya,kalınlık ortalama 30 cm,genişlik 70 cm kadar..kanal gibi gözüken kısım 1-2 cm lik oyma gibi...aynı zamanda ek yerine de benziyor..
@TRUVA

Yorumlarınızı bekliyorum..

Ekli dosyalar

• 1000040977.jpg
    1000040977.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 17
  • 1000040979.jpg
    1000040979.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 17
  • 1000040980.jpg
    1000040980.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 15
  • 1000040982.jpg
    1000040982.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:

dardanos

Kullanıcı
Neden daha geriden ve geniş açılı resimlemiyorsunuz bunları sev gili ustam.
Yoksa resimler varda buraya yansıtmadınız mı.?

pelteks

Kullanıcı
Neden daha geriden ve geniş açılı resimlemiyorsunuz bunları sev gili ustam.
Yoksa resimler varda buraya yansıtmadınız mı.?
Üstünden 1 -1,5 mt moloz alındığından etraf karışık :) çubukla antrenman yapıyorum..gereksiz enerji harcamamak için bu haliyle ustaların yorumlarına başvurmak istedim

dardanos

Kullanıcı
Benim tek düşüncem zaten bu söylediğinize dikkat çekmektir.İnsanlara boş iş yaptırmamak dır. Vebal altın da kalmak istemez kimse. Birde yediğimiz küfürler cabası olur sonra değilmi 😊😊

GÜLBAHÇELi

USTA
Super Moderatör
Benim tek düşüncem zaten bu söylediğinize dikkat çekmektir.İnsanlara boş iş yaptırmamak dır. Vebal altın da kalmak istemez kimse. Birde yediğimiz küfürler cabası olur sonra değilmi 😊😊
gurban sizler bilgilerinizi paylaşıyorsunuz isteyen alır istemeyen almaz hiçkimse burda deyil küfür hakaret bile edemez buna müsade etmeyiz siz rahat olun ;)

pelteks

Kullanıcı
Kardeş vebal yok :) fikir alışverişi için konu açılıyor,direk biri dedi diye iş yapmaktan ziyade anlayıp fikirleri pişirmek lazım diye düşünüyorum...yoksa senin dediğin gibi canı küfretmek isteyen emin ol yine edecektir :)